Komunikaty PR

Ciszej w domu z akustycznym styropianem

2021-04-29  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

My na dole z gośćmi, a na górze odgłosy radosnej zabawy. Tak się zazwyczaj bowiem składa, że pokoje dzieci znajdują się na piętrze. Dobrze zatem zawczasu pomyśleć o wewnętrznej izolacji akustycznej, która wyciszy takie uciążliwości jak tupanie czy stukanie.

W piętrowych domach życie toczy się najczęściej na parterze – w salonie, kuchni, pokojach dziennych. Wyższą kondygnację rezerwujemy na relaks, odpoczynek, czy po prostu dla rodziny. To tam projektujemy sypialnię i zazwyczaj pokoje dzieci, choć one przełamują podział na strefę dzienną i nocną. Są bowiem jednocześnie i miejscem zabawy, i odpoczynku.

Dzieci biegają, tupią, czasem coś upuszczą na ziemię, czasem nawet czymś rzucą. Tego rodzaju odgłosy należą do dźwięków uderzeniowych. Nie są tak dokuczliwe jak stały hałas zza okna, ale skoro można zapobiec ich roznoszeniu się po domu, warto to zrobić. Rozwiązaniem jest izolacja akustyczna stropów, czyli wszystkich przegród poziomych, tych, które oddzielają od sobie piętra, potocznie – podłóg. - Gdy budujemy dom, taką izolację można wykonać razem z izolacją termiczną. Odpowiedni do tego jest styropian, który ma dodatkowe właściwości wyciszające, czyli akustyczny – wyjaśnia Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.

Dwie pieczenie przy jednym ogniu

Warstwę wyciszającą należy zaplanować na etapie projektu domu. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z warstwami izolacyjnymi, najlepiej sprawdzi się technologia podłogi pływającej. W tej technologii warstwy nie przylegają do ścian pomieszczenia, ale mogą się przemieszczać, co jest nieuniknione, gdy pod wpływem ciepła czy wilgoci kurczą się i rozszerzają.

Jeśli do izolacji wybierzemy styropian akustyczny, np. Stropomin EPS T, osiągniemy za jednym zamachem dwa cele. Po pierwsze – efektywną warstwę termiczną. Po drugie – skuteczne wyciszenie dźwięków, które mogą się przedostawać między piętrami. – Rośnie świadomość, że hałas nie jest obojętny dla zdrowia, nie mówiąc już o komforcie życia. Najczęściej nie mamy wpływu na otoczenie zewnętrzne, ale zdecydowanie możemy zadbać o większą ciszę w domu – podkreśla doradca techniczny w firmie Styropmin.

Nowoczesne materiały takie jak styropian akustyczny zdecydowanie przyczyniają się do tego, że komfort życia we własnym domu jest coraz większy. Polacy coraz mniej narzekają na hałas we własnym domu – z raportu CBOS pt. „Zagrożenie hałasem. Opinie z lat 1999-2009” wynika, że odsetek osób skarżących się na hałas w mieszkaniu zmniejszył się z 29 proc. do 21 proc. Można założyć, że w kolejnych latach wyniki jeszcze się poprawiły. Jednocześnie trzeba pamiętać, że ogólne natężenie hałasu, zwłaszcza w miastach, rośnie. Dbajmy zatem o ciszę tam, gdzie możemy.

GDY BUDUJESZ DOM, POMYŚL O HAŁASIE:

•        Przyjrzyj się dobrze otoczeniu, zastanów się, gdzie i jakie są źródła hałasu

•        Zapoznaj się z planami zagospodarowania przestrzennego, rozważ, jak realne jest, że w pobliżu Twojego domu powstanie ruchliwa droga lub centrum handlowe

•        Wybieraj materiały budowlane (w tym także okna, drzwi) także pod kątem ich parametrów akustycznych

•        Przeanalizuj rozkład pomieszczeń w domu, zastanów się jak możesz wyodrębnić strefy ciszy

•        Wykonaj izolację akustyczną stropów, wykorzystując styropian akustyczny

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.