Design jako filozofia życia
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
„Moim marzeniem jest, by rzemiosło przenikało wszystkie sfery designu” – powiedziała Anna Orska podczas spotkania DOMOpasje, czyli nowej serii wydarzeń Centrum Designu Domoteka. Jedna z najbardziej cenionych polskich projektantek biżuterii była gościem specjalnym pierwszego z serii spotkań, podczas których uczestnicy mają okazję poznać osobiste historie kryjące się za autorskim i niepowtarzalnym designem. Prezentacja najnowszej kolekcji marki Orska połączona była z projekcją filmu pokazującego swoistą filozofię pracy projektowej, a także pasjonującą filozofię życia Anny Orskiej.
Pierwsza odsłona nowej serii spotkań DOMOpasje odbyła się 19 marca w przestrzeni Centrum Designu Domoteka. Gościem specjalnym wydarzenia była Anna Orska, uznana polska projektantka biżuterii, założycielka marki Orska i dyplomowany doktor habilitowany sztuk plastycznych. Orska to także wyznawczyni autorskiej filozofii projektowej, która nierozerwalnie splata się z jej filozofią życia. To filozofia, której rytm nadają niespieszne procesy natury oraz osobista pasja do eksploracji najodleglejszych miejsc globu i odkrywania tego, co – choć pozornie tak inne – jest nam ostatecznie bardzo bliskie. Jednym ze znaków rozpoznawczych twórczości Orskiej jest przywiązanie do tradycyjnego rzemiosła i pracy manualnej.
„Moim osobistym marzeniem jest, by rzemiosło przenikało wszystkie sfery designu. To, co mnie inspiruje najbardziej, to piękne, ręcznie robione przedmioty, które są swoistymi nośnikami pasji oraz profesjonalizmu, które często przechodzi z pokolenia na pokolenie” – powiedziała Anna Orska podczas prelekcji.
Porywająca opowieść o podróżach, które są dla projektantki źródłem refleksji nad mnogością form wyrazu artystycznej kreatywności – ale też wspólnej ekologicznej odpowiedzialności – połączona była z projekcją filmu „Rzemiosła Świata według Orskiej: Szkło Kryształowe” nakręconego we współpracy z polską Hutą Julia. To najnowszy z serii autorskich dokumentów podróżniczych, w których Anna Orska odwiedza rzemieślników z różnych stron świata. Podczas seansu goście Domoteki wybrali się w podróż do Huty Julia w Piechowicach, ostatniej huty szkła kryształowego w Polsce o prawie 200-letniej tradycji. Na własne oczy uczestnicy mogli przekonać się, jak powstają te kruche przedmioty i poznać sylwetki ludzi, którzy tworzą to wyjątkowe miejsce. Po projekcji zebrani goście kontynuowali rozmowy w przestrzeni salonu NAP, w którego kolekcji znaleźć można autorskie wyroby powstałe we współpracy z artystami z Huty Julia.
Spotkania DOMOpasje to nowa inicjatywa warszawskiego Centrum Designu Domoteka, podczas których uczestnikom przedstawiane są inspirujące postaci z branży architektonicznej, wnętrzarskiej i projektowej. Podczas każdego z nich goście będą mogli poznać bliżej historie o pasji i spełnianiu własnych marzeń, a także odkryć opowieści kryjące się za autorskim i niepowtarzalnym designem.
„DOMOpasje to nasza autorska inicjatywa skierowana do architektów, projektantów i wszystkich miłośników dobrego wzornictwa. To spotkania stworzone z myślą o celebrowaniu twórczości wyjątkowych osób, które reprezentują różne dziedziny sztuki projektowej. Mogą różnić się profesją, materiałami, z którymi pracują czy technikami pracy, ale łączy je jedno – ogromna pasja do designu” – mówi Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, właściciela Domoteki.
Po więcej informacji na temat przyszłych spotkań z serii DOMOpasje zapraszamy na www.domoteka.pl
Domoteka to pierwszy w Polsce obiekt handlowy w całości dedykowany designowi. Położona niespełna 20 minut od centrum Warszawy, posiada w swojej ofercie produkty ponad 600 marek z całego świata. Klienci Domoteki, poza wyposażeniem do wszystkich pomieszczeń domu czy mieszkania, znajdą tu także bogatą gamę usług, kompetentny personel, a przede wszystkim inspiracje i wiedzę wzorniczą. Właścicielem Domoteki oraz parków handlowych HOMEPARK jest fundusz Pradera European Retail Parks, który należy do Pradery – wiodącego na rynku specjalistycznym funduszu zarządzającego aktywami centrów oraz parków handlowych w Europie. Pradera została założona w 1999 r., a jej portfel wart 3,4 miliarda euro zawiera ponad 59 centrów i parków handlowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Francji, Czechach, Grecji, Turcji oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich posiadających łącznie 2,500 sklepów. (www.pradera.com). Nieruchomością zarządza spółka BNP Paribas Real Estate Poland. Za komercjalizację odpowiada Cushman & Wakefield.
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Jestem dumny z tego, jaki teraz jestem. Mam przy boku osobę, która ma na mnie bardzo dobry wpływ
Były piłkarz przyznaje, że po narodzinach córki Antosi w jego życiu dużo się zmieniło. Wszystko, co teraz robi, jest bowiem podporządkowane potrzebom i rozwojowi córeczki. Kilka miesięcy temu Jakub Rzeźniczak i jego żona Paulina podjęli decyzję o przeprowadzce z Kołobrzegu do Warszawy. Teraz natomiast planują imprezę urodzinową dziewczynki. Sportowiec podkreśla, że rodzina jest jego azylem. Przeszłość oddziela grubą kreską i zrobi wszystko, by nie popełnić już tych samych błędów.
Transport
Rekordowy wzrost sprzedaży samochodów Mercedes-Benz. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim autami niskoemisyjnymi
Pod względem liczby rejestracji nowych aut osobowych 2024 rok był drugim najlepszym wynikiem w historii. To był sprzedażowo dobry rok także dla koncernu Mercedes-Benz. Na polskim rynku sprzedaż wyniosła 26,3 tys. samochodów osobowych, co oznacza 38-proc. wzrost w ciągu roku. Mercedes jest też wśród liderów dostaw aut elektrycznych. Ze względu na rosnącą popularność tego segmentu producent w tym roku wprowadzi na rynek nowość – w pełni elektryczny model CLA.
Edukacja
Lekarze będą lepiej przygotowani do pracy w obliczu działań militarnych. Powstał nowy model kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych
Większa interoperacyjność między medycyną cywilną i medycyną pola walki oraz kształtowanie gotowości do podejmowania szybkich decyzji w kryzysowych sytuacjach to jedne z fundamentów nowego modelu kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych. Ministerstwo Obrony Narodowej patronuje projektowi, w ramach którego model ten będzie wdrażany we współpracy między wojskiem, środowiskiem medycznym i uczelniami. Potrzeba zmian w tym zakresie jest dyktowana dynamiczną sytuacją geopolityczną.