Komunikaty PR

Dominika Barabas: PSIA MAĆ! Na takie powroty warto czekać

2023-01-09  |  09:24
Biuro prasowe

MIŁOŚĆ – WIĘCEJ GRZECHÓW NIE PAMIĘTAM… CZYLI ALBUM „PSIA MAĆ” DOMINIKI BARABAS!

Płyta „Psia Mać” to bezsprzecznie najdojrzalszy album artystki, zarówno pod względem brzmieniowym jak i tekstowym. Spójny, dopieszczony muzycznie w najdrobniejszym szczególe i całkowicie nieprzewidywalny. Krążek jest wielkim powrotem Dominiki po 6 latach ciszy wydawniczej.

Słuchaj w streamie: https://ffm.to/DominikaBarabasPsiaMac 

“Psia mać” to podróż po temacie wielokrotnie już ogrywanym – bo miłości – jednak tutaj słyszymy o relacji trudnej, przemocowej, z poliamoryzmem w tle… ta bardzo osobista i szczera do bólu płyta długo dojrzewała oczekując na swoją premierę – nie jest łatwo dzielić się ciężką treścią w sposób przystępny, co się jednak finalnie udało i to efektownie. Muzyczną ucztę fenomenalnie dopełnia szata graficzna stworzona przez Bertę Cebrat.

Album jest zaskakująco nowoczesny w brzmieniach, jak na artystkę wyrosłą z matecznika piosenki literackiej. Niech więc odbiorców nie zwiedzie dotychczasowa kariera Dominiki – “Psia Mać” jest świeża, nie nudzi się, a każdy utwór otwiera nową, barwną historię, do której chce się wracać wciąż i wciąż.

W nagraniach uczestniczyli znakomici muzycy, m.in.: Adam LemańczykWojciech FamielecTomasz BoruchPaweł HarańczykJan Czaja czy Tomasz Kaczmarek. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są Dominika Barabas i Szymon Orchowski.

***

Kup albuum: https://allegrolokalnie.pl/oferta/dominika-barabas-psia-mac-cd?fbclid=IwAR0qiuaWfFx3VCUj7eum8GwAPlZJ6hFVEXpaml4GXgaUf-CjpgVh5C0ibGA 

***

Dominika Barabas – kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, producentka, multiinstrumentalistka i wokalistka.

W swoim dorobku ma cztery autorskie albumy – „Cień”, „Zbiór porannych bzdur”, „Rustykalny Cyrk”, “Psia Mać” – oraz szereg kompilacji płytowych (m.in. „Muzyka Czterech Stron Świata”, „Mistrzowie polskiej piosenki”, „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Ballady i niuanse”, „Między ciszą a ciszą”, „W stronę Krainy Łagodności, Vol.1”) i kolaboracji muzycznych z różnorodnymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Laureatka głównych nagród festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.:  Studencki Festiwal Piosenki, Międzynarodowy Festiwal OPPA, PPA, Niemen NON STOP, Przebojem na Antenę, Pejzaż bez Ciebie, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK, Pamiętajmy o Osieckiej.

Artystka zagrała dziesiątki koncertów, zaznaczyła także swoją obecność na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, jak: SoundEdit Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Męskie Granie, Spring Break, Festiwal Jazz Jantar, TransVocale. Jest autorką muzyki do gry komputerowej Two Worlds II: EotDP Memories, aranżerką cyklicznego widowiska multimedialnego „Alchemia Światła”, a także przewodnicząca Zarządu Sekcji B – Autorów Utworów Muzyki Rozrywkowej i Tanecznej – Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, oraz organizatorką Songwriting Camp ZAiKS.
 
Dominika Barabas w socialach:

https://www.facebook.com/barabasofficial/
https://www.instagram.com/dominika_barabas/
https://barabas.com.pl/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Trwa Manu Summer Jazz Sundays Biuro prasowe
2024-08-08 | 10:00

Trwa Manu Summer Jazz Sundays

W sierpniowe niedziele na rynek Manufaktury powróciły lubiane przez łodzian jazzowe koncerty w ramach cyklu Manu Summer Jazz Sundays. Od 15 lat wydarzenie umila lato w mieście. Co
Muzyka Klasyka w szortach: Filmowo-rozrywkowy wieczór z kwartetem
2024-08-05 | 15:10

Klasyka w szortach: Filmowo-rozrywkowy wieczór z kwartetem

W programie koncertu połączyli swoje sympatie do muzyki rozrywkowej i miłość do kina. W ramach cyklu koncertowego „Klasyka w szortach” usłyszymy muzykę z klasycznych już
Muzyka Irena Santor gościem honorowym 3. edycji „Vistula Sounds” w Ciechocinku
2024-08-03 | 11:00

Irena Santor gościem honorowym 3. edycji „Vistula Sounds” w Ciechocinku

Tegoroczna edycja festiwalu „Vistula Sounds” ponownie zawita do nadwiślańskiego Ciechocinka. Okrzyknięte „Małą Eurowizją” wydarzenie przyciąga coraz liczniejsze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.