Cris Mili zapewnia: „Moje Opowieści” skrywają coś więcej
Po świetnie przyjętych singlach „Deszcz”, „Miasto Grzechu” i „Fenomenalny”, Cris Mili prezentuje singiel zatytułowany „Moje Opowieści”.
Słuchaj w serwisach cyfrowych: https://adm.ffm.to/mojeopowiesci
Utwór „Moje Opowieści” nawiązuje charakterem do swoich poprzedników. Przesycony metaforami i niedopowiedzeniami tekst daje do myślenia. Czy podmiotem lirycznym do którego śpiewa artystka jest osoba, czy może coś zupełnie innego?
- W „Moich Opowieściach” poruszam wątek relacji, która nie zawsze jest dla Nas dobra, a jednak jej pragniemy. Na chwilę jesteśmy w stanie się z niej otrząsnąć, ale pojawia się tęsknota i trudno wymazać piękne chwile z pamięci. Wracamy, ale wiemy, że nie jest to dla Nas do końca dobre. On, kimkolwiek lub czymkolwiek jest, kusi i zniewala, powoli od siebie uzależnia i w pewnym momencie zdajemy sobie sprawę, że nie możemy bez niego sobie poradzić – mówi o swoim singlu artystka.
Do utworu powstał spontaniczny teledysk.
- W trakcie ostatnich Andrzejek wpadliśmy na pomysł mojego kolejnego teledysku. Reżyserią i montażem zajął się Piotr Cortés, a większość ujęć zrealizowali Patryk Fudali i Magdalena Zagrajek z Metropoland Entertaiment. Pierwotnie miałam nagrać wyłącznie ujęcia swojego tańca, a teraz czekam na premierę teledysku. Wyszło naprawdę nieziemsko – wspomina Cris Mili.
Zobacz teledysk:
https://www.youtube.com/watch?v=Mx4Q5Dg001Y
Cris Mili - wokalistka, flecistka, kochająca klimaty latino. Ukończyła PPSM im. E. Młynarskiego w Warszawie „Mała Miodowa” i uczęszczała do PSM im F. Chopina II st. „Bednarska” w klasie fletu poprzecznego. Laureatka konkursów ogólnopolskich i lokalnych. Wcześniej związana z chórem przy Teatrze Wielkim „Alla Polacca”, zespołem wokalnym „Vocalove”, zespołem afrykańskim „BaKuBa”. Aleksandra jest również znana szerszej publiczności z produkcji filmowych lat 90-tych. Największy rozgłos uzyskała wcielając się w Basię Halską, córkę komisarza Halskiego w „Ekstradycji”.
Prawdziwa miłość do muzyki tak naprawdę zaczęła się podczas pobytu w Brazylii, gdzie dużo czasu spędzała z lokalnymi artystami, śpiewając, grając i tańcząc Sambę. Jej twórczość to nieoczywisty pop alternatywny. Każdy z utworów jest inny, a jednak charakteryzuje go pewien styl, z wpływami Ameryki Południowej. Teksty mają swoje odbicie w życiu, a melodie komponuje przechadzając się ulicami Warszawy. W 2021 roku w plebiscycie organizowanym przez Polska Muzyka Alternatywna zdobyła tytuł Artysta Roku za autorską piosenkę „Miasto Grzechu”. Jej pierwsze single, zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez słuchaczy jak i przez media. Wiele stron muzycznych poświęciło swoje łamy Artystce i jej utworom, które pojawiły się też na znaczących playlistach Spotify.
Z ciekawością będziemy śledzić, jak rozwinie się ścieżka kariery tej nietuzinkowej artystki. Zachęcamy do uczęszczania na koncerty Cris Mili, gdzie na żywo można posłuchać emocjonalnej muzy. Wszelkie info na social mediach:

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.