Komunikaty PR

Cosentino z międzynarodowym wyróżnieniem CPD

2023-01-24  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Konsumenci, architekci i partnerzy biznesowi coraz częściej domagają się przejrzystości w zakresie wyników emisji gazów cieplarnianych. Firma Cosentino, światowy lider w produkcji innowacyjnych i zrównoważonych architektonicznych powierzchni Dekton, Silestone oraz naturalnych kamieni Sensa, po raz kolejny została doceniona za swoją strategię przeciwdziałania zmianom klimatycznym i dekarbonizacji, poprzez wpisanie na listę Carbon Disclosure Project (CDP). Firma po raz pierwszy wzięła udział w rankingu opracowywanym corocznie przez tę prestiżową organizację, uzyskując ocenę „B”.

Ujawnienie informacji w CDP stanowi bardzo klarowną wiadomość, że firma poważnie podchodzi do wyzwań środowiskowych. Przedsiębiorstwo, które liczy ślad węglowy, może zgłosić swój wynik, jak i inne kwestie dotyczące swoich emisji gazów cieplarnianych, do opublikowania w raporcie Carbon Disclosure Project. Do tej pory swoje wyniki opublikowało już ponad 10 tysięcy zaangażowanych klimatycznie firm, miast i regionów, w tym znane globalnie marki i największe metropolie na świecie. Uzyskanie ratingu „B” jest bardzo wyjątkowym osiągnięciem dla Cosentino, ponieważ jest jedyną firmą w swym sektorze, która uzyskała to wyróżnienie. Świadczy to o ogromnym zaangażowaniu w zrównoważony rozwój i przejrzystość środowiskową. W swojej ocenie organizacja zwróciła uwagę na zarządzanie przez firmę emisjami dwutlenku węgla, włączenie zrównoważonego rozwoju do produkcji, a także środki wdrożone w celu złagodzenia skutków zmian klimatycznych.

Antonio Urdiales, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju środowiskowego w Cosentino Group, o wyróżnieniu dla Cosentino mówi: „Jesteśmy bardzo dumni, że uzyskaliśmy poziom B w naszej pierwszej ocenie z CDP. To osiągnięcie podkreśla strategię Cosentino w zakresie zrównoważonego rozwoju i zaangażowanie w dekarbonizację naszych procesów. Potwierdza również nasze zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatycznymi, rozwijanie inicjatyw, produktów i rozwiązań o jak najmniejszym wpływie na środowisko. W tym zakresie będziemy nadal pracować nad poprawą naszych praktyk i osiągnięciem wyższej oceny w przyszłości.”

CPD stosuje szczegółową i niezależną metodologię oceny firm, przypisując ocenę od „A” do „D” w oparciu o zakres ujawnionych informacji; świadomość i zarządzanie ryzykiem środowiskowym; oraz demonstrowanie najlepszych praktyk związanych z przywództwem środowiskowym, takich jak wyznaczanie ambitnych i znaczących celów długoterminowych. Centra Cosentino w Polsce z wielkoformatowymi płytami Silestone, Dekton i Sensa w Polsce zlokalizowane są w Parzniewie pod Warszawą i w Mysłowicach. Niedługo firma planuje otwarcie kolejnego,  w Poznaniu.

Więcej na www.cosentino.com/pl-pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sposób na piękną i estetyczną jadalnię Biuro prasowe
2024-08-08 | 14:00

Sposób na piękną i estetyczną jadalnię

Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd
Dom Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?
2024-08-08 | 10:00

Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?

Aranżacja małej łazienki może być wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi doskonałą okazję do stworzenia wnętrza pełnego charakteru i elegancji. Materiały wykończeniowe i detale
Dom Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie
2024-08-08 | 01:00

Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie

W Polsce żyją miliony ludzi, w milionach domów i mieszkań i nieskończoną liczbą różnych łazienek. Duże, średnie, małe, te z oknem czy wąskie – każda z nich jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.