Cztery kroki do idealnej garderoby
Przyzwyczajenia a szafa
Zanim zamówimy nową szafę lub garderobę należy wcześniej przeanalizować nasze przyzwyczajenia, ale też styl ubierania. Podstawowa kwestia to ustalenie, ile ubrań wymaga odwieszania na drążkach, a ile możemy przechowywać na półkach. Przejrzyjmy też zawartość wszystkich szafek i szuflad, by przekonać się, ile mamy dodatków. Pogrupujmy je na kategorie: apaszki, buty, torebki, biżuteria, okulary itp. Pomyślmy też chwilę z jakich rozwiązań byliśmy zadowoleni, a które z kolei się nie sprawdziły. Czy lepiej będzie zdecydować się na większą ilość miejsca na drążki czy poświęcić je na półki? Może uchwyt drążka nie znajdował się na odpowiedniej wysokości i potrzebny będzie pantograf, by łatwiej sięgać po rzeczy? A może coś się nie mieściło – odkurzacz, deska do prasowania, przenośna suszarka? Warto o takich rzeczach pomyśleć zawczasu!
Ogranicz i sortuj
Przeorganizowanie garderoby jest też dobrym momentem na mały remanent. Może nie nosimy już wszystkich ubrań? Taki przegląd można zresztą robić cyklicznie, co pół roku. W ten sposób uwolnimy cenną przestrzeń. Niepotrzebnym rzeczom możemy dać drugie życie. Oddajmy je potrzebującym, na przykład w ramach tzw. dzielni. Albo sprzedajmy na platformach vintage. Dla swojej codziennej wygody selekcjonujmy też rzeczy sezonami wiosna-lato i jesień-zima. Te akurat nie noszone można schować na wyższych półkach lub przenieść w inne miejsce.
Sekcja na ubrania
Podczas porannego szykowania się do pracy docenimy prostą zasadę trzymania oddzielnie różnego rodzaju ubrań. Płaszcze, sukienki, spodnie i inne długie rzeczy w jednej sekcji. Krótsze, jak koszule, bluzki i bluzy w kolejnej. To co można składać, jak swetry i koszulki na oddzielnych wysuwanych półkach. Również spodnie i spódnice mogą mieć dla siebie wysuwany wieszak. Właściwe sekcje automatycznie posegregują odzież wedle sposobu przechowywania. Jeśli jesteśmy pedantyczni, to możemy pokusić się o posortowanie ubrań na wieszakach i półkach według koloru. Pomaga to odnaleźć i skompletować strój na konkretną okazję, a nawet dopasować do nastroju, jaki mamy danego dnia.
Patenty na dodatki i buty
Akcesoria i bieliznę zawsze najlepiej jest trzymać osobno. Praktyczna będzie szuflada z indywidualnymi przegródkami na drobniejsze dodatki jak apaszki, paski, a nawet okulary przeciwsłoneczne. Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem jest też specjalny wieszak na torebki, paski lub krawaty, dzięki czemu nie będą się gniotły. W obszernej garderobie można również pomysłowo wyeksponować biżuterię. Wykorzystajmy małe przeszkolone gablotki. Od razu widzimy co jest w środku i łatwo po to sięgnąć. Do butów Raumplus poleca skośne półki z obrzeżami – świetnie je eksponują i pomagają utrzymać wnętrze mebla w czystości.
Porządek niewątpliwie pomaga nam na co dzień. Ale ma też aspekt wizualny, szczególnie teraz, gdy popularność zdobyły garderoby i szafy witryny. Odpowiednio skonfigurowane to gwarancja tego, że będą cieszyć również oko, które od razu dostrzeże tam poszukiwaną część ubioru. https://www.instagram.com/raumplus_polska_official/

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.