Chrom is black – łazienkowe akcenty w nowoczesnym wariancie
W pomieszczeniach sanitarnych chrom kojarzony jest najczęściej ze srebrną armaturą. Nic dziwnego, że przez ostatnie lata cieszył się tak dużą popularnością – zmienił oblicze łazienek, zachwycał swoim połyskiem i urozmaicał stonowane aranżacje. Teraz pojawił się w nowej odsłonie. Czarny chrom jest bardziej intrygujący i nieoczywisty. Udowadnia także, że elegancja to nowy synonim minimalizmu w aranżacji.
Wzorniczy balans
Chrom to jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych stosowanych w ostatnich latach w pomieszczeniach sanitarnych. Występował najczęściej w postaci armatury sanitarnej i niczym biżuteria podkreślał stylizację. Z czasem, wraz z pojawieniem się nowych trendów, został stopniowo wypierany przez czarne detale. Te z kolei świetnie prezentowały się na tle białych płytek-cegiełek i surowych aranżacji.
Odzwierciedleniem estetyki obu tych trendów jest czarny chrom. Łączy bowiem w sobie urok metalicznych powierzchni i elegancki charakter ciemnych dodatków. Dzięki temu znajdzie swoich zwolenników zarówno wśród osób podążających za najnowszymi trendami, jak i wśród fanów ponadczasowych rozwiązań. Zaletą tego materiału jest także uniwersalność aranżacyjna. Wbrew pozorom może być zestawiany z nienasyconymi barwami oraz z ciemnymi odcieniami. To, w jakiej kompozycji zostanie zastosowany, zależy od zamysłu i efektu, jaki chcemy osiągnąć – mówi Aleksandra Drozdalska z firmy TECE. Jasne otoczenie wydobędzie jego szlachetny charakter, z kolei w połączeniu z granatem stanie się bardziej minimalistyczny.
Idealnie dopasowane
Czarny chrom wprowadzimy do łazienki w postaci armatury sanitarnej czy elementów wyposażenia.
Dzięki współpracy producentów sanitarnych możliwe stało się dopasowanie do siebie wszystkich detali – począwszy od baterii, poprzez przyciski spłukujące, po wykończenie strefy prysznicowej. To zasługa m.in. rozwiązań z powłoką PVD, które dostępne są w różnych wariantach wzorniczych – zarówno w wersji szczotkowanej, jak i w połysku. Co istotne – powierzchnie przycisków czy profili charakteryzują się wysoką jakością wizualną - pod względem połysku i walorów kolorystycznych. Są także wyjątkowo odporne na zarysowania i potencjalne czynniki korozyjne – wyjaśnia ekspert firmy TECE.
Takie podejście pozwala uspójnić stylizację i wprowadzić harmonię do wnętrza. Zmienia także nasze wyobrażenie o materiałach, które do tej pory stosowane były na szeroką skalę w łazienkach. Czyste srebro zastępują metaliczne powierzchnie, a głęboką czerń wyrafinowane akcenty. Czas zdefiniować pojęcie minimalizmu – na nowo!

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.