„Domowo Majsterkowo” - edukacyjny program Castoramy na czas #zostańwdomu
Teraz, gdy dzieci nie mogą chodzić do szkół czy przedszkoli i wszyscy spędzamy więcej czasu w domach, coraz częściej towarzyszy nam pytanie – jak kreatywnie zagospodarować dzień najmłodszym? Z rozwiązaniem przychodzi Castorama, która wspólnie z ekipą „5 Sposobów Na” rozpoczęła serię filmów o majsterkowaniu z dziećmi. W ten sposób chce pomóc zarówno młodszym, jak i starszym majsterkowiczom w rozwijaniu wyobraźni i ćwiczeniu zdolności manualnych, a także podpowiedzieć rodzicom, jak w ciekawy i mądry sposób spożytkować dziecięcą energię.
Pierwsze odcinki serii „Domowo Majsterkowo” są już dostępne na kanale Castoramy w serwisie YouTube. W rolę prowadzących wcielili się znani vlogerzy z kanału „5 Sposobów Na”, którzy tym razem pokazują, jak radzą sobie w roli pomysłowych rodziców. „Zachęcamy do odłożenia na chwilę padów od konsoli, smartfonów i tabletów” – mówią autorzy odcinków i zapewniają, że przy odrobinie wyobraźni, do dobrej zabawy potrzebujemy naprawdę niewiele – głowę pełną pomysłów i przedmioty codziennego użytku, które jak się okazuje, możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. Udowadniają też, że prace w duchu DIY można przeprowadzić bez wychodzenia z domu i ewentualne dodatkowe materiały zastąpić produktami o podobnych właściwościach lub zamówić z dostawą do domu w sklepie internetowym na www.castorama.pl. W tych pełnych pozytywnej energii filmikach znajdziemy propozycje zabawek, które przypadną do gustu zarówno maluchom, jak i starszym dzieciom, np. rakietowy plecak z plastikowych butelek, samoloty z klamerek do prania, balonowy tor wyścigowy, czy miniboisko do hokeja albo koszykówki. A to jeszcze nie wszystko!
Cykl „Domowo Majsterkowo” to źródło wielu inspiracji zarówno dla rodziców, jak i dla najmłodszych. Castorama pokazuje w nim, że wspólne majsterkowanie to naprawdę ciekawa alternatywa dla tradycyjnych zabawek czy gier komputerowych, ponieważ nie tylko pomaga dzieciom mądrze spożytkować energię i rozładować emocje, ale także rozwijać kreatywne myślenie i zdobywać praktyczną wiedzę o otaczającym je świecie. Jednak, co najważniejsze, marka uświadamia również, że majsterkowanie to wspaniała okazja do budowania opartej na zaufaniu więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicem oraz kolekcjonowania miłych wspomnień na całe życie. Spółka zachęca wszystkich rodziców, by ten nieplanowany dodatkowy czas w domu, wykorzystali właśnie w tym celu.
„W tym trudnym okresie spędzamy ze sobą całą dobę i wszyscy wiemy, że pomimo ogromnej miłości jaką darzymy nasze dzieci, czasem po prostu bywa ciężko. Będąc ojcem, temat jest mi szczególnie bliski. Doszedłem do wniosku, że skoro dzieciaki nie mogą liczyć na kreatywne zajęcia w szkole, to powinniśmy przenieść je do naszego domu. Inspiracją było oczywiście „Majsterkowo”, które organizujemy dla dzieci w wieku szkolnym już od wielu lat. Ekipa z „5 Sposobów Na” z entuzjazmem zaangażowała się w projekt, bo majsterkowanie można połączyć z opieką nad dziećmi i w fajny sposób wykorzystać ich energię” – mówi Sławomir Rogowiec, Dyrektor ds. Spraw Personalnych i Odpowiedzialności Społecznej w Castorama Polska.
Jak zaznacza Castorama, „Domowo Majsterkowo” to pewnego rodzaju kontynuacja realizowanego we współpracy ze szkołami z całej Polski programu „Majsterkowo”. Jest to inicjatywa zachęcająca dzieci w wieku od 6. do 12. roku życia do rozwijania i doskonalenia swoich umiejętności manualnych. W ramach akcji w sklepach Castorama organizowane są m.in. bezpłatne warsztaty, podczas których, pod okiem specjalistów uczniowie samodzielnie wykonują zabawki i konstruują użyteczne przedmioty. W zależności od ich zainteresowań i potrzeb szkoły, uczestnicy na zajęciach zajmują się także przesadzaniem roślin, malowaniem na szkle, czy ceramiką. Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiadują się również, jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie. Do tej pory w akcji „Majsterkowo” wzięło udział ponad 200 tysięcy dzieci. Teraz, dzięki przeniesieniu działań do sfery online jeszcze szersze grono dzieci i rodziców może czerpać inspiracje i próbować własnych sił w domowym majsterkowaniu.
Zapraszamy do oglądania cyklu „Domowe Majsterkowo” i subskrybowania kanału Castorama Polska na YouTube, aby być na bieżąco. Kolejny odcinek już wkrótce!
Link do playlisty z odcinkami:
https://www.youtube.com/watch?v=FSwugpQxkBo&list=PLoBbBWWrbXKa3v9gyepSLDs2oXj6aXz3y&index=1
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.