„Czasami tęsknimy za toksycznymi ludźmi” – Małgorzata Beczek o trudnej relacji
Do sieci trafił nowy utwór Małgorzaty Beczek pt. „Za daleko”. Piosenka jest zapowiedzią pierwszego długogrającego krążka artystki, którego premiera zaplanowana jest na 2024 rok. Po znakomitym przyjęciu EP-ki pt. „2002” Małgorzata Beczek idzie o krok dalej, zarówno twórczo, jak i wizerunkowo.
Sięgam do korzeni – twierdzi artystka, która zdecydowała się po 10 latach wrócić do czerwonego koloru włosów, a także do samodzielnej pracy w studiu. „Za daleko” zostało nagrane w Hiszpanii, za produkcję utworu odpowiada Brainfreezer, który jak i w przypadku debiutanckiej EP-ki z 2021 roku, pozwolił Małgorzacie się trochę „porządzić”. Lubię określenie Gosia-Samosia – mówi z uśmiechem artystka i podkreśla, że „Za daleko” to jedynie początek nowego rozdziału jej twórczości, która przez ostatnie lata ewoluowała w zaskakującym kierunku. Nauczyłam się nagrywać i produkować swoje wokale, a aranżowanie harmonii to była wyjątkowo satysfakcjonująca praca, ale także ciekawe wyzwanie twórcze.
„Za daleko” to intensywnie basowa i emocjonalna pop-elektronika, do której można zarówno tańczyć, jak i płakać. Utwór opowiada o rozczarowaniu i stracie łamiącej serce. Kto tak rozczarował artystkę i dlaczego utwór ma swoją premierę tuż przed świętami?
Pisząc ten kawałek, myślałam o jednej osobie, a potem uświadomiłam sobie, że w moim ciele pali się jeszcze żal do kilku innych, których też nie ma już w moim życiu. Pomyślałam, że ta piosenka może trafić do osób, dla których święta nie kojarzą się aż tak pozytywnie i cukierkowo, a wręcz przeciwnie - przypominają o utracie kogoś ważnego – mówi o singlu artystka.
SŁUCHAJ W STREAMIE: https://ffm.to/zadaleko
Za teledysk do „Za daleko” odpowiada Paweł Weremiewicz z Heaven Media Films, który spełnił marzenie Małgorzaty Beczek o VHS-owym wideo, idealnie obrazującym wspomnienie toksycznej relacji, którą nasza wyobraźnia potrafi niebezpiecznie romantyzować i za którą potrafimy tęsknić, wbrew wszelkiej logice.
ZOBACZ TELEDYSK:
https://youtu.be/IEWPDhBF4YA
Małgorzata Beczek w socialach
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/malgorzatabeczek/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/beczek.malgorzata/
TIK-TOK: https://www.tiktok.com/@malgorzata.beczek
SPOTIFY: https://open.spotify.com/artist/7BkmJOi6iv9RIb9UP9Jb0C
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCrTY43ExlWQWYYknJoZwSXA
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.