Komunikaty PR

Co można usłyszeć w Hotelach?

2020-07-23  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania KC ( 0.31 MB )

Wybierając hotel, w którym spędzimy wymarzone wakacje, przeglądamy zdjęcia pokoi, wyposażenie, lokalizację, a później… narzekamy na to, że sąsiedzi z jednej strony imprezowali do późna w nocy, a ci z naprzeciwka mają za głośne dzieci. Czy tak powinny wyglądać hotelowe wspomnienia? Z pewnością nie, dlatego wybierając miejsce pobytu, warto zwracać uwagę na jeszcze jedną kwestię. 

 

Akustyka — tej kwestii nie pomijaj

 

Mowa oczywiście o akustyce, która nie jest jeszcze na tyle popularnym tematem, abyśmy szczególnie zwracali na nią uwagę. A szkoda, w końcu hałas to jeden z najczęstszych powodów do narzekania. Trudno się dziwić, że w miejscach pełnych innych osób, jakimi są hotele, z każdej strony otaczają nas różnorodne dźwięki. I nie zawsze te zbędne hałasy świadczą o braku kultury wśród sąsiadów, a częściej wynikają z niedopatrzeń w kwestii odpowiedniej akustyki pomieszczeń. Co powinniśmy wiedzieć na ten temat? 

 

Przystosowanie budynku 

 

Deweloperzy już na etapie budowy hotelu powinni skorzystać z porad akustyka, który wskaże potencjalne źródła hałasu i wyda o nich opinię. Hałasy mogą dobiegać z zewnątrz budynku, jeżeli hotel znajduje się blisko ulicy czy torów. W hotelach oczywistym jest także hałas generowany wewnątrz — przez rodziny, dzieci, czworonogi, imprezy czy wspólne posiłki. 

 

Najlepiej jest zorganizować przestrzeń w taki sposób, aby zminimalizować hałas i ograniczać jego rozprzestrzenianie się. W tym celu należy na etapie budowy dobierać materiały, które nie będą powodowały odbijania dźwięku i powstawania pogłosu na korytarzach i holach. Można wykorzystać do tego sufity akustyczne, wykładziny dywanowe lub panele pochłaniające dźwięk. Właściwa akustyka hotelu wynika także z wysokiej izolacyjności akustycznej ścian między pomieszczeniami, wykonanymi w technologii suchej zabudowy z wypełnieniem wysokopochłaniającą dźwięki wełną mineralną, np. szklaną. — komentuje Paweł Polak ze Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”.


 

Bądźmy wymagającymi konsumentami 

 

Jak więc widzimy poziom hałasu, jaki musimy znosić, przebywając w hotelu, zależy od wielu czynników i warto wybierać takie miejsca, które zagwarantują nam prawdziwy odpoczynek. Pokój, w którym można odpocząć i się zrelaksować to marzenie każdego gościa. Odpowiednia adaptacja akustyczna jest do tego niezbędna, ponieważ to właśnie ona odpowiada za poczucie prywatności i ochronę przed hałasem. Jest to kwestia, o którą powinien zatroszczyć się właściciel hotelu, a my jako konsumenci możemy częściej zwracać uwagę na ten temat i zadawać odpowiednie pytania. Dzięki temu zapewnimy sobie i rodzinie prawdziwy komfort odpoczynku. 


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Wsiąść do transportu do transportu dostosowanego! Biuro prasowe
2024-06-28 | 12:00

Wsiąść do transportu do transportu dostosowanego!

Przed nami lato, czas podróży, odpoczynku i urlopów. Każda podróż niesie ze sobą wiele cennych doświadczeń takich jak odkrywanie nowych miejsc, poznawanie nowych
Podróże Ograniczenia finansowe nie osłabiają apetytu Europejczyków na letnie podróże
2024-06-28 | 12:00

Ograniczenia finansowe nie osłabiają apetytu Europejczyków na letnie podróże

Jak wynika z raportu Allianz Partners International Summer Vacation Confidence Index 2024, obawy Europejczyków o domowe finanse mogą negatywnie odbić się na budżecie wakacyjnym. Nie
Podróże Nowoczesna turystyka w zgodzie z naturą. Jak podróżować w duchu smart?
2024-06-28 | 09:00

Nowoczesna turystyka w zgodzie z naturą. Jak podróżować w duchu smart?

Z globalnego badania przeprowadzonego przez agencję Statista[1] wynika, że 80 proc. podróżnych na całym świecie deklaruje chęć ​​podróżowania zgodnie z zasadami

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.