CREATOR wybrał najlepsze projekty wnętrz
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Ambicją CREATORA, specjalizującego się w kursach projektowania wnętrz z wykorzystaniem programu Archicad, jest przekazanie jak najszerszej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej z dziedzin związanych z projektowaniem, mieszkaniami oraz domami. Jako jedyna w branży firma opracowała autorską metodę organizowania konkursów na najlepszy projekt zaliczeniowy objęty patronatem medialnym. Oprócz możliwości zaistnienia w branży, na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat w formie świadectwa MEN, potwierdzający zdobytą wiedzę i kwalifikacje zawodowe.
MAŁGORZATA MASEK – „Sen o Warszawie”
Mieszkanie stworzone z myślą o parze mieszkającej do tej pory w Irlandii oraz ich małej córeczce. Autorce udało się stworzyć przestrzeń, która spełnia potrzeby całej trójki, ale też stanowi „klasykę w nowoczesnym wydaniu”.
Autorka projektu, Małgorzata Masek, o sobie
Jestem pasjonatką piękna i sztuki. Przez kilka lat mieszkałam w Irlandii, gdzie miałam okazję poznać lokalnych projektantów mody i ikony designu. Pobyt w Irlandii był też moim pierwszym doświadczeniem związanym z architekturą wnętrz. Zaprojektowałam tam salon kosmetyczny – elegancki, ale jednocześnie będący oazą spokoju i miejscem, gdzie każda kobieta może się zrelaksować. Zachwyca mnie architektura i styl gregoriański i wiktoriański, z wysokimi sufitami, bogato zdobioną sztukaterią i wielkimi żeliwnymi portalami kominkowymi, które znajdują się w niemal w każdym pomieszczeniu, nie zapominając o ogromnych, zdobionych żyrandolach. Bardzo cenię sobie przedwojenne budownictwo warszawskie, gdzie pomieszczenia są przestronne, a perełkę architektoniczną stanowią masywne dwuskrzydłowe drzwi. Najlepiej odnajduję się w stylu klasycznym oraz art deco z nutką eklektyzmu, w formie fantazyjnych, kolorowych dodatków. Ikoną dla mnie jest Jonathan Adler, mistrz łączenia niebanalnych wzorów i pełnej palety kolorów.
EMILIA RZECZYCKA – „W barwach orientu”
„W barwach orientu” to bardzo dokładnie zaprojektowany plan wnętrza w orientalnym stylu. Autorce udało się uwzględnić potrzeby domowników – pary podróżników. Styl orientalny widoczny jest nie tylko w elementach dekoracyjnych, ale także w meblach i całej kolorystyce mieszkania.
Autorka projektu, Emilia Rzeczycka, o sobie
Jestem ciekawa świata, kreatywna i kocham poznawać rzeczy „piękne”. Zawodowo zajmuję się Visual Merchandisingiem, od którego zaczęła się moja pasja związana z projektowaniem wnętrz. Byłam VM w branży fashion i sportowej, dzięki czemu mogłam zapoznać się z różnymi sposobami projektowania pomieszczeń. Moje dwa miejsca na ziemi, w których czuję się najlepiej, to moje miasto i półwysep Helski, gdzie przez jakiś czas prowadziłam sklep. Dzięki temu miejscu i ludziom, pokochałam styl Hamptons z dodatkami surferskimi. Podróże zagraniczne z kolei zainspirowały i zafascynowały mnie stylem orientalnym, który wykorzystałam w moim projekcie.
ANNA WAWSZCZYK-ROKOSZ – „Projekt mieszkania w Krakowie”
Zaprojektowane przez Annę Wawszczyk-Rokosz mieszkanie stworzone zostało z myślą o biznesmence pracującej w Krakowie. Imponująco duże okna w sprytny sposób doświetlają całą przestrzeń i optycznie ją powiększają. Wystrój mieszkania utrzymany jest w biało-szarej tonacji z elementami koloru.
Autorka projektu, Anna Wawszyczyk-Rokosz, o sobie
Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a w życiu prywatnym szczęśliwą żoną i mamą półtorarocznej córki. W życiu zawodowym czas na zmiany! :) Od zawsze kochałam remonty i piękne wnętrza, dlatego chciałabym, aby moja pasja stała się również pomysłem na życie. Moje marzenie to tworzyć wnętrza i przestrzeń dające pełną satysfakcje wizualną, estetyczną, ale również funkcjonalną. W tym roku chciałabym otworzyć firmę zajmującą się projektowaniem wnętrz...dlatego trzymajcie kciuki! :)
ALICJA LIMA – „Projekt mieszkania we Wrocławiu”
Projekt Pani Alicji Limy to mieszkanie stworzone z myślą o młodym małżeństwie prowadzącym aktywny tryb życia. Para często przyjmuje gości, dlatego też autorka projektu zadbała o przestronność mieszkania. Dodatkowo wydzielona została przestrzeń do pracy w domu – z racji zawodu męża.
Autorka projektu, Alicja Lima, o sobie
Na co dzień pracuję z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. Czas wolny spędzam aktywnie, by potem odpocząć z dobrą książką lub przy sztaludze. Różnorodność jest cechą, która urzeka mnie zarówno w życiu codziennym, jak i w architekturze wnętrz. Lubię odkrywać nowe miejsca, ciekawe zakątki. Z pasji do podróży zrodziła się chęć tworzenia magicznych miejsc w moim otoczeniu, a zamiłowanie do malowania akwarelami stało się dla mnie inspiracją do stworzenia projektu koncepcyjnego mieszkania w ramach kursu CREATOR. Proponowana aranżacja zawiera szeroką gamę barw inspirowanych naturą, które wyodrębniają każde z pomieszczeń, a jednocześnie harmonijnie je ze sobą łączą. Wszechobecne drewno, rozmaite rodzaje tkanin oraz zróżnicowane natężenie i barwa oświetlenia nadają wnętrzu przytulny charakter.
MARZENA TRAWKA
Mieszkanie zaprojektowane zostało dla trzyosobowej rodziny, w której każda ma inne potrzeby. Żona – obracająca się w świecie mody, lubiąca gotować; mąż – lubujący się w praktycznych, funkcjonalnych rozwiązaniach; oraz najmłodszy domownik – córeczka, świetnie odnajdująca się w swoim pokoju dla małej księżniczki.
Autorka projektu, Marzena Trawka, o sobie
Prywatnie jestem mamą 14-miesięcznej Laury, a zawodowo zajmuję się bankowością. Pasję do projektowania odkryłam podczas aranżowania wystroju swojego nowego domu. Chcąc pogłębić to zagadnienie zdecydowałam się na udział w kursie organizowanym przez Creator. Chciałabym móc dzielić się zdobytą tam wiedzą, projektując wyjątkowe wnętrza. W wolnym czasie oddaję się również pasji artystycznej i tworzę obrazy metodą pouringu.
Więcej informacji na www.creator.net.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.