Domowe biuro w centrum uwagi
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Wobec powszechnej pracy zdalnej, wykorzystywana okazjonalnie do tego celu przestrzeń w wielu domach przerodziła się w centralny punkt codziennego życia. Zadbanie o estetykę takiego miejsca i wkomponowanie w charakter wnętrza stało się więc równie ważne, co zapewnienie mu funkcjonalności. Tikkurila podpowiada, jak domowe biuro przekształcić w stylową ozdobę mieszkania, która będzie inspirować do pracy i zachwycać w czasie relaksu.
Wydzielona przestrzeń do pracy w domu może, niczym centrum dowodzenia, wyznaczać stylistykę całego wnętrza. Szklane biurko na metalowych nogach na tle ciemnych, głęboko matowych ścian, pomalowanych farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorach 1936 i 1942, jednoznacznie określi industrialny charakter przestrzeni. Jego wiodący charakter wskaże także lampa na długim pałąku przytwierdzonym prostopadle do ściany. Dopełnieniem kompozycji będą masywne szare komody oraz metalowy regał unoszący przyciągające uwagę półki w geometrycznym kształcie.
Innym sposobem na wykreowanie oryginalnego miejsca do pracy może być postawienie na styl retro. Biurko o fakturze naturalnego drewna w parze ze starym, skórzanym krzesłem stworzy wygodne i przestronne miejsce do pracy nawet w niewielkim pokoju lub w kąciku sypialni. W klimatyczną kompozycję doskonale wpiszą się stylizowane lampy czy stary aparat lustrzany w wiekowym futerale. Ściany pomalowane farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w delikatnym kolorze Marble podkreślą spójność bazującej na różnych odcieniach brązu aranżacji, a jednocześnie dodadzą wnętrzu świetlistości.
A jak stworzyć z kącika do pracy prawdziwą gwiazdę, która będzie przykuwać wzrok wchodzących do pomieszczenia? Nic trudnego - wystarczy umieścić biurko w centralnym miejscu pokoju na tle jasnej ściany w odcieniu 1922 z palety Tikkurila Deco Grey i otoczyć je sznurem żarówek w czarnej oprawie. Kompozycyjnym nawiązaniem będą elementy dekoracyjne w tym samym kolorze oraz kropki na sąsiedniej ścianie, które wybiją się z jasnej szarości 1950 i wprowadzą do pomieszczenia element relaksującej beztroski. Nowoczesność aranżacji zaakcentuje dodatkowo surowa drewniana skrzynka z roślinami oraz grafiki postawione swobodnie obok biurka.
W poszukiwaniu atmosfery skupienia warto wykorzystać wyciszającą moc zieleni. W tej roli na ścianach idealnie sprawdzi się farba Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w odcieniach Fjord i Arbour, w które płynnie wtopi się proste ciemne biurko. Naturalność wnętrza podkreślą rośliny doniczkowe oraz ozdoby z jasnego drewna. Artystyczny sznyt zapewni aranżacji złota lampa i orientalne figurki oraz stara maszyna do pisania, która w przerwach od pracy awangardowo wypełni miejsce po laptopie.
Więcej pomysłów na stylowe domowe biuro można znaleźć na stronie: https://tikkurila.pl/pomysly/inspiracje-i-aranzacje-miejsca-do-pracy

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.