Komunikaty PR

Dobre Działania ponownie rozdane. Nagrodzono m.in. projekt robotyki dla dzieci

2023-01-18  |  09:25
Biuro prasowe

Cóż to była za edycja! Zgłosiło się do niej ponad 250 inicjatyw, które potrzebowały wsparcia w ramach rozwoju działań lokalnych, promowanych przez markę Diamant od 2021 roku.

Celem programu jest pomoc w realizowaniu lokalnych inicjatyw – zwłaszcza tych realizowanych wokół cukrowni Diamant, które bez dodatkowego wsparcia pieniężnego mogłyby nie dojść do skutku. Każdy może zgłosić swój koncept, a najsłodsza marka na rynku wybierze 4 najlepsze, które zostaną dofinansowane kwotą 3 000 złotych.

5. edycja z 4 nagrodami!

Niedawno zakończyła się już 5. edycja programu grantowego. Mieszkańcy okolicznych cukrowni zgłaszali swoje potrzeby, które aktywizują mieszkańców i sprawiają, by żyło im się lepiej. W ramach zakończonej w sierpniu edycji nagrodzonymi zostali:

1. Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą zorganizuje cukrowe warsztaty glamour

Autorka projektu chce pokazać mieszkankom Gminy Nowe Miasto nad Wartą oraz powiatu Środa Wielkopolska fascynujący świat cukru… w kosmetyce. Podczas warsztatów kosmetycznych będzie można dowiedzieć się o zbawiennym wpływie cukru na cerę, o tym, jak pomaga walczyć z rozstępami i cellulitem, a także oczyszczać skórę bez efektu podrażnienia. Uczestniczki będą mogły nauczyć się samodzielnie przygotować cytrusowo-cukrowy peeling do ciała, cukrowy peeling do ust, a także cukrowy balsam nawilżający. Jury marki Diamant doceniło inicjatywę ponieważ pokazuje ona ciekawe podejście do cukru, a także to, że celem warsztatów jest nie tylko konkretna wiedza, lecz także integracja lokalnej społeczności, zachęta do wyjścia z domu i współdziałania.

2. Stowarzyszenie Konary z inicjatywą pielęgnacji wiedzy na temat pierwszej cukrowni na świecie!

Jak czytamy w zgłoszeniu, w małej wsi w gminie Wińsko – w Konarach, znajdują się ruiny pierwszej cukrowni na świecie, powstałej już w 1802 roku. Koordynatorka nagrodzonego przez nas projektu, Dominika Oberda, wraz z Sołtyską Wsi Konary – p. Agnieszką Karasińską, zamierzają przeznaczyć grant na pokrycie kosztów związanych z promocją tego miejsca.

3. Fundacja Fabryka Pomysłów zorganizuje Sportową Podróż po polskiej Wsi

Nagrodzony projekt z Gostynia jest unikalnym połączeniem sportu, historii i problematyki bezdomnych zwierząt. Osnową akcji jest przypomnienie o spuściźnie bł. E. Bojanowskiego, polskiego organicznika, a także nazywanego polskim Mozartem, kompozytora działającego przy klasztorze Filipinów na Świętej Górze - Józefa Zeidlera. Najbardziej aktywni mieszkańcy Gostynia i okolic będą mogli wziąć udział w nocnym Biegu Krypta Zeidlera, jeszcze inni ruszą śladami . Bojanowskiego z kijkami do nordic walking. Planowany jest także bieg na cztery łapy, mający na celu rozwinąć wrażliwość mieszkańców na problem zwierzęcych sąsiadów borykających się z bezdomnością, a także wiele innych wydarzeń angażujących społeczność lokalną z różnych grup wiekowych.

4. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych rozwinie kompetencje cyfrowe dzieci

Twórcy nagrodzonego projektu są zdania, że kompetencje cyfrowe są już kluczowe praktycznie w każdym zawodzie – bazują na nich graficy, programiści, finansiści i marketingowcy. Projekt „Robotyka dla młodzieży i dla smyka” powstał po to, by zaszczepić pasję do programowania i automatyki w mniejszych i większych dzieciach, a także oswoić ich rodziców z tematem, który dotychczas był w regionie mało znany. Projekt przewiduje 2 warsztaty robotyki i programowania dla dzieci i nastolatków, podczas których będą mogli poznać historię powstania robotów, podstawowe prawa robotyki, programy do kodowania oraz dziedziny, w jakich można je wykorzystywać. Jury doceniło tę inicjatywę, ponieważ warsztaty będą okazją do nauki oraz zabawy, dając najmłodszym pomysł na ciekawą przyszłość.

Kolejne edycje na horyzoncie!

Aktualnie trwa kolejna edycja tego konkursu. Zgłoszenia do następnej, już noworocznej edycji potrwają do końca lutego 2022 roku. Formularz znajduje się na stronie konkursu www.dobredzialania.pl. Każdy pomysł może okazać się zwycięski, ważne, aby aktywizował mieszkańców miejscowości, dbał o tradycję czy historię regionu czy wspierał jego rozwój.

– Dobre Działania mają moc, wierzymy, że nasze wsparcie przyczyni się choć w małym stopniu do rozwoju tych organizacji i kół zainteresowań. Uważamy, że zarówno szerzenie wiedzy, rozwój pasji, a także nauka nowoczesnych rozwiązań pozytywnie wpłynie na dzieci i młodzież, ale i zintegruje starszych, dając im możliwości do wspólnego spędzania czasu. W tej edycji po raz kolejny nagradzamy także inicjatywę sportową, ponieważ Diamant od lat jednoczy naszych pracowników i konsumentów m.in. w maratonach i biegach – powiedział Paweł Maciejewski, Dyrektor ds. Sprzedaży marki Diamant, w Pfeifer & Langen Polska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie SERWIS NA GWIAZDKĘ MICHELIN – CZEGO SPODZIEWAĆ SIĘ W NAGRODZONEJ RESTAURACJI? Biuro prasowe
2024-08-02 | 01:00

SERWIS NA GWIAZDKĘ MICHELIN – CZEGO SPODZIEWAĆ SIĘ W NAGRODZONEJ RESTAURACJI?

Miesiąc temu, restauracja NUTA pod batutą Chefa Andrei Camastry powtórzyła swój sukces sprzed roku, utrzymując kulinarnego Oscara – gwiazdkę Michelin. Jest to gwarancja
Żywienie Kuchnie świata na talerzu z FRoSTA!
2024-07-30 | 15:35

Kuchnie świata na talerzu z FRoSTA!

Marzysz o podróży dookoła świata, smakując przy tym smaków różnorodnych kuchni? Dzięki produktom marki FRoSTA, z łatwością przygotujesz szybkie i smaczne dania
Żywienie Egzotyczne podróże z Big-Active… bez wychodzenia z domu!
2024-07-30 | 13:15

Egzotyczne podróże z Big-Active… bez wychodzenia z domu!

Rooibos, Yerba Mate i Matcha, czyli propozycje z linii Herbatki Świata Big-Active, są niczym bilet w najodleglejsze rejony globu. Najwyższej jakości składniki i starannie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.