Komunikaty PR

Copernicus: CAMS monitoruje wczesne nadejście wiosny w Europie i intensyfikację

2022-04-01  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Barbara Kurzejewska
Made in PR

Ul. Wejnerta 26 lok. 2
02-619 Warszawa
b.kurzejewska|madeinpr.pl| |b.kurzejewska|madeinpr.pl
602 557 755
https://madeinpr.pl/

Prognozy dotyczące pyłku, opracowane przez Usługę Monitorowania Atmosfery Copernicus, pokazują szybko rosnący poziom pyłku brzozy w niektórych częściach Europy. Duża koncentracja pyłku w połączeniu ze złą jakością powietrza, która wpływa na te regiony, może nasilać objawy alergii.

Prognozy Usługi Monitorowania Atmosfery Copernicus (CAMS) od 18 marca wykazują rosnące stężenie pyłku brzozy na obszarach Francji, krajów Beneluksu, północnych Włoch, Szwajcarii i południowych Niemiec. Ziarna pyłku mogą być przenoszone przez wiatr, prawdopodobnie przemierzając duże odległości z miejsca, w którym zostały wyemitowane. Pyłek brzozy ma wpływ na wielu alergików wiosną, a dość wczesne i wysokie poziomy, których doświadczamy teraz, są powiązane z niedawnymi gorącymi i suchymi warunkami w całej Europie, które umożliwiły wczesne sezonowe uwalnianie pyłku z drzew.

Chociaż wysokie stężenie pyłków i zanieczyszczenia powietrza mają bardzo różne pochodzenie, to w połączeniu mogą pogorszyć objawy u osób cierpiących na alergie. Jakość powietrza jest uznawana za kluczową dla zdrowia ludzkiego, a wysokie stężenie zanieczyszczeń powietrza, w tym pyłu i gazów, takich jak dwutlenek azotu i ozon, mogą mieć negatywny wpływ, na przykład na układ oddechowy i odporność u osób z wcześniej zdiagnozowanymi schorzeniami, takimi jak astma. CAMS stale monitoruje globalny skład atmosfery i regionalną jakość powietrza w Europie. Od początku roku obejmuje to także niedawne przemieszczanie się pyłu saharyjskiego na północ przez Półwysep Iberyjski i całą Europę, gdzie oprócz innych źródeł zanieczyszczeń przyczyniło się to do pogorszenia jakości powietrza. Ponadto CAMS monitorował podwyższone zanieczyszczenie powietrza w północnej Europie w ciągu ostatnich dwóch tygodni marca, dostarczając dane w czasie rzeczywistym, które można wykorzystać do monitorowania wcześniejszych obserwacji danych atmosferycznych, a także prognoz.

Aby osoby zagrożone mogły podejmować świadome decyzje dotyczące ich zdrowia, CAMS udostępnia prognozy dotyczące pyłków i jakości powietrza, które są codziennie aktualizowane w CAMS Atmosphere Data Store, który oferuje również łatwe w użyciu interfejsy API.

Wraz z monitorowaniem pyłków w Europie, dane CAMS stale monitorują jakość powietrza w skali europejskiej i globalnej. Wszystkie dane CAMS są bezpłatne i ogólnodostępne także w CAMS Atmosphere Data Store. Dane mogą być wykorzystywane do dostarczania użytkownikom krytycznych informacji poprzez codzienne analizy i prognozy monitorowania zdarzeń związanych z zanieczyszczeniami powietrza, takimi jak transport i emisja dymu z pożarów na całym świecie, a także inne niedawne zdarzenia, jak rekordowo wysoka intensywność pożarów obserwowana w Ameryce Południowej od stycznia do marca 2022 r.

