Komunikaty PR

Dietetycznie i aktywnie, czyli jak zorganizować sobie ruch na świeżym powietrzu

2021-06-21  |  12:00
Biuro prasowe

Wraz z nadejściem lata i okresu wakacyjnego, coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Spacery po lesie, rowerowe wycieczki połączone z piknikami na łonie natury to teraz coraz częstszy widok i przyjemna forma na spożytkowanie wolnego popołudnia czy weekendu. Aktywność fizyczna, która towarzyszy tym wyprawom, to także świetny sposób, by dodatkowo zadbać o zdrową i szczupłą sylwetkę. O czym warto pamiętać, planując ruch w plenerze?

Letnie aktywności mogą dostarczać nam podwójnych korzyści – pozytywnie wpływać na sylwetkę, a także być sposobem na przyjemne spędzenie czasu. Jednym z naszych ulubionych wakacyjnych sportów jest jazda na rowerze. Wiele osób wybiera także długie spacery. Dobrze zaplanowana wycieczka to klucz do sukcesu, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować

Zacznij od śniadania, które doda Ci energii

Zanim wybierzemy się w planowaną podróż, powinniśmy zjeść zdrowe i pożywne śniadanie. Coś, co doda nam energii i siły, a przy tym będzie lekkostrawne i smaczne. Idealnie sprawdzi się nabiał. Np. twarogi zawierają dużo białka i sprawiają, że przez wiele godzin nie będziemy odczuwać głodu, a jedynie poczucie nasycenia. Co ważne znajdziemy je w sklepach także w wersji bez laktozy (np. Mazurski Smak), co dla wielu osób jest sposobem, żeby nie rezygnować z ulubionego nabiału, nawet jeśli nie mogą spożywać tradycyjnych produktów mlecznych. Nieocenione w kwestii pożywnych śniadań są np. płatki owsiane, które zawierają dużo błonnika, przez co także na długo zaspokajają głód. W wersji z pysznymi, letnimi owocami będzie to śniadanie nie tylko pożywne, ale też bardzo zdrowe i wpływające na korzyść szczupłej sylwetki. Jeśli dzień jest bardzo upalny, zamiast ciepłego mleka możemy spożyć je z orzeźwiającym kefirem (np. Milko) lub naturalną maślanką.

 

Już prawie ruszamy - co warto spakować do plecaka?

Przede wszystkim podczas każdej aktywności na świeżym powietrzu, należy pamiętać o stosowaniu kremów ochronnych z filtrem. Powinniśmy zastosować je jeszcze przed podrożą, a także w trakcie, jeśli dzień jest bardzo słoneczny. Ponadto, przydadzą nam się okulary przeciwsłoneczne oraz czapka lub chustka na głowę. Nie zapominajmy również o podstawowych artykułach medycznych, jak plastry, bandaż elastyczny czy woda utleniona, bo warto być przygotowanym na każdą ewentualność - w razie otarcia czy skaleczenia. Do plecaka schowajmy także wodę, która jest niezbędna dla organizmu i prowiant na drogę. 

Przystanek na trasie? Czas na piknik

W ciągu dnia dobrze jest zaplanować czas na przerwę - najlepiej w jakimś pięknym, malowniczym miejscu. To idealna okazja na chwilę relaksu i dodanie sobie energii pyszną i pożywną przekąską. Możemy wtedy zjeść przygotowane rano kanapki albo banana czy truskawki, które w towarzystwie Maślanki Mrągowskiej posłużą nam jako pyszny i orzeźwiający deser. Będzie zdrowo, pysznie i kolorowo.

Tak zaplanowany dzień z pewnością dla każdego będzie ogromną dawką endorfin, przyniesie wiele satysfakcji, a po wysiłku poczujemy pozytywne zmęczenie.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie Biuro prasowe
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.