Komunikaty PR

CyberMistrz. Bezpłatne szkolenia dla młodych wrocławian

2020-08-25  |  01:00
Biuro prasowe

Na jesieni tego roku we Wrocławiu rozpoczną się organizowane przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży, podczas których młodzi wrocławianie będą mogli rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. Nauczyć się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, a także programować czy projektować. Już teraz można rezerwować miejsca!

 

Szkolenia służące rozwojowi kompetencji cyfrowych prowadzone będą w ramach realizowanego przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego projektu CyberMistrz. Na przestrzeni od 2020 do 2021 roku będą w nim mogli wziąć udział nie tylko młodzi wrocławianie. Także dorośli – pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Postaw Twórczych – uczestniczyć będą w zajęciach z zakresu informacji, komunikacji, tworzenia treści, rozwiązywania problemów i bezpieczeństwa w sieci.

Bezcenne zajęcia z programowania i projektowania dla dzieci i młodzieży

Pierwsze szkolenia dla dzieci i młodzieży zorganizowane zostaną na jesieni tego roku. W ramach bezpłatnych zajęć młodzi wrocławianie będą programować oraz projektować, nie tylko graficznie, ale też serwisy internetowe oraz gry mobilne. Szkolenia odbywać się będą w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Postaw Twórczych. Oprócz zajęć z programowania i projektowania, zaplanowane są także kursy w zakresie edukacji onlinekorzystania z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomiekompetencji medialnychbezpiecznego zachowania w sieci oraz dostępności zasobów cyfrowych online. Każde ze szkoleń realizowane będzie w niewielkiej grupie albo online – w zależności od stanu zagrożenia epidemicznego. Uczestniczyć w nich będą mogli natomiast uczniowie wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jedynym kryterium jest wiek: w momencie przystąpienia do projektu muszą mieć skończone 10, ale nieukończone 18 lat.

Rekrutacja dla dzieci i młodzieży do udziału w projekcie CyberMistrz

Rekrutacja dla dzieci i młodzieży ruszy na jesieni, natomiast już teraz otwarta jest rejestracja miejsc na wybrane szkolenia. Co istotne, syna lub córkę zapisać można na dowolną ilość zajęć, przy czym należy pamiętać, że każde ze szkoleń trwać będzie średnio 30 godzin. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie informacje na temat projektu CyberMistrz znajdują się na stronie www.cybermistrz.pl oraz na jego profilu na Facebooku. Można je również uzyskać we wrocławskim biurze Fundacji Inicjowania Rozwoju Społecznego przy ulicy Ruskiej 61/34 i pod numerem telefonu 71 724 22 98.

Organizatorem szkoleń jest Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego. Chociaż założona w Poznaniu, od kilku już lat aktywnie działa na Dolnym Śląsku, wspierając w tym regionie szkoły, a obecnie udostępniając też wrocławianom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, tzw. mieszkania treningowe.

KONTAKT

Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego – Biuro Projektów Wrocław
ul. Ruska 61/34, 50-079 Wrocław, tel.: 71 724 22 98

www.cybermistrz.pl | www.facebook.com/cybermistrz | www.firs.org.pl

* * *

Projekt „CyberMistrz – rozwój kompetencji cyfrowych pracowników GOK-ów” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kariera Marzenia i wyzwania kobiet w zawodzie księgowej Biuro prasowe
2024-06-26 | 01:00

Marzenia i wyzwania kobiet w zawodzie księgowej

Wyliczenia, dokumenty, dane, powtarzalność zadań – to pierwsze skojarzenia z pracą księgowych. Czy słuszne? Jakie emocje i pasje czają się za słupkami liczb i za rzędami cyferek?
Kariera Połowa Polaków uważa, że określenie „urlop macierzyński” jest lekceważące
2024-06-17 | 17:00

Połowa Polaków uważa, że określenie „urlop macierzyński” jest lekceważące

Tylko 12 proc. Polek i Polaków nie widzi potrzeby zmiany społecznego postrzegania urlopu macierzyńskiego, a niemal 90 proc. uważa, że określenie „urlop” nie pasuje do
Kariera Młode mamy i biznes to połączenie idealne – tak powstało Salad Story
2024-05-28 | 10:50

Młode mamy i biznes to połączenie idealne – tak powstało Salad Story

Macierzyństwo zmienia życie kobiet, obracając je o 180 stopni. Pomimo wielu trudności i wyrzeczeń, które wiążą się z rolą mamy, czas ten może być również inspiracją do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.