CUK Ubezpieczenia razem z PZU ubezpiecza rowerzystów
Rowery to coraz popularniejszy sposób poruszana się. Jest nie tylko ekologiczny, ale też tani i służy naszemu zdrowiu. Codzienne przejażdżki rowerowe to dla coraz większej grupy osób forma spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Aby jazda rowerem była bezpieczna warto zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt oraz ubezpieczenie zwłaszcza, że w maju PZU przygotowało specjalną ofertę dla rowerzystów, w której ceny ubezpieczenia zaczynają się już od 54 zł rocznie.
Ekologiczne trendy, troska o środowisko, ale też chęć oszczędzenia czasu i pieniędzy. To najczęstsze powody, dla których Polacy coraz chętniej zamieniają cztery kółka na dwa. Zwłaszcza w dużych miastach, gdzie dojazd do pracy w porannych godzinach szczytu bywa problematyczny, a rower jest doskonałą alternatywą dla samochodu czy komunikacji miejskiej. Przejażdżki rowerowe są również niesamowitą frajdą dla dzieci. Zawsze jednak należy pamiętać o sprawdzeniu sprzętu, zwłaszcza gdy dopiero rozpoczynamy sezon rowerowy. Obowiązkowo powinniśmy zaopatrzyć się w kaski, ochraniacze, ale też warto pomyśleć o specjalnym ubezpieczeniu dedykowanym rowerzystom.
- „Polisa ubezpieczenia roweru przygotowana przez PZU obejmuje NNW, które gwarantuje wypłatę świadczenia z tytułu śmierci oraz trwałego uszczerbku na zdrowiu. Poza tym zapewnia zwrot kosztów leczenia. Stanowi więc kompleksową pomoc w powrocie do zdrowia po ewentualnym nieszczęśliwym wypadku. W polisie PZU znajduje się również casco roweru, które obejmuje nie tylko jednoślad, ale też jego dodatkowe elementy. Co ważne, ubezpieczenie możemy wykupić zarówno na nowy rower jak i używany. Warto zauważyć, że nie wszystkie ubezpieczenia roweru uwzględniają jego kradzież. Pakiet od PZU daje jednak taką możliwość. Możemy rozszerzyć polisę również o ubezpieczenie OC, które pokryje koszty za wyrządzone szkody przez rowerzystę” – zachęca Anna Pawłowska-Kruzińska, dyrektor marketingu w multiagencji CUK Ubezpieczenia.
Oferta dostępna jest od 1 do 31 maja w placówkach CUK Ubezpieczenia oraz na stronie www.cuk.pl. Ponadto multiagencja CUK prowadzi Akcję Partnerską, dzięki której przy zakupie polisy w: Generali, Proama i TUZ, uzyskamy dodatkowe 800 punktów PAYBACK. Akcja trwa przez cały drugi kwartał, a szczegóły można znaleźć na stronie multiagencji CUK.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.