CUK i ERGO Hestia z SUPERofertą na życie
Życie i zdrowie są dla nas wszystkich najcenniejsze. Dbamy o naszą kondycję, zdrowo się odżywiamy, regularnie odwiedzamy lekarza. Nie na wszystko mamy jednak wpływ, warto więc mieć dodatkową ochronę w postaci ubezpieczenia, która wesprze nas w trudnej sytuacji.
O nasze zdrowie i życie troszczymy się wszyscy, jednak nie możemy przewidzieć każdej sytuacji. Najlepszym przykładem jest pandemia, której skali rozprzestrzeniania się nie sposób w tym momencie oszacować. W związku z wyjątkową sytuacją nie zawsze możemy liczyć na szybką pomoc służb medycznych i bezproblemowy dostęp do lekarza. Warto zatem pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Multiagencja CUK Ubezpieczenia we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym ERGO Hestia przygotowała specjalną ofertę ubezpiecznia na życie. Na uwagę zasługuje nie tylko atrakcyjna cena ubezpieczenia na życie, ale także zakres ochrony.
- „Polisa na życie przygotowana przez Ergo Hestię jest atrakcyjna pod wieloma względami. Po pierwsze cena. Miesięczna opłata rozpoczyna się już od 30 zł przy szerokim zakresie ubezpieczenia. Niezależnie od tego, czy nagła choroba zdarzy się w Polsce, czy zagranicą ubezpieczenia działa. Po drugie minimum formalności. Wystarczy odpowiedzieć na 4 proste pytania z formularza. Nie trzeba czekać na potwierdzenie ubezpieczenia, klient otrzymuje certyfikat od ręki. Trzecim argumentem przemawiającym za zakupem ubezpieczenia jest możliwość wybrania z aż 27 wariantów ubezpieczenia w zależności od etapu życia klienta. Dodatkowo, pakiet można rozszerzyć o opcje MediPlan, który zapewnia niezbędną pomoc specjalistów po nieszczęśliwym wypadku, w ramach jednego zdarzenia można wykorzystać nawet 15 wizyt lekarskich. Pakiet uwzględnia także badania laboratoryjne, radiologiczne i zabiegi ambulatoryjne. Drugą opcją jest Medical Assistance, który dodatkowo obejmuje transport medyczny czy dostawę leków prosto do domu. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do zakresu ubezpieczenia, oferta przygotowana przez Ergo Hestię jest niezwykle korzystna” – podsumowuje Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.
Wszystkie oferty są dostępne od 1 do 30 kwietnia w placówkach CUK Ubezpieczenia oraz na stronie www.cuk.pl. Ponadto multiagencja CUK prowadzi Akcję Partnerską, dzięki której przy zakupie polisy w: Generali, Proama i TUZ, uzyskamy dodatkowe 800 punktów PAYBACK. Akcja trwa przez cały drugi kwartał, a szczegóły można znaleźć na stronie multiagencji CUK.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.