Komunikaty PR

Designerskie i nowoczesne - nowa linia palenisk od UNICO

2021-05-18  |  14:00
Biuro prasowe

Więcej niż paleniska ogrodowe – premiera linii ogrodowej UNICO

 

Ludzi zawsze przyciągało bezpieczeństwo, ciepło i atmosfera, jaką daje bliskość ognia. Paleniska ogrodowe to nowoczesna i wygodniejsza wersja dawnych ognisk. Ten miły dodatek do spotkań towarzyskich i grillowania na świeżym powietrzu to także atrakcyjny element otoczenia. Obie te funkcje łączą inspirowane naturą paleniska ogrodowe Garden Line od UNICO.

 

Wielu dzisiejszych właścicieli domów szuka czegoś więcej niż tradycyjny taras i grill na podwórku. Obecnie w ogrodach projektuje się liczne atrakcje, takie jak stawy, ogrody warzywne, kuchnie na świeżym powietrzu i paleniska, które pozwalają spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu, zapewniając przytulne miejsce w chłodne wieczory i poza sezonem letnim. Zanim zaczniemy marzyć o księżycowych nocach i opiekanych piankach, oto, co warto wziąć pod uwagę, przed zakupem paleniska ogrodowego.

 

Pomysły na palenisko w ogrodzie

Wybór paleniska ogrodowego powinien być poprzedzony odpowiedzią na pytanie, na jakiej jego funkcji zależy nam najbardziej. Równie ważne są walory estetyczne. Jak w przypadku większości produktów, także i tutaj każdy będzie miał inne oczekiwania. Wychodząc im naprzeciw, firma UNICO wprowadziła do swojej oferty linię palenisk ogrodowych Garden Line, składającą się z 4 kolekcji produktów. - Geo to nowoczesne, proste, geometryczne formy. Oval charakteryzuje się zaoblonymi kształtami inspirowanymi naturą. Divi zaskakuje nieoczywistymi formami, a Functional, czyli paleniska wielofunkcyjne, wyposażono w szereg dedykowanych akcesoriów do grillowania, pieczenia czy smażenia. – wymienia Mateusz Kalita, właściciel studia projektowego CALM DESIGN. Unikalny design i zastosowane technologie są efektem współpracy obu firm.

 

Funkcje paleniska w ogrodzie i nie tylko

Ci, którzy cenią pragmatyzm, docenią także stoły z funkcją paleniska, tworzące w ogrodzie czy na tarasie centrum biesiad z rodziną i przyjaciółmi. Amatorzy posiłków na świeżym powietrzu spełnią się doglądając potraw na profesjonalnym grillu. Duże palenisko, opalane drewnem, z płytą grzewczą i różnymi akcesoriami to wymarzone miejsce do przyrządzania posiłków w plenerze. Wieczory w towarzystwie palenisk z systemem różnych wkładów - na drewno, gaz czy bioetanol - z pewnością będą okazją do wyciszenia i relaksu. Nieoczywiste projekty, łączące funkcjonalność paleniska ogrodowego z pięknem płonącej rzeźby, to gratka dla miłośników niebanalnych i inspirujących form. Co z rozmiarem? W tej kwestii także jest wiele opcji do wyboru. - Paleniska ogrodowe w linii Garden Line są dostępne w rozmiarach od 50 cm do 200 cm, co sprawia, że produktami cieszyć można się bez względu na to, czy ma się do dyspozycji taras, niewielki ogródek, czy dużą, otwartą przestrzeń. – zauważa Tomasz Kostecki, dyrektor handlowy UNICO.

 

Gdzie ustawić palenisko ogrodowe?

Tworząc przestrzeń wokół paleniska ogrodowego, warto zadbać nie tylko o komfortową przestrzeń, ale także o bezpieczeństwo przebywających w pobliżu osób. - Planując miejsca do siedzenia weźmy pod uwagę, by znajdowały się w takiej odległości od ognia, by ludzie mogli bezpiecznie wstać i się poruszać. Wbudowane siedziska lub ciężkie krzesła czy fotele, mogą ich skutecznie powstrzymać przez zbytnim zbliżaniem się do paleniska – podpowiada ekspert. Najlepiej ustawić przenośne palenisko na ognioodpornej powierzchni, takiej jak metal, kostka brukowa lub cegła. Niektóre można umieścić bezpośrednio na drewnianym pokładzie lub na trawie, generalnie na utwardzonym terenie. Zawsze jednak trzeba się upewnić, że palenisko znajduje się z dala od materiałów łatwopalnych, w tym drzew, liści i konstrukcji, takich jak drewniana pergola, składzik czy dom.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.