Komunikaty PR

Dietetycznie i aktywnie, czyli jak zorganizować sobie ruch na świeżym powietrzu

2021-06-21  |  12:00
Biuro prasowe

Wraz z nadejściem lata i okresu wakacyjnego, coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Spacery po lesie, rowerowe wycieczki połączone z piknikami na łonie natury to teraz coraz częstszy widok i przyjemna forma na spożytkowanie wolnego popołudnia czy weekendu. Aktywność fizyczna, która towarzyszy tym wyprawom, to także świetny sposób, by dodatkowo zadbać o zdrową i szczupłą sylwetkę. O czym warto pamiętać, planując ruch w plenerze?

Letnie aktywności mogą dostarczać nam podwójnych korzyści – pozytywnie wpływać na sylwetkę, a także być sposobem na przyjemne spędzenie czasu. Jednym z naszych ulubionych wakacyjnych sportów jest jazda na rowerze. Wiele osób wybiera także długie spacery. Dobrze zaplanowana wycieczka to klucz do sukcesu, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować

Zacznij od śniadania, które doda Ci energii

Zanim wybierzemy się w planowaną podróż, powinniśmy zjeść zdrowe i pożywne śniadanie. Coś, co doda nam energii i siły, a przy tym będzie lekkostrawne i smaczne. Idealnie sprawdzi się nabiał. Np. twarogi zawierają dużo białka i sprawiają, że przez wiele godzin nie będziemy odczuwać głodu, a jedynie poczucie nasycenia. Co ważne znajdziemy je w sklepach także w wersji bez laktozy (np. Mazurski Smak), co dla wielu osób jest sposobem, żeby nie rezygnować z ulubionego nabiału, nawet jeśli nie mogą spożywać tradycyjnych produktów mlecznych. Nieocenione w kwestii pożywnych śniadań są np. płatki owsiane, które zawierają dużo błonnika, przez co także na długo zaspokajają głód. W wersji z pysznymi, letnimi owocami będzie to śniadanie nie tylko pożywne, ale też bardzo zdrowe i wpływające na korzyść szczupłej sylwetki. Jeśli dzień jest bardzo upalny, zamiast ciepłego mleka możemy spożyć je z orzeźwiającym kefirem (np. Milko) lub naturalną maślanką.

 

Już prawie ruszamy - co warto spakować do plecaka?

Przede wszystkim podczas każdej aktywności na świeżym powietrzu, należy pamiętać o stosowaniu kremów ochronnych z filtrem. Powinniśmy zastosować je jeszcze przed podrożą, a także w trakcie, jeśli dzień jest bardzo słoneczny. Ponadto, przydadzą nam się okulary przeciwsłoneczne oraz czapka lub chustka na głowę. Nie zapominajmy również o podstawowych artykułach medycznych, jak plastry, bandaż elastyczny czy woda utleniona, bo warto być przygotowanym na każdą ewentualność - w razie otarcia czy skaleczenia. Do plecaka schowajmy także wodę, która jest niezbędna dla organizmu i prowiant na drogę. 

Przystanek na trasie? Czas na piknik

W ciągu dnia dobrze jest zaplanować czas na przerwę - najlepiej w jakimś pięknym, malowniczym miejscu. To idealna okazja na chwilę relaksu i dodanie sobie energii pyszną i pożywną przekąską. Możemy wtedy zjeść przygotowane rano kanapki albo banana czy truskawki, które w towarzystwie Maślanki Mrągowskiej posłużą nam jako pyszny i orzeźwiający deser. Będzie zdrowo, pysznie i kolorowo.

Tak zaplanowany dzień z pewnością dla każdego będzie ogromną dawką endorfin, przyniesie wiele satysfakcji, a po wysiłku poczujemy pozytywne zmęczenie.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.