Komunikaty PR

Cosentino zaangażowane w przyszłość

2021-04-23  |  09:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Świętując tegoroczny Dzień Ziemi, warto zwrócić szczególną uwagę na firmy powiązane z architekturą, które poświęcają swój czas i zasoby, wykazując szczególną dbałość o zrównoważony rozwój. Dla Cosentino energooszczędne technologie produkcji, zamknięty obieg czy używanie materiałów pochodzących z recyklingu to już codzienność, pozwalająca na realne zmniejszenie negatywnego wpływu działalności zakładów produkcyjnych na środowisko. Takie podejście napawa nadzieją, że coraz więcej podmiotów wytwarzających materiały wykończeniowe będzie dążyć do zbudowania lepszej przyszłości dla nas wszystkich.  

Najlepsi w ekologicznym zarządzaniu produkcją

Media, ekolodzy i aktywiści zgodnie twierdzą, że w obliczu kryzysu klimatycznego zaangażowanie w ochronę środowiska powinno być dla branży budowlanej jednym z priorytetów. Przejście na bardziej ekologiczne zarządzanie produkcją jest jednak bardzo złożone i wymaga kompleksowego podejścia, ponieważ tego rodzaju zmiany wymagają zaangażowania na każdym etapie powstawania produktu. Dzięki zaangażowaniu w zrównoważony rozwój, Cosentino, światowy lider w produkcji i dystrybucji powierzchni dla architektury i projektowania wnętrz, może poszczycić się w tej materii najbardziej spektakularnymi wynikami pośród firm ze swojego sektora.

Nowe standardy wśród architektów

Budynki komercyjne i mieszkalne odpowiadają za prawie połowę całkowitego zużycia energii na świecie. Wytwarzają również 40% emisji gazów cieplarnianych, zużywają 25% całej wody pitnej i stanowią 20% wszystkich odpadów stałych wytwarzanych w krajach rozwiniętych. Świadomi architekci reagują na tę sytuację za pomocą zrównoważonych strategii projektowych oraz stosowania materiałów wykończeniowych minimalizujących szkody dla środowiska, takich jak spiek Dekton czy konglomerat Silestone od Cosentino.

Rewolucyjna technologia produkcji

Tylko w 2019 roku firma Cosentino przeznaczyła aż 11,8 mln USD na uruchomienie aktywów związanych z zarządzaniem środowiskowym oraz 9,1 mln USD na wydatki na ochronę środowiska. Hiszpanie zwiększyli także wskaźnik recyklingu odpadów o 30%. W większości kolekcji konglomeratu Silestone już teraz mamy do czynienia z technologią HybriQ, a wkrótce ze strony Cosentino czeka nas jeszcze większa rewolucja. W najbliższych miesiącach zaprezentowany zostanie nowy wariant technologii HybriQ+, z udziałem minimum 20 % materiałów pochodzących z recyklingu!

Efektywność wykorzystania surowców

W Cosentino wprowadzono już przełomowe rozwiązania, takie jak zamknięty obieg poprzez ciągłość wykorzystywania wody, ponowne wykorzystanie pozostałości materiałów na nowe produkty (w 2019 roku wyprodukowano aż 1,5 miliona m2 produktów przy użyciu materiałów odzyskanych lub poddanych recyklingowi), przywracanie dawnego krajobrazu poprzez rozległe nasadzenia pasów zieleni czy użycie energii elektrycznej ze 100% certyfikowanych źródeł odnawialnych. Spośród tych pionierskich i innowacyjnych projektów, na szczególną uwagę zasługuje także budowa i uruchomienie samodzielnego zakładu przetwarzania odpadów w Parku Przemysłowym firmy w Cantorii.

Zrównoważona przyszłość

Prowadzone działania utwierdzają w przekonaniu, że Cosentino traktuje ochronę środowiska jako jedno z najważniejszych zobowiązań w swej działalności. Minimalizowanie wpływu działalności generowanej przez produkcję jest kluczowe do pomiaru śladu węglowego, a także strategii jego redukcji i kompensacji. Aspekty związane z efektywnym wykorzystaniem zasobów, gospodarką odpadami, emisją do atmosfery i składowaniem uwzględniane są w całym łańcuchu produkcyjnym. Wpływa to na zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych oraz ochronę bioróżnorodności i ekosystemów w środowisku, w których Cosentino prowadzi swą działalność. Zmiany w kierunku wydajnej produkcji materiałów, poprawa efektywności wykorzystania surowców, redukcja wytwarzanych odpadów i wydłużenie cyklu życia produktów, poprzez ich ponowne wykorzystanie i długoletnią trwałość, powinny być drogowskazem dla całej branży. To droga, którą naprawdę warto podążać.

 Więcej na: https://www.cosentino.com/pl-pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.