Komunikaty PR

Dowiedz się, jak prawidłowo wybrać okap

2020-09-29  |  11:13
Biuro prasowe

Bez względu na to, jak dużą powierzchnią kuchenną dysponujemy oraz czy jest ona zamknięta czy otwarta, okap jest istotną częścią wyposażenia. Prawidłowo dobrany, może stanowić prawdziwe serce całej kuchni.  Istnieje kilka kwestii, na które należy wziąć pod uwagę przy jego poszukiwaniach. Jakich? Doradza firma AKPO.

Kwestia wyboru okapu powinna być przemyślana i dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Powinien być on przede wszystkim wydajny, cichy oraz skuteczny w filtrowaniu wszelkich zapachów. Należy zmierzyć przestrzeń, jaką dysponujemy, pamiętając, że odległość okapu od urządzenia grzewczego musi wynosić minimum 65 cm i na podstawie tej informacji, należy dopasować jego wymiar. Ważne także, aby okap spełniał nasze wymagania estetyczne, pasował do wnętrza lub wtapiał się w aranżację kuchni tak, aby nie przytłaczał małej przestrzeni.

Aby okap skutecznie przefiltrowywał pomieszczenie w ciągu godziny, jego wydajność powinna być sześciokrotnością kubatury pomieszczenia kuchennego, czyli metraż sześcienny kuchni należy pomnożyć przez 6.  Wynikiem jest wydajność, którą powinien posiadać okap, aby spełniał swoją zasadniczą funkcję. Z wydajnością okapu bezpośrednio związana jest jego głośność. Zasada jest prosta, im wydajniejszy okap, tym jest cichszy. Przy decydowaniu się na okap warto zwrócić uwagę nie tylko na głośność przy jego normalnej pracy, ale również gdy ustawiony jest na maksymalną moc.

Zamknięta przestrzeń kuchenna wymaga innego rodzaju okapu, niż kuchnia otwarta, która stawia przed kupującym więcej pola do działania. Przede wszystkim, wydajność okapu przy otwartej przestrzeni powinna być większa, niż przy zamkniętej, ponieważ w takiej sytuacji okap ma naturalnie większą powierzchnię do przefiltrowania. Ważną rolę odgrywa także wielkość i rodzaj okapu. Mała kuchnia nie pozwala na zbytnie szaleństwa w tej kwestii. W mniejszych powierzchniach zaleca się wybór drobniejszych okapów, które nie będą przytłaczały całego pomieszczenia, sprawiając wrażenie, że jest jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości. Duża przestrzeń kuchenna pozwala na wybór większego okapu, który może stanowić centralną część całej kuchni. Można pokusić się o wybranie okapu wyspowego lub kominowego. Nowoczesne okapy kominowe są ciekawą propozycją, ponieważ ich ergonomiczny i stylowy wygląd prezentuje się równie dobrze w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego wielkość.

Ostatnią, choć nie mniej ważną wskazówką, jest montowanie okapu. Jeżeli tylko istnieje możliwość, aby podłączyć okap do wyciągu wentylacyjnego, należy zawsze do tego dążyć. Jeśli nie, należy dobrać odpowiednie filtry węglowe, predestynowane do konkretnego modelu (nakręcane bezpośrednio na turbinę, wymagają wymiany co 3 miesiące). Okap należy zamontować co najmniej 65 cm od urządzenia grzewczego, dla prawidłowego funkcjonowania obydwu sprzętów. – radzi Michał Kołakowski- Przedstawiciel Handlowy firmy AKPO.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok

W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.

Problemy społeczne

Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać

Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.

Film

Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA

Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Związku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.