Komunikaty PR

Drewno we wnętrzach

2024-05-27  |  01:00
Biuro prasowe

Drewniane elementy to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Wpływają nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na odbiór przestrzeni przez jej użytkowników. Wprowadzają harmonię i spokój, czyniąc aranżacje bardziej przyjaznymi i przytulnymi. Jasne, sosnowe deski optycznie powiększają pomieszczenia, nadając im lekkości, podczas gdy ciemniejsze odcienie, takie jak orzech czy dąb, dodają elegancji. Jednak naturalne drewno jest materiałem stosunkowo delikatnym i podatnym na uszkodzenia. Wymaga regularnej konserwacji, by zachować swój pierwotny wygląd, dlatego nie zawsze jest najlepszym wyborem, zwłaszcza w pomieszczeniach narażonych na intensywne użytkowanie, takich jak kuchnie, łazienki czy korytarze. 

 

Doskonałą alternatywą są więc płyty ceramiczne o wyglądzie drewna od Grupy Tubądzin, w tym kolekcje LiberteBohoczy Honey Wood. Charakteryzują się one nie tylko wyglądem naturalnych desek, ale także strukturą, która odwzorowuje usłojenie i teksturę. Oferują one znacznie większą trwałość i łatwość w utrzymaniu, będąc jednocześnie odporne na działanie wilgoci. Są idealne do zastosowania w miejscach narażonych na duże obciążenia i intensywne użytkowanie. Ponadto ceramika jest łatwa do czyszczenia, co czyni ją niezwykle praktycznym wyborem.

 

Kolekcja Liberte inspirowana jest harmonią płynącą prosto z przyrody. Nazwa „lamele” nawiązuje do regularności obserwowanej w naturze, gdzie równe proporcje wzajemnie się dopełniają, urzekając powtarzalnością i rytmem. Wzór pionowych deseczek tworzy efekt głębi i trójwymiarowości, a orzechowy odcień drewna łagodzi surowość kamienia, dodając wnętrzu subtelności.

 

Boho, autorstwa Macieja Zienia, inspirowana jest wolnością tworzenia. Sama kolekcja charakteryzuje się gresowymi płytkami przypominającymi spłowiały, wytarty jeans, z orientalnym wzornictwem i etnicznymi fakturami. Obecność w niej drewnianych elementów nawiązuje do naturalnych korzeni stylu, a gresowa mozaika z tym motywem wprowadza interesujący akcent do każdej przestrzeni.

 

Kolekcja Honey Wood przywodzi na myśl sosnowe deski, jednak jako płytka gresowa, jest od nich znacznie trwalsza. Może być układana zarówno na podłodze, jak i na ścianach, tworząc spójną i kompletną aranżację wnętrza.

 

Motywy drewna we wnętrzach to klasyka, która dodaje przestrzeni ciepła i charakteru. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystywanym przy tworzeniu płyt od Grupy Tubądzin, możemy cieszyć się tą estetyką bez obaw o trwałość i konieczność skomplikowanej konserwacji. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną połączyć piękno naturalnych materiałów z praktycznością współczesnych rozwiązań, wprowadzając do swojego domu ciepło i elegancję drewna w nowoczesnej, trwałej formie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
2025-04-24 | 14:00

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.