Komunikaty PR

Czy czyścisz zęby czystą szczoteczką?

2024-08-19  |  01:00
Biuro prasowe

Nawyk codziennego mycia zębów jest nam wpajany od najmłodszych lat. Świadomość związana z higieną jamy ustnej ciągle rośnie, nowoczesna technologia wspiera nas w dokładnym szczotkowaniu a szczoteczki do zębów można kupić już niemal wszędzie. Jednak bardzo często zapominamy o tym, że o szczoteczkę do zębów również należy prawidłowo dbać.

Jak często wymieniać szczoteczkę?

Eksperci marki Oclean – producenta innowacyjnych urządzeń do higieny jamy ustnej rekomendują wymianę końcówki w szczoteczce sonicznej co 3 miesiące, po każdej chorobie w jamie ustnej i zawsze, gdy tylko włókna szczoteczki zmienią swój pierwotny kształt tak jak wymianę szczoteczki manualnej co 3 miesiące. Końcówka szczoteczki składa się z setek włókien, które tworzą głowicę. Nie wszystkie włókna są tej samej długości, ustawione pod tym samym kątem i o tym samym kolorze. Choć są to bardzo wytrzymałe konstrukcje, to jednak w końcu przychodzi ten czas, gdy włókna tracą swoje właściwości i trzeba je wymienić, mimo że jeszcze nie są widoczne objawy zużycia.

W 2013 roku, przeprowadzono badanie, z którego jasno wynika, że już po 40 dniach korzystania ze szczoteczki do zębów, jej włókna pęcznieją, co zmniejsza skuteczność. Badanie wykazało również, że u osób, które po takim okresie użytkowania końcówki szczoteczki nie wymieniły jej na nową, nagromadziło się więcej płytki nazębnej.

Wcześniej również przeprowadzono przynajmniej dwa badania nad zużytymi główkami i one także wykazały, że starsze szczoteczki do zębów są dużo mniej skuteczne, jeśli chodzi o eliminację płytki nazębnej. Zaś ta jest przyczyną chorób dziąseł i próchnicy. 

Co mieszka w naszej szczoteczce?

Jak mówi Sylwia K.Drobik - KOL & Medical Director OcleanPo umyciu zębów włókna  szczoteczki czy to manualnej czy elektrycznej obowiązkowo muszą być dokładnie oczyszczone ale nie tylko. Równie ważne jest to, aby zostały osuszone. Jednak – kto o tym pamięta? Mało kto, dlatego często włókna pozostają wilgotne. Wilgoć zaś w połączeniu z wysokimi temperaturami, jakie panują zazwyczaj w mieszkaniu, stanowi doskonałe warunki do szybkiego namnażania się niebezpiecznych bakterii, wirusów i grzybów, które następnie trafiają do naszej jamy ustnej podczas każdego szczotkowania. Dowiedziono w badaniach, że jeśli szczoteczki do zębów przechowujemy w łazienkach, w których także jest WC, a spuszczając wodę nie zamkniemy deski klozetowej, to wszelkie bakterie kałowe mogą łatwo przedostać się na nasze szczoteczki. Ponadto przechowywanie szczoteczek w wilgotnych kubeczkach, gdzie włókna szczoteczek dotykają się z innymi szczoteczkami domowników jest również ryzykiem przenoszenia się patogenów oraz wzajemnego nadkażania.

Dlatego też Oclean, jako Partner PTS-Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, współpracując ze środowiskiem naukowym i lekarskim zwraca uwagę na innowacyjne rozwiązania.”

Sanitizer UV Oclean – niewidzialna moc dezynfekcji – higieniczna czystość Twojej szczoteczki

Inteligentny Uchwyt Dezynfekujący Oclean S1 emituje niezauważalne dla ludzkiego oka światło ultrafioletowe C (UVC), które niszczy strukturę do 99,9% DNA/RNA bakterii, wirusów i grzybów. Uchwyt może pomieścić do 5 szczoteczek dla całej rodziny: 3 stanowiska przeznaczone są do dezynfekcji, a 2 skrajne do przechowywania. Co więcej, uchwyt jest uniwersalny, zatem można w nim umieszczać także szczoteczki większości marek dostępnych na rynku. Nie musisz pamiętać o włączeniu sanitizera – zrobi to za Ciebie! Uchwyt na automatycznie włączy się co 6 godzin i przez 2 minuty będzie eliminował patogeny z Twojej szczoteczki. Sanitizer możesz także włączyć “na żądanie” – wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Wówczas dezynfekcja potrwa 5 minut. Wystarczy, że pociągniesz sznureczek i gotowe! Uchwyt z funkcją dezynfekcji S1 posiada pojemną baterię, która pozwala na pracę przez ok. 20 dni po pełnym naładowaniu, które trwa zaledwie 2,5h. Montaż uchwytu jest bardzo prosty i bezinwazyjny za sprawą dołączonej naklejki. Możesz umieścić go na wielu różnych powierzchniach, takich jak: gładka ściana, płytki, szkło, ściana drewniana czy lustro łazienkowe. Dodatkowo, jego minimalistyczny design został doceniony wieloma międzynarodowymi nagrodami: RedDot, Good Design Award, German Design Award, Good Design, Asia Design Prize, European Product Design Award.

