Dom ze stali. Budowa krok po kroku
Stal to ekologia, bezpieczeństwo, stabilność i energooszczędność. Jednym słowem – budowa domów ze stali to absolutnie innowacyjna technologia w budownictwie mieszkaniowym. Jest szybsza od technologii murowanej, ale także zdecydowanie łatwiejsza.
– Oprócz własnego domu, poczucia komfortu i bezpieczeństwa, domy ze stali zapewnią znaczne oszczędności już na etapie budowy. Na samym starcie minimalizujemy wydatki związane z: ochroną placu budowy, prądem i wodą niezbędną podczas prac i wywozem śmieci. Drugą kwestią jest energooszczędność. Ściany w technologii Stalovers nie dość, że są bardziej cienkie (36 cm) względem muru (nawet 55 cm), to mają znacznie lepszy parametr przepuszczalności cieplnej (U=12 W/m2k)! Przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów izolacyjnych i profesjonalnej budowie, koszty związane z ogrzaniem domu spadną do minimum – mówi Marek Faszczewski, przedstawiciel marki Stalovers, która specjalizuje się w budownictwie stalowym.
Pierwszy etap. Fundament
Czas budowy z wykorzystaniem konstrukcji stalowych jest bardzo konkurencyjny. Wybierając tradycyjne budownictwo, trzeba liczyć się z tym, że stan surowy zamknięty lub developerski przy dobrych perspektywach otrzymamy nie szybciej niż po upływie 12 miesięcy. Technologia budowy z konstrukcji stalowych pozwoli nam wymarzonym domem cieszyć się już w trzy miesiące od rozpoczęcia inwestycji. Tak, to możliwe.
Marka Stalovers oferuje wykonanie wszystkich prac – od wbicia pierwszej łopaty po wybudowanie domów ze stali w stanie deweloperskim.
Montaż konstrukcji w 2 dni
- To co zaskakuje naszych klientów najczęściej, to widok konstrukcji domu która zostaje zmontowana na placu budowy zaledwie w 2 dni.Po tym czasie widać zarys budynku i można już rozpocząć wykonywanie poszycia. Bardzo ważna jest całkowita izolacja termiczna konstrukcji. Podczas prac izolacyjnych budynek ocieplamy styropianem od fundamentów aż po dach. Dzięki takiemu zabiegowi niwelujemy mostki termiczne, a tym samym zmniejszamy wydatki na ogrzewanie domu, a konstrukcja jest w pełni zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi – mówi Marek Faszczewski, przedstawiciel marki Stalovers.
Po pierwszym miesiącu widać już w pełni wymarzony dom w konstrukcji stalowej – jest wykonana elewacja, dach oraz stolarka zewnętrzna. W kolejnych dwóch miesiącach ekipa Stalovers wykonuje montaż instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych oraz wszystkie prace wykończeniowe.
Bezpieczeństwo ponad wszystko
Przy uderzeniu pioruna dom stalowy zapewnia bardzo duże bezpieczeństwo mieszkańcom. Uziemiona konstrukcja ma potencjał zero i przewodzi cały ładunek elektryczny wprost do gruntu. Energia pioruna nie wyładowuje się w obrębie budynku, co eliminuje przyczynę zniszczeń i pożarów.
Ze względu na lepszą izolację termiczną domy szkieletowe stanowią optymalne rozwiązanie w ekstremalnych warunkach pogodowych w porównaniu do budynków stawianych metodą tradycyjną. Nie bez powodu technologia ta jest tak popularna w krajach skandynawskich, gdzie mamy do czynienia ze znacznie bardziej srogimi zimami niż w Polsce. W związku ze zmianami klimatycznymi, jakie od kilku lat obserwujemy w coraz częściej spotykamy się z huraganami a nawet trąbami powietrznymi. Domy w konstrukcji stalowej mają wyjątkową odporność na tego typu zjawiska atmosferyczne.
Jednym słowem dom ze stali jest trwały, bezpieczny, stabilny, a co najważniejsze może być gotowy w trzy miesiące. Czy można chcieć więcej?

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Gwiazdy: Stresują nas galerie, więc wolimy zakupy online. W sieci łatwiej też znaleźć dobre promocje
Gwiazdy obecne podczas Domówki Amazon Prime zgodnie przyznają, że zakupy online bardzo ułatwiają życie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Z powodu licznych obowiązków zawodowych czy też opieki nad dziećmi nie zawsze mają bowiem czas na wielogodzinne buszowanie po galeriach, natomiast oferta sklepów internetowych jest dostępna 24 godziny na dobę, co umożliwia dokonanie wyboru o każdej porze
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.