Komunikaty PR

Dekoracyjna magia pokoju za otwartymi drzwiami

2021-03-15  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Pokoje przechodnie były powszechnym elementem dawnego budownictwa. Obecnie, kiedy na ograniczonym metrażu często próbujemy wygospodarować możliwie dużo funkcji, korzystamy z podobnych rozwiązań. Warto wtedy pomyśleć o takich sposobach urządzenia przestrzeni, które sprawią, że wnętrze będzie stanowić spójną kompozycję, zaś zamykanie drzwi dzielących pomieszczenia będzie jedynie możliwością, a nie koniecznością.  

Otwarty widok na pokój buduje perspektywę, której tak często nam brakuje. Jaśniejsze barwy za drzwiami będą dodatkowo rozświetlać wnętrze i optycznie powiększać przestrzeń. W koncepcjach kolorystycznych odnoszących się do dwóch sąsiednich pomieszczeń niezwykle gustownym rozwiązaniem będzie łączenie różnych pastelowych tonacji. Dla przykładu ściany pomalowane farbą Tikkurila Optiva Matt  5 w kolorze delikatnego różu H480 w zestawieniu z ciepłymi kremowymi barwami będą tworzyć klimat przytulności i elegancji. Świetnie skomponują się także z drewnianą podłogą oraz białymi klasycznymi drzwiami  i ozdobami na ścianach typu listwy czy kasetony.

Jeśli chcemy uzyskać nowoczesny charakter wnętrza w jasnej tonacji, trafionym rozwiązaniem będzie zastosowanie na ścianach delikatnej, a przy tym niezwykle szykownej szarości 1959 z palety Tikkurila Deco Grey. Odcień ten zagra perfekcyjnie z bielą sypialni, która zadziała rozświetlająco niczym kolejne okno. Oprócz kolorystyki mających funkcjonować w dekoracyjnej symbiozie wnętrz, warto przemyśleć także, co będzie widoczne w tle i do obu pomieszczeń wprowadzić spójne elementy ozdobne - mogą to być np. obrazy czy grafiki w ciekawych ramach.

Nieszablonowe i niebywale efektowne będzie postawienie na ciemniejsze duety kolorystyczne. Sypialnia, pomalowana farbą  Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w odcieniu S500, widoczna przez drzwi z szarego salonu będzie potęgowała głębię aranżacyjną, tworząc jednocześnie atmosferę tajemniczości. Aby takie wnętrze nie przytaczało i nie powodowało optycznego zmniejszenia przestrzeni, warto zadbać o odpowiedni balans kolorystyczny. W tej roli idealnie sprawdzą się duże białe drzwi oraz szerokie listwy przysufitowe.

Osoby lubiące niestandardowe triki w aranżacji wnętrz mogą pokusić się o zawieszenie w obu sąsiadujących pokojach – przeciwlegle do siebie – widocznych przez drzwi luster. Zwielokrotnią one wrażenie przestrzeni i zapewnią nietuzinkową ozdobę, zwłaszcza gdy w lustrach w różnych stylach odbiją się dwa piękne kolory ścian: Y487 oraz K444 z palety Tikkurila Symphony. Ciekawym pomysłem będzie też wykorzystanie niezwykłych efektów kolorystycznych. Z pewnością całkowitym zaskoczeniem aranżacyjnym będzie kryjąca się za drzwiami miętowa podłoga jadalni, którą możemy uzyskać dzięki farbie Tikkurila Betolux Aqua w kolorze X375. Jeśli w takim pomieszczeniu zestawimy różnorodne krzesła, zyskamy unikatowe i zachwycające wnętrze w stylu Eclectic. A przy okazji nasza stara podłoga zyska nowe życie w zgodnie z ideą „less waste”.

Więcej pomysłów na inspirujące wnętrza można znaleźć na stronie: https://tikkurila.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.