Komunikaty PR

Czy czeka nas plaga komarów? Przygotuj odpowiednio swoje wnętrze

2022-06-22  |  01:00
Biuro prasowe

Jesteśmy świadkami gwałtownych zmian klimatu. Lata 2011-2020 były najcieplejszą dekadą w historii. Niestety ocieplenie klimatu zaburza naturalny porządek świata. Coraz częściej występują intensywne opady deszczu, gwałtowne burze, które sprzyjają wzrostowi liczebności komarów. Komary są ważnym elementem ekosystemu, dlatego nie możemy ich całkowicie wyeliminować. Możemy jednak skutecznie się przed nimi chronić!

 

Jak walczyć z komarami?

 

Obecnie komary można spotkać dosłownie wszędzie! Ocieplenie klimatu ułatwia im rozmnażanie, adaptowanie się do różnych pór roku i rozprzestrzenianie po świecie. Komary atakują nas nie tylko na zewnątrz, ale również w naszych domach.

 

Wpadające do mieszkań owady są najbardziej uciążliwe wieczorami. Zmęczeni całodniowym upałem, otwieramy okna, żeby wpuścić do środka nieco świeżego, przynoszącego ulgę powietrza. Niestety światło wydobywające się z wnętrza domu działa na insekty jak zaproszenie.

 

Istnieje wiele sposobów walki z komarami – od środków chemicznych, przez odstraszające rośliny umieszczone na parapetach, aż do specjalnych lepów. Najefektywniejsze są jednak moskitiery.

 

Moskitiery – skuteczna ochrona przed komarami

 

Moskitiera to gęsto pleciona siatka, która stanowi skuteczną barierę przed owadami. Można zamontować ją zarówno w otworze okiennym, jak i w drzwiowym. Mówi się, że nazwa produktu pochodzi od hiszpańskiego słowa „mosquito”, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza „komara”.

 

Moskitiery są rozwiązaniem powszechnie stosowanym w domach, mieszkaniach i lokalach użytkowych – mówi Tomasz Włodarzewski, ekspert marki ANWIS. Ich konstrukcja jest trwała i odporna na działanie warunków atmosferycznych. Siatka moskitiery wykonana z wykorzystaniem włókna szklanego skutecznie chroni pomieszczenia przed owadami oraz nieczystościami. Z kolei szeroka gama kolorów i rozwiązań systemowych pozwala na dopasowanie moskitier do każdego rodzaju okien i drzwi: tarasowych, czy balkonowych – dodaje.

 

O czym pamiętać, wybierając moskitiery?

 

Jednym z rozwiązań są klasyczne siatki, które dostaniemy w markecie. Przykleja się je do ościeżnicy okna/drzwi od strony wewnętrznej za pomocą rzepu lub taśmy klejącej. Niestety takie osłony nie należą do najtrwalszych. Z czasem siatka zaczyna się odklejać, a podczas dużych mrozów może zacząć się kruszyć.

 

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest montaż moskitier na wymiar, w których siatka rozciągnięta jest na specjalnych ramkach z profili PVC lub aluminiowych. Z instalacją takich moskitier poradzi sobie każdy. Mocuje się je do profili okiennych za pomocą bezinwazyjnych uchwytów obrotowych. Siatki można w każdym momencie zdjąć, np. do czyszczenia.

 

Rodzaj i kształt moskitiery należy dobrać do funkcji i typu otworu. Modele ramkowe, przytwierdzane do futryn za pomocą bezinwazyjnych uchwytów obrotowych, sprawdzą się w oknach otwieranych wyłącznie w celu cyrkulacji powietrza. W pozostałych oknach oraz w drzwiach balkonowych i tarasowych można zainstalować moskitiery:

  • rolowane (pionowe lub poziome), przypominające rolety w kasecie,
  • otwierane, wyposażone w samozamykacze, które automatycznie domykają otwartą moskitierę,
  • przesuwne na prowadnicach,
  • plisowane w systemie jedno- lub dwuskrzydłowym.

 

Czy warto zamontować moskitiery? Oczywiście! – Moskitiery nie ograniczają widoczności w świetle okna, nie przeszkadzają w pracy rolet wewnętrznych i zewnętrznych, a ich użytkowanie jest wygodne i zapewnia ochronę przed owadami i nieczystościami na długie lata. Dlatego zakup moskitier to z pewnością opłacalna inwestycja – mówi Tomasz Włodarzewski z ANWIS.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.