Sanitizer w cenie 139zł dostępny jest do zakupu na stronie https://oclean.pl/produkt/uchwyt-na-szczoteczki-z-funkcja-dezynfekcji-oclean-s1/. Obecnie trwa promocja, dzięki której możesz przetestować ten produkt przez 30 dni z gwarancją satysfakcji bądź zwrotu pieniędzy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Choroba kruchych kości wyklucza pacjentów z normalnego życia Biuro prasowe
2024-08-14 | 15:35

Choroba kruchych kości wyklucza pacjentów z normalnego życia

Wielu z nas traktuje bieganie, skakanie i jazdę na rowerze jako nieodłączne elementy dzieciństwa. Są to aktywności, które nie tylko dostarczają radości, ale także
Zdrowie Profilaktyka jako ważny krok przed wakacyjnymi podróżami
2024-08-14 | 01:00

Profilaktyka jako ważny krok przed wakacyjnymi podróżami

Zgodnie z wykonanymi w 2023 badaniami Instytutu IQS, jedynie 44% Polaków wykonuje regularne badania profilaktyczne. Tymczasem, wiele chorób, szczególnie we wczesnych stadiach
Zdrowie Wakacje od pracy – nie od zdrowia
2024-08-13 | 19:00

Wakacje od pracy – nie od zdrowia

Lato kojarzy się nam z odprężeniem, odpoczynkiem i jest to jak najbardziej dobre skojarzenie. Jednak, w myśl powiedzenia „lepiej zapobiegać, niż leczyć”

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Agnieszka Hyży: Marzyłam o programie porannym, choć myślałam, że ten projekt już się nie wydarzy. Mam nadzieję, że format „Halo tu Polsat” wprowadzi na rynek nową jakość

Prezenterka mocno trzymała kciuki, by pomysł na program śniadaniowy w Polsacie stał się rzeczywistością, i teraz cieszy się, że może być jego częścią. Agnieszka Hyży poprowadzi „Halo tu Polsat” w duecie z Maciejem Rockiem. Jednocześnie kieruje słowa uznania i wdzięczności pod adresem dyrektora programowego stacji, Edwarda Miszczaka, bo ma świadomość, że gdyby nie on, to taki format nie trafiłby na antenę stacji, z którą jest związana. Wierzy też, że ich poranna propozycja przyciągnie widzów, którzy do tej pory oglądali „Dzień dobry TVN” bądź „Pytanie na śniadanie”.

Muzyka

Natalia Nykiel: Dla mnie to jest bardzo szalony rok, ale ja uwielbiam, jak mam wypchany kalendarz. Wtedy czuję, że żyję i czerpię z tego bardzo dużo energii

Artystka dzieli teraz swój czas pomiędzy scenę, studio nagrań i parkiet taneczny. Pod koniec lipca miał premierę jej singiel „Daylight”, w którym zaprezentowała słuchaczom brzmienia z gatunku drum & bass. Utwór zapowiada zaplanowaną na wrzesień EP-kę zatytułowaną „Atom”, na której znajdą się tylko piosenki w języku angielskim. Jednocześnie trwają prace nad nową płytą artystki z polskimi kompozycjami. Już wkrótce Natalię Nykiel będzie można również oglądać w popularnym show Polsatu, a fani mogą liczyć na spotkanie z nią podczas koncertów plenerowych, festiwali i innych wydarzeń masowych, jakie latem odbywają się w różnych miejscach Polski.

Problemy społeczne

Co czwarta kobieta poniżej 20. roku życia doświadczyła przemocy ze strony partnera. Problem dotyczy nie tylko krajów o niskich dochodach i dużych nierównościach

Jedna czwarta kobiet w wieku 15–19 lat doświadczyła choć raz przemocy ze strony swojego partnera, a 16 proc. w ciągu ostatniego roku – alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). To zjawisko powszechne na całym świecie, choć – jak wskazuje WHO – największy odsetek występowania tego problemu notuje się w krajach o niższych dochodach i takich, w których występują duże nierówności płci, m.in. w dostępie do edukacji, warunków zatrudnienia czy wynagrodzenia.