Daj drugie życie opakowaniom produktów WSP „Społem”
Soul&Mind
ul. Grudzieniec 102b
60-621 POZNAŃ
ewa.kawiecka@soulandmind.pl
+ 48 664979170
https://www.soulandmind.pl/
Ponowne wykorzystywanie słoików to nie tylko sposób na ochronę środowiska, ale także świetna okazja do zabawy i poszerzania granic naszej wyobraźni. Dzięki temu zagospodarujemy przestrzeń, bez konieczności wydawania pieniędzy na dodatkowe akcesoria do wnętrz. Wprowadzając zasady „zero waste” do codziennego życia, nie tylko przyczyniamy się do zmniejszenia odpadów, ale również rozwijamy naszą kreatywność. Sprawdź co można zrobić używając pustych opakowań po Majonezie Kieleckim czy musztardach produkowanych przez WSP „Społem”.
Nieoczywiste rozwiązania
Jeśli chcemy uniknąć kupowania plastikowych pudełek, możemy wybrać bardziej ekologiczne rozwiązanie i użyć pustych, szklanych słoiczków. Mniejsze pojemniki od Musztardy Kieleckiej i Sosów Kieleckich świetnie sprawdzą się, jako organizery łazienkowe. Dzięki nim, nie trzeba kupować specjalnych kuferków z pokrywą na artykuły higieniczne czy akcesoria. Szkło nadaje się do przechowywania: płatków kosmetycznych, patyczków do uszu oraz pędzli do makijażu. Puste naczynie po średnim Majonezie Kieleckim świetnie sprawdzi się, jako kubek na szczotkę i pastę. Jeśli jednak chcemy stworzyć coś jeszcze bardziej pomysłowego, to należy rozważyć wlanie mydła do słoiczka i zamontowanie w nim dozownika. Pojemniczki można udekorować kolorowymi wstążkami, koronkami, koralikami oraz farbkami malując wzorki, w taki sposób, aby lepiej prezentowały się na półkach.
Duże naczynia po produktach od WSP „Społem” dzięki odrobinie fantazji zamienimy na lampiony ogrodowe, dzięki, którym przestrzeń na zewnątrz stanie się ładniejsza. Do ozdobnych lampek możemy dodać kamyczki z mchem, a następnie na górę słoika przymocować klejem na gorąco linę, która posłuży jako uchwyt. Świeczka w środku zapewni wyjątkowy klimat, podczas późnych, letnich wieczorów. Z kolei wielbicielom konstruowania i montowania, z pewnością przyda się miejsce do przechowywania śrubek i narzędzi. Zarówno duże, jak i małe opakowania, będą pełnić rolę praktycznych pojemników na przybory, które staną na półkach w garażu.
Kreatywność, która nie zna granic
Puste pudełka po produktach jesteśmy w stanie, wykorzystać w twórczy sposób, dając im drugie życie. Warto zaangażować bliskich i wspólnie przygotować stanowisko warsztatowe. Będzie to idealna forma rozrywki dla młodszych pociech, które mogą wykazać się wyjątkową kreatywnością. Angażując je do zabawy, stworzymy razem dzieła, które posłużą nam w domu przez długi czas. Ze słoików Majonezu Kieleckiego, dzieci są w stanie same przygotować przyborniki na nadchodzący, nowy rok szkolny czy skarbonkę, która nauczy ich zarządzać wydatkami. Ścianki pomalujmy brokatowymi farbkami lub oklejmy kolorowym papierem, albo bibułą. W wieczku pojemnika na monety dodatkowo wystarczy wyciąć tylko kilkucentymetrowy otwór, który pomieści pieniądze.
Zarówno małe, jak i większe słoiczki sprawdzą się jako naczynia, do przygotowania słodkich smoothie lub orzeźwiających lemoniad z lodem. Idealnie będą się prezentowały, nie tylko jako element funkcjonalny, ale i dekoracyjny przy wspólnym stole. W pustych naczyniach po sosach można zasadzić różne zioła, co stanowi kolejny z wielu pomysłowych sposobów na ponowne wykorzystanie słoików.
Opakowania WSP „Społem” mogą nie tylko zainspirować do działania, ale także umożliwiają świadome dbanie o planetę.
Więcej informacji o firmie znajdziesz na: https://www.wspspolem.com.pl/

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.