Komunikaty PR

Czyste powietrze: rekuperacja sprzymierzeńcem w walce z grzybami

2020-07-29  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Odkurzamy, regularnie wycieramy kurze i wietrzymy pomieszczenia. Mimo to, grzyby, bakterie i wirusy wciąż rozprzestrzeniają się w wilgotnych i ciepłych zakamarkach naszych domów. Jak możemy je powstrzymać? Czy regularne sprzątanie wystarczy, aby zadbać o czyste powietrze? Rekuperacja może nam to ułatwić.

Wilgotność powietrza a bakterie i wirusy

Do rozwoju pleśni, pierwotniaków, grzybów, bakterii czy roztoczy kurzu domowego przyczynia się w dużej mierze nieprawidłowa wilgotność w domu. W konsekwencji wzrasta stężenie tych patogenów, które negatywnie wpływają na stan zdrowia i samopoczucie mieszkańców. Oddychanie takim powietrzem może podrażniać drogi oddechowe, powodować katar, blokadę nosa oraz nasilać alergie. Aby temu zapobiec należy zadbać o utrzymanie odpowiedniej wilgotności. Latem jej poziom nie powinien przekraczać 70% (przy zalecanej temperaturze 20-23 stopni), zimą natomiast optymalna wilgotność powietrza to 40-60% (przy zalecanej temperaturze 18-20 stopni). W tym celu powinniśmy unikać suszenia prania w domu i pamiętać o otwieraniu okien po kąpieli w łazience. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, powinniśmy ją wyposażyć w czujniki wilgotności, które automatycznie będą kontrolować poziom wilgotności powietrza.

Dom bez bakterii i wirusów

Dbanie o czystość to podstawowy krok do tego, aby zwalczyć bakterie i wirusy. Regularne mycie podłóg, wynoszenie śmieci, wyparzanie naczyń kuchennych i sztućców może w znacznym stopniu zmniejszyć ilość drobnoustrojów. Należy również pamiętać o regularnym czyszczeniu często dotykanych powierzchni, takich jak klawiatura komputera, telefon czy pilot od telewizora.

Roztocza kurzu domowego

Ciepłe i wilgotne powietrze to idealne warunki do rozprzestrzeniania się roztoczy, które są elementem kurzu domowego. Można je znaleźć w kanapie, materacach, poduszkach, pościeli czy pluszowych zabawkach naszych pociech. To właśnie one są najczęstszą przyczyną alergii. Aby zminimalizować ich obecność, najlepiej raz w tygodniu prać pościel i ręczniki w temperaturze min. 60 stopni, a zimą najlepiej je wietrzyć na świeżym powietrzu. Osoby cierpiące na alergie wywołane przez roztocza powinny ograniczyć ilość zasłon, firanek i wykładzin w swoich domach.

Czyste powietrze, rekuperacja i jej działanie

Bakterie i wirusy, roztocza kurzu domowego oraz drobnoustroje nieustannie krążą w powietrzu, którym oddychamy. Aby je oczyścić otwieramy okna i wietrzymy mieszkania co najmniej dwa razy dziennie. W ten sposób niestety wpuszczamy do naszych domów zanieczyszczone powietrze z zewnątrz. Istnieje jednak, co raz bardziej popularny, inny sposób, aby pozbyć się tych niepożądanych lokatorów i zadbać o czyste powietrze. Rekuperacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to jeden z najskuteczniejszych sposobów, aby zawsze oddychać świeżym i oczyszczonym powietrzem.

Jeśli chcemy mieć czyste powietrze rekuperacja, a dokładnie rekuperator, czyli serce systemu, pozwoli usunąć zanieczyszczone, zużyte, pełne dwutlenku węgla i roztoczy powietrze, dając w zamian świeże, o niskim poziomie dwutlenku węgla. Co więcej, nowoczesne systemy rekuperacji, takie jak np. VASCO SILENT VENTILATION wyposażone w rekuperatory z filtrem o wysokiej efektywności, są w stanie zatrzymywać cząsteczki smogu, które przedostają się do naszych domów.

Codziennie nawyki i przemyślane decyzje podjęte na etapie projektowania budynku to najlepsze sposoby, aby stworzyć zdrowy dom, w którym bakterie i wirusy nie będą chciały się rozprzestrzeniać. A dla tych, którzy cenią sobie czyste powietrze, rekuperacja jest jednym ze sprawdzonych rozwiązań, które skutecznie je oczyści.

Więcej to na: https://vasco.eu/pl/vasco-silent-ventilation

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.