Domoteka kontynuuje cykl webinarów oraz warsztatów online Domodesign
Jak urządzić wnętrze? Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka udziela solidnego wsparcia w tym temacie. Cykl webinarów i warsztatów Domodesign pozwala nie tylko zdobyć cenną wiedzę aranżacyjną, lecz także rozwiązać konkretne problemy i zaplanować wystrój pomieszczeń wskazanych przez uczestników. Projekt wystartował jesienią 2020 roku. Ponieważ cieszył się dużą popularnością, ma kontynuację w bieżącym roku. Udział w Domodesign jest bezpłatny.
Webinary i warsztaty Domodesign stanowią świetną okazję do tego, by pod okiem profesjonalistów urządzić konkretne pomieszczenia. Wszystkie spotkania prowadzone są przez architektów wnętrz: Martynę Banaszczuk oraz Ewelinę Białobrzewską, ekspertów programu Pomagamy Urządzać. Wspólnie z uczestnikami planują aranżację danej przestrzeni oraz proponują rekomendowane produkty z asortymentu Domoteki. W rezultacie po warsztatach powstają gotowe listy zakupowe.
Webinar i warsztaty praktyczne
Każda z odsłon Domodesign składa się z dwóch części. Pierwsza to webinar trwający ok. 1,5 godz. Ma on charakter bardziej teoretyczny – dotyczy konkretnego pomieszczenia lub zagadnienia, a także dostarcza wiedzę w zakresie najważniejszych zasad projektowych. Bazę stanowi oferta Domoteki ze starannie wyselekcjonowanymi produktami, dobranymi do tematu z różnych sklepów. Drugą część, trwającą ok. 3 godz., stanowią praktyczne warsztaty online. W ramach nich uczestnicy mogą na bazie planów konkretnych pomieszczeń stworzyć moodboardy oraz zaprojektować wybrane wnętrze. Wszystko odbywa się z pomocą architektek, które odpowiadają na pytania, a także udzielają porad w kontekście stylu aranżacyjnego, rozwiązań projektowych czy wyposażenia. Wspierają również przygotowywanie list zakupowych. Po warsztatach uczestnicy mogą odwiedzić salony Domoteki, po to by kupić produkty z przygotowanej listy albo przeprowadzić dodatkowe konsultacje.
Główne atuty warsztatów Domodesign to praca nad konkretnymi pomieszczeniami z mieszkań uczestników oraz rozwiązywanie realnych problemów projektowych. Oprócz tego uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne promocje i zniżki w Domotece. Projekt Domodesign stale się rozwija, a jeśli sytuacja pandemiczna oraz obowiązujące rygory sanitarne na to pozwolą, w przyszłości zostanie rozszerzony o trzecią część – spotkania i warsztaty stacjonarne w Domotece.
– Webinary i warsztaty Domodesign cieszą się dużą popularnością. Zainteresowane osoby wpisują się na listy rezerwowe, ponieważ każde z wydarzeń ma ograniczoną liczbę miejsc. Mamy więc dowód na to, że projekt osiągnął sukces. Co ważne, pozostaje w pełnej zgodzie z naszą filozofią – chcemy nie tylko dostarczać zróżnicowane produkty do wnętrz, lecz także edukować, inspirować, pomagać w podejmowaniu dobrych decyzji zakupowych oraz projektowych – mówi Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, właściciela Domoteki.
Plany na 2021 rok
Projekt wystartował już w 2020 roku, kiedy odbyły się webinary i warsztaty poświęcone kuchni, salonowi, sypialni, łazience, a także home stagingowi i dekorowaniu domu. Za nami już pierwsza edycja w bieżącym roku – w styczniu uczestnicy pod okiem architektek pracowali nad aranżacjami garderoby. Najbliższe wydarzenie Domodesign odbędzie się 17 i 20 lutego (odpowiednio webinar i warsztaty) i będzie dotyczyło przestrzeni home office. Na cały 2021 rok zaplanowane są kolejne odsłony Domodesign – jedna w miesiącu (z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych). Wśród podejmowanych tematów znajdują się nowości, takie jak pokój dziecka oraz ekologiczny dom, czyli prośrodowiskowe rozwiązania proponowane przez salony Domoteki. Oprócz tego prace warsztatowe obejmą balkon i taras, kuchnię, sypialnię i łazienkę. Domodesign na temat salonu będzie zaś zorganizowany dwa razy – w pierwszym terminie będzie dotyczył mebli wypoczynkowych i do siedzenia, w drugim natomiast mebli dodatkowych, takich jak stoły, regały, szafki czy półki.
Domodesign i nie tylko
Cykl Domodesign zyska wsparcie w postaci dodatkowych działań. W katalogu produktowym online znajdą się sekcje odpowiadające kategoriom warsztatów wzbogacone o prezentację oferty Domoteki z danego obszaru tematycznego. Oprócz tego na stronie Domoteki powstanie zakładka poświęcona Domodesign, która w jednym miejscu i w wygodnej formie gromadzi archiwalne warsztaty oraz pomocnicze materiały ich dotyczące przygotowane przez architektów.
Od ogólnych zasad aranżacyjnych po projekt konkretnego pomieszczenia i listę zakupową – webinary i warsztaty Domodesign zapewniają klientom Domoteki solidne wsparcie podczas urządzania wnętrz. To zaś stanowi najlepszą drogę do wymarzonego domu – funkcjonalnego, estetycznego, zgodnego z gustem i potrzebami.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.