Komunikaty PR

Doskonały smak świąt tylko z Vegetą!

2022-12-21  |  01:00
Biuro prasowe

Vegeta od lat jest jedną z najbardziej znanych przypraw w polskiej kuchni. Towarzyszy wielu pokoleniom Polaków w przygotowaniu wyjątkowych dań: klasycznych oraz tych ze szczyptą nowoczesności. Dlatego ciężko sobie wyobrazić pyszne danie bez dodatku tej oryginalnej przyprawy. 

Vegeta w kuchni tradycyjnej czy nowoczesnej?

Do jakich dań pasuje Vegeta uniwersalna? Do wszystkich! Tę oryginalną mieszankę można stosować do przyrządzenia aromatycznych zup, dań wegetariańskich, jak i mięsnych, potraw duszonych oraz pieczonych. Wystarczy szczypta kreatywności, aby nadać codziennym posiłkom moc smaku. Vegeta dzięki swojemu uniwersalnemu zastosowaniu inspiruje do przygotowywania wielu potraw. Z Vegetą można puścić wodze fantazji, bo przecież gotowanie to doskonałe pole do popisu dla wyobraźni. 

Dla fanów prostych, tradycyjnych dań Vegeta sprawdzi się jako dodatek smakowy do świątecznych potraw, m.in. barszczu czerwonego.

Składniki na wigilijny barszcz czerwony z Vegetą uniwersalną:

1 kg buraków czerwonych

0,5 l domowego zakwasu buraczanego

2-3 litry wody

2 łyżki przyprawy Vegeta uniwersalna 

100 gram suszonych grzybów (namoczyć w wodzie)

Przygotowanie:

Obrane i pokrojone w plasterki buraczki należy zalać wodą w garnku i gotować ok. 7 minut na niewielkim ogniu. Następnie dodać zakwas i grzyby wraz z wodą, w której się moczyły. Po ok. godzinie, gdy buraki są miękkie doprawić Vegetą uniwersalną. Barszcz będzie smakował wyśmienicie z uszkami, jak i pity samodzielnie. 

Miłośnicy nowoczesnej kuchni na pewno docenią Vegetę w fantazyjnych, lekkich daniach, które coraz chętniej pojawiają się na świątecznym stole.

Składniki na grillowaną doradę z Vegetą uniwersalną:

  • 1,5 kg dorady (4-6 ryb)
  • 4 ząbki czosnku
  • 150 ml oliwy z oliwek
  • sól
  • 1pęczek pietruszki
  • 1 łyżka Vegety uniwersalnej

Przygotowanie:

Do marynaty rybnej należy połączyć jedną łyżkę Vegety z oliwą z oliwek i wymieszać. Marynatą dokładnie natrzeć ryby. Następnie w piekarniku z opcją grilla rozgrzanego do 175°C , grillować ryby z gałązką rozmarynu zanurzonego w oliwie z oliwek i doprawionego Vegetą przez około 30 minut. W międzyczasie przygotowujemy pesto. Drobno posiekać czosnek, dodać posiekane liście pietruszki i połączyć. Zgrillowane ryby posmarować pesto z pietruszki i czosnku, skropić oliwą z oliwek. 

Bez względu na preferencje smakowe – miłość do tradycyjnej, polskiej kuchni czy potrzebę kulinarnych eksperymentów, Vegeta uniwersalna spełni oczekiwania każdego smakosza.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie SERWIS NA GWIAZDKĘ MICHELIN – CZEGO SPODZIEWAĆ SIĘ W NAGRODZONEJ RESTAURACJI? Biuro prasowe
2024-08-02 | 01:00

SERWIS NA GWIAZDKĘ MICHELIN – CZEGO SPODZIEWAĆ SIĘ W NAGRODZONEJ RESTAURACJI?

Miesiąc temu, restauracja NUTA pod batutą Chefa Andrei Camastry powtórzyła swój sukces sprzed roku, utrzymując kulinarnego Oscara – gwiazdkę Michelin. Jest to gwarancja
Żywienie Kuchnie świata na talerzu z FRoSTA!
2024-07-30 | 15:35

Kuchnie świata na talerzu z FRoSTA!

Marzysz o podróży dookoła świata, smakując przy tym smaków różnorodnych kuchni? Dzięki produktom marki FRoSTA, z łatwością przygotujesz szybkie i smaczne dania
Żywienie Egzotyczne podróże z Big-Active… bez wychodzenia z domu!
2024-07-30 | 13:15

Egzotyczne podróże z Big-Active… bez wychodzenia z domu!

Rooibos, Yerba Mate i Matcha, czyli propozycje z linii Herbatki Świata Big-Active, są niczym bilet w najodleglejsze rejony globu. Najwyższej jakości składniki i starannie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.