Komunikaty PR

Dipy śmietanowe, czyli jak dodać nowoczesności tradycyjnym potrawom

2021-09-29  |  11:00
Biuro prasowe

Proste w przygotowaniu, pełne smaku i coraz częściej wybierane przez Polaków – takie właśnie są dipy śmietanowe. W polskich domach eksperymenty w kuchni stały się codziennością. Dodanie dipu wzbogaci smak każdej potrawy i nada jej wyjątkowego charakteru. Może być uzupełnieniem sałatek, mięs, makaronów, potraw grillowanych, a nawet tradycyjnych kanapek.

Śmietana jest nieodłącznym elementem kuchni europejskiej. Może być wybierana jako dodatek do dań zarówno na ciepło, jak i na zimno, słodkich i wytrawnych. Trudno znaleźć jeden przepis na doskonały sos, ale kluczowe są dwa aspekty – smak i konsystencja. Dipy na bazie śmietany są delikatnie kremowe, a już z kilkoma dodatkami tworzą smaczne i zaskakujące kompozycje smakowe.

Nowym trendem wśród pasjonatów gotowania jest dodawanie do potraw tzw. crème fraiche, czyli delikatnie kwaśnej śmietany wywodzącej się z kuchni francuskiej. Co istotne, produkt można stosować zarówno do przekąsek na zimno, jak i do dań ciepłych. Na jej bazie powstają ciekawe sosy, które pozytywnie zaskoczą nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Co ważne nawet tradycyjnym potrawom można nadać powiewu świeżości, sięgając po odpowiedni dip z ciekawymi dodatkami (np. dip śmietanowy z karmelizowaną cebulką i cheddarem typu crème fraiche firmy Mlekpol). Jest to też doskonała opcja, gdy nie mamy czasu na samodzielne gotowanie lub gdy niespodziewanie odwiedzą nas goście. Wtedy wystarczy sięgnąć po gotowy dip, podać go z prostymi przekąskami, jak np. paluchy grissini, bagietka, czy pokrojone w słupki świeże warzywa.

Nawet najlepsi kucharze wiedzą, że czasem to właśnie dobre dodatki są sukcesem smacznego dania.

Pikantna zupa krem z pomidorów

Pyszna, kremowa zupa z sezonowych pomidorów z delikatnym pikantnym akcentem. Można ją jeść na ciepło i na zimno. Najlepiej smakuje ze świeżymi listkami bazylii. Dodaj jej odrobinę nowoczesności. Wystarczy jeden składnik – wypróbuj Dip śmietanowy crème fraiche.

Składniki:

  • 1 kg g świeżych pomidorów malinowych
  • 500 ml bulionu warzywnego
  • 150 ml dipu śmietanowego z pomidorami, papryką i chilli typu Creme fraiche Mlekpol
  • 1 duża biała cebula
  • 2 łyżki masła ekstra Łaciate
  • 2 łyżki drobno posiekanych liści bazylii
  • 1 łyżeczka suszonej bazylii
  • 0,5 łyżeczki suszonej mielonej kolendry
  • 0,5 łyżeczki mielonej pikantnej papryki
  • sól do smaku

Przygotowanie: W garnku rozgrzewamy masło, dodajemy do niego mieloną kolendrę, bazylię i pikantną paprykę. Mieszamy. Smażymy na małym ogniu przez minutę. Do garnka dodajemy pokrojoną cebulę i czosnek, mieszamy. Przykrywamy pokrywką i dusimy na małym ogniu przez 10 minut. Pomidory sparzamy wrzątkiem i obieramy ze skóry, kroimy na ósemki. Dodajemy do pozostałych składników, ponownie mieszamy. Wlewamy bulion i gotujemy przez 20 minut. Gotową zupę blendujemy na gładki krem, jeśli chcemy, aby była bardziej aksamitna, przecieramy ją przez sitko. Do zupy dodajemy 4 łyżki dipu śmietanowego, mieszamy. Przelewamy do miseczek, przed podaniem posypujemy listkami bazylii i dekorujemy resztą dipu.

Więcej ciekawych przepisów znajdziecie na www.najlepszewkuchni.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Pizza Hut wprowadza cyfrowe rozwiązania dla miłośników pizzy w Polsce Biuro prasowe
2024-10-01 | 11:20

Pizza Hut wprowadza cyfrowe rozwiązania dla miłośników pizzy w Polsce

Pizza Hut Polska wprowadza cyfrowe innowacje, które odmienią doświadczenia klientów. Rozmaite technologie, takie jak kody QR pozwalające składać zamówienia online do
Żywienie PFHBiPM podsumowuje projekt
2024-09-30 | 14:00

PFHBiPM podsumowuje projekt

PFHBiPM od niemal 30 lat wspiera hodowców w ich codziennej pracy, realizując szereg przedsięwzięć, których celem jest promocja konsumpcji mleka. Z końcem 2021 roku
Żywienie Jak wołowina z USA zmieniała rynek kulinarny nad Wisłą
2024-09-27 | 18:00

Jak wołowina z USA zmieniała rynek kulinarny nad Wisłą

Budowanie rynku wołowiny premium w Polsce to proces, który rozpoczął się niemal dwie dekady temu, kiedy steki były jeszcze egzotycznym rarytasem. Obecnie Polacy coraz chętniej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Margaret: Wymowa języka francuskiego jest dla mnie bardzo wymagająca. Teraz znowu zaśpiewam w tym języku i mam nadzieję, że pójdzie mi lepiej

Wokalistka już po raz drugi w swojej karierze została zaproszona do udziału w show French Touch. Pięć lat temu na scenie towarzyszył jej Willy William i w duecie zaśpiewali utwór „Ego”. Margaret zaznacza, że nie było to łatwe zadanie, bo po prostu nie zna języka francuskiego. I do tej pory w tej kwestii nic się nie zmieniło, bo choć podoba jej się brzmienie tego języka i lubi słuchać Francuzów, to jej samej dużą trudność sprawia wymowa poszczególnych słów. Dlatego też i tym razem liczy na wyrozumiałość artysty, z którym będzie współpracować.

Media

Monika Mrozowska: Wcieliłam się w rolę prowadzącej formatu youtubowo-instagramowego. Testuję menu w restauracjach i rozmawiam z ciekawymi gośćmi

W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle aktorka zdradza, że zawodowo jest teraz mocno zaangażowana w dwa projekty. Pracuje nad kolekcją bielizny dla znanej marki i nad kanałem wideo, w którym będzie testowała menu w różnych warszawskich restauracjach i rozmawiała z ciekawymi gośćmi. Przed wakacjami Monika Mrozowska zaskoczyła też diametralną zmianą fryzury, ale jak podkreśla – ta metamorfoza nie była wyrazem ekstrawagancji, nie chodziło też o charakteryzację do nowej roli.

Transport

Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki

Naukowcy z Australii sprawdzili, w jakim stopniu turystyka wpływa na naszą kondycję oraz jaki ma wpływ na ciało i psychikę. Wykorzystali do tego teorię stosowaną do tej pory w fizyce. Wnioski nie są jednoznaczne. Podróżowanie sprzyja poprawie zdrowia, pozytywnie oddziałując na najważniejsze układy w organizmie, i opóźnia proces starzenia, ale wyjazdy mogą mieć też negatywne konsekwencje, w postaci np. większego narażenia na choroby zakaźne, wypadki czy przemoc.