Komunikaty PR

Choroba przyzębia – jak jej zapobiegać?

2024-06-03  |  07:40
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Cichocka
SIMEDIA

Czapli 57
02-703 Warszawa
k.cichocka|simedia.pl| |k.cichocka|simedia.pl
664049000
simedia.pl

Podrażnienie, obrzęk, zaczerwienienie, krwawienie - takie mogą być objawy choroby przyzębia. Do tego stanu prowadzi wiele czynników, jednak tym podstawowym jest zaniedbanie właściwej higieny jamy ustnej. Aby poradzić sobie ze skutkami tej choroby, warto poznać jej specyfikę. Poniżej opisujemy, w jaki sposób przebiega i przedstawiamy rozwiązania, które mogą pomóc w złagodzeniu objawów choroby. 

Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują, że choroba przyzębia dotyczy 10% światowej populacji. To poważnie brzmiące schorzenie nie straszy jedynie swoją nazwą. Jest to kolejne stadium zapalenia dziąseł, które nie zostało w porę wyleczone. Towarzyszące mu obrzęki, zaczerwienienie, a nawet krwawienie są sygnałem, że w obrębie naszej jamy ustnej dzieje się coś niepokojącego. Choroba przyzębia powoduje stan zapalny tkanki przyzębia, zwłaszcza dziąseł i kości wyrostka zębodołowego, do których przytwierdzone są zęby. Jeśli nie podejmie się działań leczniczych, choroba może zaostrzyć się, a finalnie przyjmie postać przewlekłą o negatywnym wpływie na kondycję jamy ustnej, a nawet całego organizmu. 

Charakterystyczne objawy: 

  • utworzenie kieszonek dziąsłowych, czyli przestrzeni między dziąsłem a zębem;
  • odsłonięcie korzeni zębów: dziąsła cofają się, a korzenie stają się widoczne;
  • rozchwianie zębów: zęby ruszają się podczas jedzenia lub popychania ich językiem;
  • nadwrażliwość zębów: pacjent skarży się na „podrażnione” lub „wrażliwe” dziąsła, co w terminologii medycznej oznacza ból zębów lub dziąseł, które krwawią, są opuchnięte lub gładkie.
  • halitoza,  czyli nieprzyjemny oddech.

Jak postępować w przypadku choroby przyzębia?

Podczas leczenia tego schorzenia niezębne jest utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej. Oznacza to szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie przez co najmniej 2 minuty, z zastosowaniem odpowiedniej szczoteczki i pasty. W takim wypadku sprawdzi się profesjonalna szczoteczka Elgydium Clinic 15/100, czyli model o wyjątkowo miękkim włosiu. Ma delikatnie zaokrąglone włókna, idealne do pielęgnacji w procesie leczenia podrażnionych dziąseł. Niezbędnym elementem każdej rutyny jest również odpowiednia pasta. W przypadku choroby przyzębia najlepiej sprawdzi się pasta Elgydium Clinic Perioblock Pro stosowana w trzydziestodniowej kuracji. Łączy ona łagodzące działanie kwasu glicyretynowego i alantoiny, które redukują podrażnienie dziąseł. Oprócz tego w składzie pasty znajduje się również chloroheksydyna, która działa oczyszczająco, przeciwbakteryjnie i ogranicza osadzanie się płytki nazębnej. 

Kolejnym krokiem w rutynie jest płukanie jamy ustnej. W sytuacji, gdy chcemy poprawić stan jamy ustnej w chorobie przyzębia, dobrym wyborem będzie preparat przeznaczony do zwalczania płytki nazębnej, który ma dodatkowo działanie kojące, na przykład płyn do płukania jamy ustnej Eludril CLASSIC. Ten płyn pomoże w przypadku podrażnienia dziąseł związanego z nagromadzeniem płytki nazębnej. Rekomendujemy stosowanie go w kuracji nie dłuższej niż 15-dniowa. Do codziennego stosowania zaleca się stosowanie płyn Eludril CARE, który redukuje odkładanie się płytki nazębnej. 

Wsparcie w kuracji podrażnienia dziąseł będzie stanowić również ELUGEL, który ma działanie antysteptyczne i  łagodzące podrażnienia dziąseł. 

Profesjonalne produkty ELGYDIUM, ELUDRIL oraz ELUGEL dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SIMEDIA
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji Biuro prasowe
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok

W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.

Problemy społeczne

Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać

Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.

Film

Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA

Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Związku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.