Cztery złote zasady ręcznego zmywania
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Wiele osób uważa zmywanie naczyń za męczące zadanie. Na szczęście zmywarki są obecnie standardowym wyposażeniem w prawie każdej nowoczesnej kuchni. Dzięki niskiemu zużyciu wody i energii urządzenia te są ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Stanowią idealną pomoc i ułatwiają nam wszystkim sprzątanie po gotowaniu. Warto jednak pamiętać, że nie wszystko można dobrze i dokładnie umyć w zmywarce.
Umycie kieliszków do wina, drewnianych łyżek, powlekanych patelni, czy większych talerzy, jest wciąż zadaniem dla zlewozmywaka i naszych dłoni. Spalone dna garnków również wymagają dokładnego ręcznego wyszorowania. Jak prawidłowo myć naczynia, robiąc jednocześnie coś dobrego dla siebie i środowiska, zapytaliśmy specjalistów z firmy Comitor, dystrybutora baterii i zlewozmywaków, szanowanej na całym świecie firmy BLANCO. Zebraliśmy kilka porad i wskazówek, co robić by zmywanie wreszcie zniknęło z listy nieprzyjemnych domowych obowiązków.
Resztki jedzenia
Bez względu na to, czy korzystamy ze zmywarki, czy zmywamy ręcznie, zawsze pozbywajmy się wcześniej pozostałości po posiłkach. Resztki mogą zatkać zarówno odpływ w zlewie, jak i w zmywarce, powodując z czasem powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Ich usuwanie stanie się szczególnie łatwe, jeśli w kuchni pod zlewem zainstalujemy domowy system gospodarki odpadami. Dostępne w ofercie Comitor selektory kuchenne na śmieci pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej, wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i możliwością indywidualnej konfiguracji. Wystarczy otworzyć szafkę, czy szufladę i wyrzucić odpadki do jednego z plastikowych koszy, idealnie pasujących rozmiarem do Twojej szafki, by w kuchni zapanował porządek. Przy zabudowie kuchennej z wysuwanymi szufladami szczególnie sprawdzą się selektory BLANCO SELECT i BLANCO FLEXON, z przydatną szufladą organizacyjną. W przypadku drzwi na zawiasach możemy wybrać system BLANCO BOTTOM PRO i BLANCO SINGOLO, które można zamontować na dole szafki i łatwo wysuwać na szynach. Wbudowany pojemnik na odpady BLANCO SOLON będzie szczególnie praktyczny do usuwania kompostu i odpadów organicznych.
W pozbyciu się resztek jedzenia pomagają także rozdrabniacze odpadków. Młynki InSinkErator potrafią zmielić niemalże wszystko, co zwykle wrzucamy do kosza – resztki z obiadu, skórki z owoców, obierki z warzyw, torebki od herbaty, a niektóre modele mogą poradzić sobie nawet z kośćmi i łupinami orzechów!
Nie myjemy naczyń pod bieżącą wodą
Pozostawienie bieżącej wody podczas płukania naczyń to krok do tyłu w propagowaniu ekologicznego podejścia do życia i niepotrzebne marnowanie zasobów wodnych. O wiele lepiej zebrać wszystko, co nie nadaje się do mycia w zmywarce, a następnie umyć w zlewie wypełnionym do połowy wodą. Czy wiecie, że wystarczy dodać kilka kropli płynu do mycia naczyń do zlewozmywaka z już napuszczoną woda? W ten prosty sposób pomagamy chronić środowisko, a przy okazji zapobiegamy nadmiernemu tworzeniu się piany. Schowane w blacie dozowniki do mydła BLANCO pomogą w racjonowaniu płynu do mycia naczyń i będą wyglądać bardziej elegancko, niż stojące w polu widzenia plastikowe butelki.
Patenty na suszenie
Odpowiednie miejsce do wysuszenia umytych w zlewie naczyń, to ważny element kuchni, który może podkreślać jej wystrój lub… totalnie go zepsuć. Połączmy zatem praktyczność i funkcjonalność z elegancją. W ofercie Comitor znajdziemy zlewozmywaki z funkcją ociekania; propozycje, które sprawdzą się nawet jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiego aneksu kuchennego. Dodatkowe sprytne akcesoria do zlewozmywaków, takie jak kratki ociekowe, sprawią, że zmywanie stanie się o wiele szybsze i przyjemniejsze!
Zapewniamy sobie i innym higienę przy zlewie
Wilgotne gąbki i ściereczki są idealną pożywką dla zarazków. Aby tego uniknąć, po umyciu pozwólmy ściereczkom i gąbkom całkowicie wyschnąć. Wymieniajmy je maksymalnie po dwóch tygodniach użytkowania. Jeśli nie chcemy mieć gąbek na widoku, zainstalujmy w kuchni zlewozmywak Etagon BLANCO. Wyposażono go w szyny, które wkłada się do zlewozmywaka. Niewidoczne na pierwszy rzut oka, będą idealnym miejsce do powieszenia szmatek czy gąbek do czyszczenia.
Więcej na: www.comitor.pl

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.