Komunikaty PR

Brave Kids finiszują w Starej Kopalni i jadą do Wrocławia

2020-08-21  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Brave Kids finiszują w Starej Kopalni i jadą do Wrocławia

Już za kilka dni w Wałbrzychu zobaczymy niezwykle ciekawe i oryginalne wydarzenie artystyczne – spektakl przygotowany przez Brave Kids. Nie zabraknie osobistych opowieści i ważnych tematów, wyrażonych różnymi środkami scenicznej ekspresji. Przygotowania trwają.

Zbliża się lokalny finał Brave Kids 2020 w Wałbrzychu. Dzieci podzielone na dwie grupy intensywnie pracują nad pokazem, który zaprezentują 28 sierpnia o godz. 18.00 w Starej Kopalni (wstęp bezpłatny) i 31 sierpnia o godz. 17.00 w Świdnicy na rynku. – Jako główni twórcy spektaklu włączają do niego swoje nieszablonowe pomysły. Chcą opowiedzieć publiczności o sobie i pokazać drzemiące w nich talenty, które obudziły się podczas trwających warsztatów artystycznych – zaprasza Sylwia Sałamaj, jedna z instruktorek Brave Kids, która na co dzień pracuje w wałbrzyskim Zespole Tańca i Pieśni. Zdolni mieszkańcy Wałbrzycha i okolic opowiedzą w finale m.in. o czasie kwarantanny i ochronie środowiska. Do programu włączą elementy podpatrzone od młodzieży z Iranu i Izraela, z którą kilka dni temu spotkały się wirtualnie.

Podczas nietypowych występów zobaczymy grupy artystyczne i uczestników indywidualnych, wśród nich Zespół Tańca i Pieśni „Wałbrzych”. Wchodzący w jego skład młodzi tancerze poprzez poznawanie kultury polskich regionów rozwijają swoje zainteresowania oraz zdolności taneczne, wokalne i aktorskie. – Każdy ich występ jest wyjątkowym widowiskiem wypełnionym ogromną dawką pozytywnej energii i zafolkowania – zapowiada Sylwia Sałamaj.

Różnorodne zdolności w jednym miejscu

Uczestnicy warsztatów mają od 6 do 13 lat, pochodzą z różnych środowisk, m.in. z rodzin goszczących Brave Kids i z wałbrzyskich świetlic. W sumie jest ich prawie trzydziestka. Zgodnie z modelem „dzieci uczą dzieci” młodzież z większym doświadczeniem artystycznym jest wsparciem dla osób zupełnie początkujących. – Wszyscy rozwijają skrzydła, wymieniają się talentami, napędzają się nawzajem w atmosferze nauki i świetnej zabawy – opowiada Sylwia Sałamaj. – Mamy dzieci uzdolnione muzycznie, plastycznie, poetycko, rapowo i sportowo. Każdy wniósł coś od siebie, nawet jak przed dołączeniem do Brave Kids nie zdawał sobie sprawy z tego, że to ma – dodaje.

Dzięki przymusowo zmienionej formule projektu, który w tym roku wyjątkowo przebiega w całej Polsce bez udziału gości z zagranicy, szansę dostały dzieci, które poprzednie edycje obserwowały jako widzowie. – W tym roku spełniły się ich marzenia. Teraz już wiedzą, jak Brave Kids wygląda od środka, są jego częścią i świetnie się z tym czują – przyznaje Sylwia Sałamaj.

Po finale lokalnym dzieci z Wałbrzycha już następnego dnia wystąpią we Wrocławiu na festiwalu „Brave Kids pod wrocławskim niebem”. Dołączą do nich koledzy z pozostałych miast-gospodarzy: Wrocławia, Warszawy, Gdańska, Rzeszowa i Przemyśla. Różnorodne wydarzenia festiwalowe rozegrają się na kilkunastu scenach, które pojawią się we wszystkich rejonach miasta. – Tego dnia chcemy by Wrocław stał się miejscem niepowtarzalnego święta dzieci z całej Polski – zapowiada Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids 2020.

Iwona Frydryszak podkreśla, że tegoroczna odsłona projektu nie byłaby możliwa do przeprowadzenia bez finansowania z ministerstwa kultury oraz gminy Wrocław. Wyróżnia także lokalne organizacje za pomoc w realizacji programu. W Wałbrzychu Brave Kids wspiera fundacja EMU.

Brave Kids w nowej formule

Ideą Brave Kids – projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju - jest spotkanie. Jego najważniejszym aspektem jest różnorodność we wszelkich możliwych formach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych oraz społecznych. W obecnej sytuacji, kiedy ograniczenia zostały wprowadzone niemalże na całym świecie, projekt nie mógł być zorganizowany w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym przyjął formę spotkania się i poszukiwania różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście.

W poprzednich 10 edycjach wzięło udział łącznie 1500 dzieci z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr Night Fever Dinner Show w Manuarte Biuro prasowe
2024-06-27 | 11:00

Night Fever Dinner Show w Manuarte

Restauracja Manuarte w Manufakturze zaprasza w niesamowitą podróż przez świat tańca, smaku i najlepszej zabawy. W odmienionej przestrzeni klubowej na piętrze zabytkowego budynku
Teatr DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE
2024-06-27 | 10:00

DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE

DOSTOSOWANI I DUMNI. TEATR PINOKIO W ŁODZI PODSUMOWUJE PIERWSZY SEZON W NOWEJ SIEDZIBIE   Siedem premier, wznowienia po dostosowaniu spektakli do możliwości nowych scen,
Teatr „Mahamaya Electronic Devices” Iwana Wyrypajewa zadebiutuje w warszawskim Teatrze
2024-06-17 | 16:00

„Mahamaya Electronic Devices” Iwana Wyrypajewa zadebiutuje w warszawskim Teatrze

Już 26 czerwca na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego odbędzie się premiera „Mahamaya Electronic Devices”, spektaklu autorstwa uznanego dramatopisarza i laureata Paszportu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.