Komunikaty PR

Czysta przyjemność. Nowy wymiar odkurzania

2022-02-22  |  15:30
Biuro prasowe
Do pobrania odkurzacz ( 0.22 MB )

Kurz, wszechobecny i uciążliwy pokrywa prawie każdą powierzchnię. Podłogi, dywany, meble,
a nawet rośliny się przed nim nie uchowają. Ma tendencję do gromadzenia się w trudno dostępnych miejscach. Dostaje się do naszych domów drzwiami i oknami, osiada na butach i ubraniu, przynoszą go nasi pupile. Jest prawdziwą zmorą alergików. I choć całkowite jego wyeliminowanie z góry jest skazane na porażkę, to są sposoby by skutecznie ograniczyć jego ilość.

Walka z kurzem

Podejmowały ją nasze babki i prababki. Tradycyjna miotła tylko wzbijała kurz w powietrze w efekcie czego zaraz osiadał on z powrotem na wszelkiego rodzaju powierzchniach. Trzepanie dywanów wymagało nie lada siły i pochłaniało sporo czasu by zrobić to naprawdę dokładnie. Prawdziwej rewolucji na tym polu dokonał dopiero brytyjski inżynier i wynalazca Hubert Cecil Booth.  To on wpadł na pomysł zasysania kurzu. Pierwszy prototyp odkurzacza powstał w 1901 roku, a był nim wielki zbiornik z podłączoną do niego pompą próżniową. Ta sporych rozmiarów maszyna transportowana była przez wóz zaprzężony w dwa konie, a samo odkurzanie w domu klienta odbywało się przez otwory okienne. I choć hałasowała niemiłosiernie to udało jej się zdobyć uznanie na dworze brytyjskim, a przyczyniła się do tego koronacja Edwarda VII, bowiem wtedy właśnie pojawiła się okazja do zaprezentowania możliwości wynalazku, którego efekty zachwyciły królewską parę. Od tamtej pory trwały prace nad jego udoskonaleniem i tak powstał odkurzacz, o którego rozmiarach i funkcjach ówczesnym wynalazcom nawet się nie śniło.

Inteligentne sprzątanie

W dzisiejszych czasach kiedy zmywarka sama zmywa, a pralka pierze, przyszedł czas na odkurzacz, który sam odkurza. Technologia z roku na rok zaskakuje nas coraz to nowszymi rozwiązaniami, które ułatwiają nam codzienną pracę, a czasem wręcz wykonują ją za nas. Roboty sprzątające jakiś czas temu wkroczyły na rynek sprzętów AGD i od razu wzbudziły niemałe zainteresowanie. Nic dziwnego, sprzątanie nie należy do naszych ulubionych obowiązków domowych. Lubimy mieć czysto, ale już na samą myśl o monotonnym procesie jakim jest okurzanie mamy ochotę sobie odpuścić. Za to głównie docenimy tego rodzaju sprzęt, który nie tylko odkurzy, ale i umyje podłogę, w czasie który będziemy mogli poświęcić na co tylko chcemy. Tak działa  inteligentna technologia zastosowana w odkurzaczach automatycznych z linii Life Simplified marki Gorenje, która umożliwia mapowanie otoczenia, aby skutecznie i dokładnie posprzątać dom. Oblicza optymalną trasę czyszczenia, a dzięki funkcji pamięci punktów przerwania tworzy wizualne punkty orientacyjne, aby śledzić czyszczenie. Kształt w jakim został zaprojektowany umożliwia dotarcie do wszystkich trudno dostępnych zakamarków. Z łatwością usuwa kurz, brud czy sierść zwierząt. Dzięki aplikacji możesz zdalnie zaplanować dokładnie gdzie i kiedy robot ma rozpocząć i zakończyć swoją pracę. Odkurzacz nie tylko sam sprząta, ale także automatycznie wraca do stacji ładującej, jeśli wykryje, że jego akumulatory wymagają naładowania, a gdy bateria jest pełna automatycznie wznawia swoją pracę.  

Zalety odkurzacza automatycznego najpełniej wykorzystamy w pomieszczeniach o dużym metrażu zaaranżowanych tak by wszelkiego rodzaju kable czy przewody były schowane. Małe rozmiary i stosunkowo lekka konstrukcja sprawiają, że łatwo go przechować. Jeśli dodamy do tego łatwe czyszczenie urządzenia i niski poziom hałasu jaki emituje to możemy śmiało stwierdzić, że od teraz odkurzanie może stać się czystą przyjemnością.

Już dziś przekonaj się jak działa:

Gorenje Robotic vacuum cleaner · RVC216BK

 

   

  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.