Komunikaty PR

Chirurg uratuje twoje dziąsła! Kiedy zabieg jest pomocny i jak wygląda?

2024-07-28  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Przeszczep dziąsła to zabieg stosowany coraz częściej w przypadku braku dziąsła przyrośniętego, parodontozy, przed planowaną ortodoncją, implantami czy koronkami. Chociaż brzmi dość poważnie, nie należy się go bać, a wykonany w dobrym gabinecie znacznie poprawi jakość naszego zdrowia i życia. Na czym polega taki zabieg?

Problem z dziąsłami prowadzi o odsłonięcia szyjek zębowych, stanów zapalnych, ząb traci „swój grunt”, czyli nie ma się na czym utrzymać, co finalnie może skutkować wypadaniem. Kiedy chcemy temu zapobiec, planujemy zabiegi na własnych zębach lub chcemy zainwestować w implanty, konieczny możę być właśnie przeszczep dziąseł.

W jaki sposób przeprowadza się zabieg?

- Przeszczep dziąsła to bardzo skuteczna metoda odbudowy naszego dziąsła aby nowe lub nasze własne uzębienie miało się na czym po prostu utrzymać. Polega to na przeszczepie z tkanki łącznej z podniebienia i wykonuje go chirurg lub paradontolog. Sam proces jest w znieczuleniu miejscowym, a niedogodności związane z rekonwalescencją, możemy odczuwać przez tydzień, dwa. Taki zabieg trwa około godziny lub dłużej w zależności od innych czynności jakie muszą zostać procedowane. Pobraną z jednej strony podniebienia tkanką lekarz jest w stanie pokryć do trzech zębów - tłumaczy lek. stom. Urszula Jarosz z Kliniki Varsovia Dental.

Dla kogo jest przeszczep?

Zabieg ten wykonywany jest przy recesji dziąseł, czyli cofaniu się ich, co skutkuje odsłonięciem korzeni zębów. Jest to poważna choroba dziąseł i należy ją bezwzględnie leczyć. Spowodowana może być wieloma czynnikami, ale jednym z nich jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej, a także składnik genetyczny.

Odsłonięte szyjki podatne są na próchnicę, na ścieranie przy zbyt mocnym szczotkowaniu zębów, może występować też bolesna nadwrażliwość.

- Zawsze w przypadku niedoboru tkanki dziąsła przeszczep będzie konieczny. Recesje dziąsłowe odsłaniające zęby, zaczynają się najczęściej od kłów. W wyniku recesji następuje utrata dziąsła przyrośniętego, które stanowi naturalną barierę dookoła zęba chroniącą głębiej położone struktury. W przypadku jej braku, ząb jest otoczony wiotkim, miękkim dziąsłem, bakterie mogą bez wysiłku dostać się głębiej i powodować stany zapalne. Cofanie się dziąseł nieleczone prowadzić może wręcz do wypadania zębów. Także wówczas, gdy chcemy naprawić uzębienie, konieczny będzie przeszczep, gdyż przy zbyt cienkich dziąsłach, implanty nie będą mogły zostać wprowadzone. Gdy mamy własne uzębienie, ale chcemy je leczyć ortodontycznie ponownie przeszczep może być konieczny – mówi Urszula Jarosz.

Jak wygląda przygotowanie i rekonwalescencja?

O konieczności zabiegu poinformuje nas lekarz stomatolog, ortodonta czy periodontolog.

- Przed zabiegiem należy profesjonalnie oczyścić zęby u higienistki. W naszej klinice często przygotowujemy dla pacjentów szynę opatrunkową, która ułatwia potem jedzenie czy picie z raną na podniebieniu. Warto zadbać o odpowiednie jedzenie przez kilka dni po zabiegu: unikamy twardych, ostrych i mocno kruszących się potraw. Po tygodniu najczęściej mijają wszystkie dolegliwości – dodaje Urszula Jarosz.

 

Urszula Jarosz: lekarz stomatolog, od 10 lat właścicielka Kliniki Varsovia Dental, studiowała psychologię na Uniwersytecie Warszawskim i stomatologię na Wyższej Szkole Technicznej w Akwizgranie (Aachen) w Niemczech. Studiowała ortodoncję na Uniwersytecie w Graz w Austrii. W klinice zajmuje się głównie protetyką i ortodoncją. W Varsovii Dental zajmuje się też tym, aby pacjenci trafili do odpowiednich specjalistów. Sama klinika oferuje szeroki wachlarz z zakresu stomatologii: chirurgię i implantologię, endodoncję z mikroskopem, stomatologię estetyczną (korony protetyczne, bonding i licówki).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji Biuro prasowe
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca

Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.

Bankowość

Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych

W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.

Muzyka

Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę

Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.