Design w kolorze. Artu na PTAK EXPO Warsaw Home
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Choć za oknami jesień i plucha wszyscy miłośnicy dobrego wzornictwa, którzy odwiedzili tegoroczne targi PTAK EXPO Warsaw Home, mogli poczuć moc słonecznych kolorów i pozytywną energię z nich płynącą. Tą dużą dawkę witaminy D zapewniła marka Artu, producent nowoczesnych mebli, której stoisko przyciągało uwagę feerią barw i ekspresją nowoczesnego designu.
PTAK EXPO Warsaw Home od lat cieszy się popularnością wśród ekspertów, ale i amatorów designu, uchodząc za jedne z najbardziej prestiżowych targów wyposażenia wnętrz w Polsce. To tu swoje nowości i flagowe produkty prezentują najwięksi polscy producenci i dystrybutorzy związani z branżą. Wśród nich nie mogło zabraknąć marki Artu, która w swej ofercie posiada nowoczesne sofy, krzesła, stołki i stoły – wszystkie powstałe we współpracy z uznanymi designerami z Europy.
Na stoisku Artu znalazły się wszystkie kultowe produkty marki oraz ich premierowe odsłony, pokazując, jak starannie przemyślany design może zmieniać oblicze wnętrz, podnosząc przy tym ich funkcjonalność. Ergonomiczne, ponadczasowe i uniwersalne, a przy tym wykonane z ekologicznych materiałów meble zachwycały swą jakością, prostotą i… kolorem. Wśród eksponowanych produktów nie mogło więc zabraknąć produktów powstałych przy współpracy z Pablo Regaño – krzeseł Cesto oraz sof i foteli, także biurowych, z linii Lover oraz z Moritzem Putzierem, takich jak krzesła, krzesła barowe i półbarowe z serii Eddie oraz krzesła i taborety z kolekcji Taptap w premierowej odsłonie. W nowej wersji kolorystycznej przyciągała ona uwagę dzięki precyzyjnie wykonanym detalom i zabawnym wykorzystanym geometrycznym kształtom i proporcjom, które nadają każdemu elementowi niekonwencjonalny charakter. Na stoisku nie zabrakło także krzeseł kultowej już serii WOX nagrodzonej RedDot oraz Moss projektu Pavla Vetrovа.
To właśnie te produkty olśniły, i to dosłownie, tegoroczne stoisko marki. Przyciągnęło ono bowiem uwagę zwiedzających, nie tylko starannie przemyślaną ekspozycją, ale też, a może przede wszystkim, żywymi kolorami. Ta feeria barw – słonecznych, energetycznych i wprowadzających w dobry nastrój doskonale oddała charakter marki – nowoczesnej, innowacyjnej, wpisującej się we współczesny styl życia. Pokazała też, że meble Artu to doskonałe połączenie estetyki z funkcjonalnością, która sprawdza się zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i wnętrzach użyteczności publicznej.
O tym mogli się przekonać wszyscy zwiedzający targi PTAK EXPO Warsaw Home, którzy w dniach 23 – 26 października b.r., odwiedzili jej stoisko. Wśród licznych gości nie zabrakło także profesjonalistów ściśle związanych z branżą wyposażenia wnętrz. Designerskie kolekcje mebli Artu z zainteresowaniem „testowali” znani architekci, projektanci i przedstawiciele mediów, którzy, poprzez swą codzienną pracę, wyznaczają trendy w kreowaniu nowoczesnych przestrzeni.
- Stoisko marki Artu odwiedziliśmy z całym zespołem projektowym. Przyciągnęło nas one niesamowitymi, bardzo ekscentrycznymi kolorami oraz dopracowanym pod każdym względem wzornictwem. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni, gdy okazało się, że to polska młoda marka prezentuje tak designerskie produkty na naprawdę światowym poziomie. Artu ze swoją kreatywnością i misją, by dostarczać na rynek ergonomiczne, funkcjonalne i dobrze przemyślane meble to z pewnością nadzieja naszego rodzimego designu - mówi projektantka Dorota Terlecka, właścicielka pracowni Biuro Kreacja.
Opinie zwiedzających potwierdza otrzymana przez markę nagroda, rokrocznie przyznawana przez organizatora PTAK EXPO Warsaw Home najlepszym wystawcom. Artu otrzymało prestiżowy medal targowy w kategorii „Ekspozycja targowa”.
- Jesteśmy dumni, że organizatorzy wydarzenia docenili koncepcję naszego stoiska. Planując ekspozycję, chcieliśmy by nasze produkty nie tylko przykuwały uwagę, ale też zaskakiwały. Biorąc pod uwagę ich designerski charakter, nieszablonowość, a zarazem jakość i funkcjonalność, postawiliśmy na kolor. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Nasze krzesła, stoły, stołki i sofy, dzięki głębokim kolorom, wyróżniały się na tle konkurencji. Proste i ergonomiczne, wykonane z wysokiej jakości materiałów dały się poznać ze swej najlepszej strony. Odwiedzający nasze stoisko goście z przyjemnością odkrywali ich wielowarstwowość i pomysłowość odpowiedzialnych za ich kreację projektantów - dodają właściciele marki Artu.
https://artu.works/
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.