Vincent-Henri Peuch, dyrektor Usługi Monitorowania Atmosfery Copernicus, komentuje: „Zmieniające się warunki klimatyczne i zmienność pomiędzy latami mają istotny wpływ na początek i zakres sezonu uwalniania każdego rodzaju pyłku. Zaawansowane możliwości modelowania, takie jak te wykorzystywane przez CAMS, są wymagane, aby odpowiednio uwzględnić te skutki, a także wziąć pod uwagę przenoszenie pyłków z wiatrem na odległościach sięgających czasami setek kilometrów. CAMS zdaje sobie sprawę, że szczególnie ważne dla osób dotkniętych chorobą i ich lekarzy jest posiadanie wiarygodnych informacji i danych na temat poziomu stężenia pyłków oraz jakości powietrza w miejscu ich zamieszkania, aby podejmować świadome decyzje dotyczące zdrowia”.

Więcej informacji o tym, jak CAMS monitoruje tegoroczny wczesny sezon pylenia w warunkach niskiej jakości powietrza, można znaleźć na stronie internetowej


Więcej informacji o tym, jak CAMS pomaga w walce z objawami alergii na pyłki, znajdziesz na stronie internetowej oraz w Copernicus Atmosphere Data Store:

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Made in PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie „Nie gadaj, tylko się zbadaj!” – PZU zachęca do profilaktyki onkologicznej Biuro prasowe
2024-10-04 | 12:30

„Nie gadaj, tylko się zbadaj!” – PZU zachęca do profilaktyki onkologicznej

PZU rusza z kampanią prewencyjną poświęconą profilaktyce onkologicznej, by zachęcić Polaków do zadbania o to co w życiu najważniejsze, czyli o zdrowie swoje
Zdrowie Marka alessandro wspiera Różowy Październik
2024-10-04 | 09:20

Marka alessandro wspiera Różowy Październik

    Marka alessandro wspiera Różowy Październik i przeznacza 20 proc. ze sprzedaży różowego lakieru HAPPY PINK na rzecz Fundacji OnkoCafe razem
Zdrowie Leczenie alignerami - jak osiągnąć najlepszy rezultat?
2024-10-04 | 09:00

Leczenie alignerami - jak osiągnąć najlepszy rezultat?

Przezroczyste nakładki zrewolucjonizowały podejście do leczenia ortodontycznego, zapewniając skuteczną, komfortową i dyskretną alternatywę dla tradycyjnych aparatów na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Moda

Monika Miller: Moja szafa jest dosyć mała. Lepiej jest mieć mniej rzeczy świetnej jakości, niż kupować kilogramy ubrań i za pół roku je wyrzucać

Aktorka jest zwolenniczką recyklingu, dawania garderobie drugiego życia i korzystania z opakowań biodegradowalnych. Jak zauważa, kupując sobie często nowe ubrania i dodatki, czy to dla przyjemności, czy też podążając za trendami, zapominamy, że proces produkcji odzieży pochłania duże ilości wody i prądu, a transport jej do sklepów generuje ślad węglowy. Monika Miller przekonuje, że nie chce się przyczyniać do obciążania środowiska, dlatego kupuje z głową. Ma więc w szafie niewiele rzeczy, ale są one dobrej jakości i służą przez długi czas.

Edukacja

Nowotwór wykryty na wczesnym etapie może być całkowicie wyleczalny. Tylko co trzeci Polak wykonuje jednak regularne badania profilaktyczne

Polacy najbardziej boją się chorób nowotworowych, ale nie doceniają roli profilaktyki, która ma największe znaczenie dla skutecznego leczenia raka – wynika z badania „Polki i Polacy a choroby i zdrowie”. Dane Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego,, wskazują, że problem niskiego uczestnictwa w badaniach przesiewowych związany jest raczej z przekonaniami oraz poziomem wiedzy na ich temat, a nie wydolnością systemu czy brakiem dostępu do badań. Zmianie tej sytuacji ma służyć kampania „Nie gadaj, tylko się zbadaj” uruchomiona przez PZU. Eksperci chcą zachęcać nie tylko do regularnych badań, ale też zmiany stylu życia na zdrowszy.