„Czasami tęsknimy za toksycznymi ludźmi” – Małgorzata Beczek o trudnej relacji
Do sieci trafił nowy utwór Małgorzaty Beczek pt. „Za daleko”. Piosenka jest zapowiedzią pierwszego długogrającego krążka artystki, którego premiera zaplanowana jest na 2024 rok. Po znakomitym przyjęciu EP-ki pt. „2002” Małgorzata Beczek idzie o krok dalej, zarówno twórczo, jak i wizerunkowo.
Sięgam do korzeni – twierdzi artystka, która zdecydowała się po 10 latach wrócić do czerwonego koloru włosów, a także do samodzielnej pracy w studiu. „Za daleko” zostało nagrane w Hiszpanii, za produkcję utworu odpowiada Brainfreezer, który jak i w przypadku debiutanckiej EP-ki z 2021 roku, pozwolił Małgorzacie się trochę „porządzić”. Lubię określenie Gosia-Samosia – mówi z uśmiechem artystka i podkreśla, że „Za daleko” to jedynie początek nowego rozdziału jej twórczości, która przez ostatnie lata ewoluowała w zaskakującym kierunku. Nauczyłam się nagrywać i produkować swoje wokale, a aranżowanie harmonii to była wyjątkowo satysfakcjonująca praca, ale także ciekawe wyzwanie twórcze.
„Za daleko” to intensywnie basowa i emocjonalna pop-elektronika, do której można zarówno tańczyć, jak i płakać. Utwór opowiada o rozczarowaniu i stracie łamiącej serce. Kto tak rozczarował artystkę i dlaczego utwór ma swoją premierę tuż przed świętami?
Pisząc ten kawałek, myślałam o jednej osobie, a potem uświadomiłam sobie, że w moim ciele pali się jeszcze żal do kilku innych, których też nie ma już w moim życiu. Pomyślałam, że ta piosenka może trafić do osób, dla których święta nie kojarzą się aż tak pozytywnie i cukierkowo, a wręcz przeciwnie - przypominają o utracie kogoś ważnego – mówi o singlu artystka.
SŁUCHAJ W STREAMIE: https://ffm.to/zadaleko
Za teledysk do „Za daleko” odpowiada Paweł Weremiewicz z Heaven Media Films, który spełnił marzenie Małgorzaty Beczek o VHS-owym wideo, idealnie obrazującym wspomnienie toksycznej relacji, którą nasza wyobraźnia potrafi niebezpiecznie romantyzować i za którą potrafimy tęsknić, wbrew wszelkiej logice.
ZOBACZ TELEDYSK:
https://youtu.be/IEWPDhBF4YA
Małgorzata Beczek w socialach
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/malgorzatabeczek/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/beczek.malgorzata/
TIK-TOK: https://www.tiktok.com/@malgorzata.beczek
SPOTIFY: https://open.spotify.com/artist/7BkmJOi6iv9RIb9UP9Jb0C
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCrTY43ExlWQWYYknJoZwSXA

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.