Komunikaty PR

Chcemy czuć się bezpiecznie! Zalety osłon zewnętrznych

2022-05-12  |  01:00
Biuro prasowe

Pomimo rosnącej świadomości i dostępności nowoczesnych narzędzi antywłamaniowych, liczba włamań do mieszkań i domów stale rośnie. Jak skutecznie zabezpieczyć nasze domostwa przed włamywaczami?

 

Czy zewnętrzne osłony okienne są skutecznym zabezpieczeniem antywłamaniowym?

 

Okazja czyni złodzieja. Zewnętrzne osłony naszych okien mogą skutecznie odstraszyć włamywaczy. Nawet, gdy potencjalny intruz postanowi się przez nie przedrzeć, szybko trafi na przeszkody, które będą wymagać poświęcenia znacznie większej ilości czasu i energii niż pierwotnie przewidywał. Na montaż okiennych osłon antywłamaniowych decydują się nie tylko właściciele domów lub lokali usługowych, ale także lokatorzy bloków, posiadających mieszkanie na najniższej kondygnacji budynku.

 

Najważniejsze, by być o kilka kroków przed włamywaczami – zauważa Tomasz Włodarzewski, ekspert marki ANWIS. – Już na etapie wykańczania budowy domu, rozważmy zakup wysokiej jakości rozwiązań antywłamaniowych. Rolety zewnętrzne, wyposażone w specjalne blokady, powstały właśnie z myślą o skutecznym zabezpieczaniu się przed wandalizmem i włamaniem. Planując instalację alarmową uwzględnijmy w niej rolety, przez co uzyskamy efektywne narzędzie, zapewniające domownikom spokój, komfort i bezpieczeństwo – zapewnia ekspert.

 

Estetyka, jakość i trwałość na lata

 

Rolety zewnętrzne stanowią nie tylko skuteczne narzędzie antywłamaniowe, ale także znacząco wpływają na estetykę całego budynku. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej, możemy dopasować system do stylu, w jakim zbudowany jest nasz dom lub do elewacji bloku mieszkalnego czy biura.

 

Rolety zewnętrzne wykonane są z wysokiej jakości aluminium i pokryte lakierami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych. Zamontowane są na trwałych prowadnicach, które skutecznie zabezpieczają przed ewentualnym wygięciem lub wyrwaniem. Dodatkowo wyposażone są w blokady, które uniemożliwiają podniesienie rolety nieupoważnionym osobom.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając osłony zewnętrzne?

 

Podejmując decyzję o zakupie osłon okiennych antywłamaniowych, zwróćmy uwagę na atesty konkretnych rozwiązań dostępnych na rynku oraz na ich klasę bezpieczeństwa przed włamaniem – podpowiada Tomasz Włodarzewski, ekspert z ANWIS. – Tylko odpowiednio dobrane systemy zwiększą bezpieczeństwo każdej nieruchomości. W tym celu rolety zewnętrzne antywłamaniowe posiadają m.in. wzmocniony pancerz, prowadnice oraz stoper listwy dolnej, a także wieszak blokady, który blokuje osłonę przy próbie jej nieplanowanego podniesienia od zewnątrz.  

 

Właściwości termoizolacyjne i izolacja akustyczna

 

Rolety zewnętrzne nie tylko skutecznie chronią przed włamaniami. Ustawione w pozycji zamkniętej, wykazują właściwości termoizolacyjne, zabezpieczając nasze wnętrza przed przegrzaniem i nadmierną ilością promieni słonecznych. Zmniejszają także zapotrzebowanie na energię cieplną w sezonie grzewczym. Dodatkowo tłumią różnego rodzaju hałasy i odgłosy z zewnątrz.

 

Efektywne rozwiązania antywłamaniowe to takie, które są także w pełni zautomatyzowane. Rolety zewnętrzne mogą być sterowane zarówno za pomocą nadajników naściennych, jak również pilota czy urządzeń mobilnych – wylicza ekspert marki ANWIS. Podłączenie rolet zewnętrznych do systemu inteligentnego zarządzania budynkiem pozwala obsługiwać wszystkie urządzenia elektryczne w domu, a także łatwo zaprogramować je zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.