Dom w Grójcu - rodzinne ciepło w blasku ognia
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
W domu o powierzchni 217 metrów kwadratowych projektantki postawiły na jasną paletę barw, ponadczasowe materiały i funkcjonalne rozwiązania. By spełnić główne życzenie Inwestorów, którym była przestrzeń o ciepłym, kameralnym klimacie, motywem wiodącym pozostaje drewno, które odnajdziemy na podłogach, ale również na ścianach oraz
w detalach. Towarzyszą mu uniwersalna biel, szarość, delikatny błękit oraz butelkowa zieleń.
Mistrzowskie wejście
Do wnętrza prowadzi szary korytarz, w którym swoje miejsce znalazły elegancka komoda, dwa siedziska oraz duże lustra, w których odbijają się szare minimalistyczne reflektory zawieszone na suficie. Biel ścian i szara posadzka tworzą spójną całość, w której uwagę przykuwa elegancki detal w postaci antracytowo-złotej donicy. Kuchnia, pomimo niewielkiej przestrzeni, zachowuje lekki i przestronny charakter. Biała zabudowa meblowa oraz górne szafki wykończone drewnem budzą skojarzenia z daleką Skandynawią. Podobnie jak drewniane nóżki hokerów przy wysokim białym blacie.
Salon w blasku ognia
Ciepły charakter salonu budują jasnobrązowa podłoga z drewna oraz ściana telewizyjna. Centralnym punktem przestrzeni wypoczynkowej pozostaje duży narożnik w subtelnym błękicie idealnie oświetlony przez oryginalną lampę wiszącą w eleganckiej bieli. Druga lampa, również w salonie, doświetla stół jadalniany. Całość uzupełniają nowoczesny, szklany stolik kawowy oraz dywan. W części dziennej salonu projektantki NABOO STUDIO umieściły obszerny regał na książki oraz lampę podłogową – również w kolorze eleganckiej bieli. Ale kameralny klimat tej przestrzeni projektantki zbudowały dzięki blaskowi ognia… W tej roli świetnie sprawdził się kominek gazowy Blanka polskiej marki Kratki (dostępny na www.kratki.com). To genialne rozwiązanie dla tych, którzy chcą się cieszyć blaskiem i ciepłem ognia natychmiast, uruchamiając kominek jednym pstryknięciem, a dodatkowo nie chcą martwić się o pielęgnację paleniska Właściciele tego produktu mogą rozkoszować się zarówno pięknem igrających płomieni, jak i przyjemną temperaturą w pomieszczeniu. Co więcej czarna, elegancka obudowa kominka stanowi idealny kontrapunkt dla białej zabudowy mebli
w salonie, a blask ognia ociepla i rozświetla całe wnętrze, tworząc kameralny i przytulny klimat. Roziskrzone ogniste płomienie świetnie harmonizują także z naturalnym drewnem.
Przestrzeń relaksu
Łazienka ujmuje klasyczną elegancją i ponadczasowym stylem. Dominują szarości i biele przełamane ciemnymi detalami. Uwagę zwracają wanna ze szkliwionej bieli pięknie oświetlona trzema kulistymi lampami; umywalki nablatowe oraz duże lustro bez ram. Szafki łazienkowe w ciemniejszych barwach stanowią doskonały kontrapunkt dla szarej posadzki oraz ścian. W podobnym, bardzo eleganckim klimacie Aneta Dudek i Martyna Leśniewska zaprojektowały sypialnię z pięknym dużym łóżkiem w kolorze subtelnej szarości wroli głównej. Szarość pojawia się także na zasłonach oraz nowoczesnym dywanie – tam w duecie z czarnymi wzorami. Nieoczywistym elementem pozostaje ściana w butelkowej zieleni wykonana z paneli tapicerowanych. Całość dopełnia oświetlenie: elegancka lampa wisząca oraz ciekawe kinkiety na długich kablach.
Przestrzeń dla gości
W domu nie zabrakło przestrzeni przeznaczonej dla gości. Łazienka zaskakuje nieoczywistą formą, chociaż konsekwentnie projektantki sięgnęły po drewno, biel i różne odcienie szarości. Wśród białych ścian pierwszoplanową rolę odgrywa ta wykończona drewnianymi elementami, na której znajdują się minimalistyczne lustro oraz czarna, ascetyczna zabudowa. Umywalka oraz toaleta w bieli idealnie wpisują się w nowoczesny styl tej przestrzeni.
W sypialni gościnnej oprócz dużego łóżka w kolorze jasnoszarym znalazły się oryginalne kinkiety oraz awangardowy dywan. Ścianę, zbudowaną z szafek do samego sufitu, dodatkowo uzupełnia telewizor.
Najtrudniej projektuje się przestrzeń, która ma w sobie łączyć nowoczesność i klasykę. Ma być jednocześnie elegancka, funkcjonalna, ale też ciepła i kameralna. Aneta Dudek i Martyna Leśniewska stworzyły wnętrze, w którym czuć rodzinny klimat, nie rezygnując przy tym
z pięknych detali i niestandardowych rozwiązań.
***
Marka Kratki to renomowany producent wkładów kominkowych, ogrzewaczy gazowych, kominków wolno stojących, biokominków oraz akcesoriów. Filozofia firmy, zbudowana wokół idei „dobre, bo polskie”, przyniosła marce nie tylko zasłużone miejsce w czołówce firm kominkowych, ale także wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Płomień Roku 2019, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2020 czy Laur Klienta w kategorii „Kominki i wkłady kominkowe”. Firma Kratki.pl udowadnia, że światowy design może iść w parze z doskonałą funkcjonalnością.
A dla tych, którzy w tym roku kupią kominek lub piec wolno stojący marki Kratki, firma przygotowała konkurs z wyjątkowymi nagrodami, m.in. z hybrydową Toyotą RAV 4. Wystarczy zakupić urządzenie i pochwalić się swoją nową aranżacją. Konkurs trwa do 31 grudnia, a z jego szczegółami można zapoznać się na stronie https://kratki.com/konkurs/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.