Komunikaty PR

Ciepły spacer maluszka

2020-01-30  |  11:35

Każdy rodzic chce, aby jego dzieci były zdrowe i szczęśliwe. Robi wszystko, co w jego mocy, by tak było. Mimo to czasem zdarza się mu wyolbrzymiać pewne kwestie jak np. spacer w niesprzyjającą pogodę. Jeśli nie ma do tego żadnych przeciwwskazań medycznych – opiekunowie nie powinni się obawiać spędzania czasu na świeżym powietrzu w mroźne dni. Dlatego, że wpłynie to pozytywnie na budowanie odporności malucha.

Na początek – dajmy sobie czas!

Jeśli jest to pierwsza zima Twojej pociechy, to do niższej temperatury dobrze jest przyzwyczajać ją stopniowo. Nie wychodź od razu na kilkugodzinny spacer. Lepiej zacznij od krótkich przechadzek trwających od 20 do 30 minut, tak by maluszek mógł oswajać się z przebywaniem na zimnym powietrzu. Jeżeli zachowasz odpowiednią regularność, z czasem będziesz mógł wydłużać pobyt poza domem. Warto również na spacery wybierać się o tej samej porze dnia. Wpłynie to pozytywnie na dobowy rytm pociechy. Unikaj jednak wychodzenia z domu na dłużej, gdy termometr pokazuje poniżej -10°C, a także w wietrzne i wilgotne dni – wówczas temperatura odczuwalna jest dużo niższa.

Jak ubrać malucha?

Maluszki mają słabo rozwiniętą zdolność do termoregulacji, przez co bardzo łatwo mogą się przegrzać bądź wychłodzić. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie ubioru na tzw. „cebulkę”. Dodatkowo u pociech, które jeszcze samodzielnie nie chodzą, a jedynie leżą w wózku, warto zastosować złotą zasadę zakładania jednej warstwy więcej, niż ubierają rodzice. Świetnie się tu sprawdzi śpiworek, z którego maleństwo się „nie rozkopie”, w przeciwieństwie do kocyka czy kołderki. Warto zainwestować w taki produkt, który ochroni pociechę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi m.in. wiatrem, deszczem czy śniegiem. Śpiwory marki LULANDO składają się z wysokiej jakości wodoodpornego materiału posiadającego światowy znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych Standard 100 by Oeko - Tex. Wewnętrzna warstwa śpiworka to wysokiej jakości dzianina futerkowa posiadająca certyfikat „Przyjazny dla człowieka”. Sprawia ona, że dziecku jest w śpiworze miło i przytulnie.  Zamek błyskawiczny umieszczony na środku pozwoli na szybki i łatwy dostęp do dziecka, jeśli rodzic chce wyjąć je z wózka, na przykład wchodząc do sklepu.

Śpiworek taki przyda się nam nie tylko do wózka, ale w późniejszym okresie także na sanki. Niewątpliwie produkt ten posłuży na długo.   

Jakie akcesoria zabrać ze sobą na spacer?

Wybierając się na spacer, warto mieć w zanadrzu butelkę z ciepłym mlekiem, na wypadek, gdyby pociecha zgłodniała. Idealnie sprawdzi się również termos, który zachowa odpowiednią temperaturę przez dłuższy czas.

Aby spacer był także przyjemnością dla mamy maluszka – warto pomyśleć o mufce na ręce, którą wygodnie można przyczepić do rączki wózka. Zapewni ona ochronę dłoni nawet w najmroźniejsze dni. Zimowa mufka do wózka dziecięcego marki LULANDO jest odporna na deszcz, wiatr, mróz i śnieg, dając ciepło dłoniom. Dodatkowo będzie stylową ozdobą do wózka.  

Częste spacery z maluchem to inwestycja w jego zdrowie. Stosując się do powyższych porad, można już dziś śmiało ruszać na zimową przechadzkę. I korzystać z jej uroków!

 

www.lulando.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.