Komunikaty PR

Czy fronty frezowane to dobry pomysł do nowoczesnej kuchni?

2022-08-29  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Frezowane ( 0.22 MB )

Szukasz sposobu na uatrakcyjnienie zabudowy kuchennej, przy jednoczesnym zachowaniu prostego wyglądu i nowoczesnego charakteru mebli? Dobrym pomysłem będą fronty frezowane. We współczesnej odsłonie są delikatne, lekkie wizualnie i idealnie wpisują się w koncepcję wyważonych wnętrz, które urządzamy w sposób minimalistyczny i ze smakiem.


 

Mało co tak wyróżnia meble, jak ładne i estetycznie wykonane frezy na frontach szafek. Chociaż stylistycznie swoje korzenie mają w stylu klasycznym, frezowania mogą zdobić również kuchnie nowoczesne. Oczywiście nie każdy wzór będzie odpowiedni do wnętrza w tej estetyce, szczególnie, gdy planujemy je urządzić w duchu minimalizmu i funkcjonalnej prostoty. Rodzaj, rysunek i rozmieszczenie frezów mogą być różne, dlatego najważniejsze jest umiejętne dobranie wzoru, aby nie zdominował powierzchni frontów i był spójny stylistycznie z koncepcją aranżacji kuchni.

- Fronty do szafek o jednolitej płaszczyźnie są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem do kuchni minimalistycznych, w których bardzo oszczędnie gospodarujemy elementami dekoracyjnymi. Nowoczesne fronty frezowane idealnie jednak wpisują się w ten trend, ponieważ odbiegają od tradycyjnych wzorów, kojarzących się z bogactwem ornamentyki rustykalnej czy klasycznymi żłobieniami – wyjaśnia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Modne aranżacje „polubiły się” z frezowanymi płaszczyznami, które zaskoczą delikatnym rysunkiem i nowoczesną stylistyką.


 

Nowe spojrzenie na fronty frezowane

Jakie frezy wybrać do nowoczesnego wnętrza? Zamiast żłobień, dekoracyjnych faktur, klasycznych powierzchni obramowanych szerokimi listwami postawmy raczej na fronty z delikatnym obramowaniem, które stworzy na jego płaszczyźnie dyskretnie zarysowaną ramkę. To rozwiązanie, które coraz bardziej zyskuje na popularności i staje się synonimem nowoczesnej, miejskiej elegancji. Fronty z subtelnymi frezami wyglądają efektownie i nadają zabudowie meblowej bardziej ozdobnego wyrazu, zachowując jednocześnie lekkość wizualną. Wyrazisty, ale nienachalny frez poprowadzony wokół krawędzi frontu dodaje mu uroku i urozmaica bryłę mebli.

- Geometryczne, proste linie frezów to ciekawy pomysł na przełamanie surowej prostoty gładkich płaszczyzn frontów i połączenie minimalizmu z powściągliwą elegancją, która jest gustowna i ponadczasowa – mówi projektantka.

Dekoracyjne płaszczyzny frontów z minimalistycznymi frezami nie narzucają stylu – będą pasowały do kuchni nowoczesnych, skandynawskich, a nawet loftowych oraz tych bardziej tradycyjnych. Jeżeli skomponujemy je z frontami z przeszkleniami, możemy zaaranżować przytulną, rodzinną przestrzeń nawiązującą do kuchni klasycznych.


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Media

Tomasz Jacyków: Bardzo modny tego lata jest nurt bieliźniany. Hitem są spodenki udające męskie bokserki

Zdaniem Tomasza Jacykowa w letnich stylizacjach możemy sobie pozwolić na więcej, ale trzeba pamiętać, że szorty, koszulki bez ramiączek, mocno wycięte topy i zwiewne spódniczki zamiast podkreślać atuty sylwetki, mogą tylko uwypuklić jej mankamenty i niedoskonałości. W konsekwencji źle dobrane wakacyjne zestawienia zamiast zachwycać, budzą niesmak. Poza tym coś, co idealnie pasuje na plażę, niekoniecznie musi dobrze wyglądać na ulicy. Stylista z uwagą śledzi bieżące trendy i jak przyznaje, bardzo podoba mu się chociażby eksponowanie bielizny i czynienie jej ważnym elementem codziennych stylizacji.

Prawo

Ostatni moment na przyjęcie standardów ochrony małoletnich w placówkach pracujących z dziećmi. Przepisy mają pomóc walczyć ze zjawiskiem przemocy wobec najmłodszych

15 sierpnia mija termin wprowadzenia standardów ochrony małoletnich (SOM) we wszystkich instytucjach pracujących z dziećmi. Poza oczywistymi placówkami, takimi jak szkoły, przedszkola czy kluby sportowe, obowiązek ten dotyczy także np. hoteli czy szpitali. Wdrożenie przez te instytucje odpowiednich procedur zapobiegawczych i interwencyjnych ma doprowadzić docelowo do zmniejszenia skali przemocy i nadużyć wobec najmłodszych. – Standardy ochrony małoletnich przez to, że są obowiązkowe i dotyczą tak wielu organizacji i instytucji, będą prawdziwą zmianą społeczną, o ile świadomie podejdziemy do ich przygotowania i wdrażania – podkreśla Agata Sotomska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.