Komunikaty PR

Dubajski standard w Wiśle

2022-12-01  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Nazwa inwestycji nie jest bynajmniej przypadkowa. Kiedy zagłębić się w historię powstania apartamentowców Magiczny Horyzont w Wiśle okazuje się, że sporo tu zaskakujących detali. Jakie? Choćby to, że każdy z 28 apartamentów ma swoją prywatną windę jak w nowojorskim penthouse – właściciele mogą więc wjechać z podziemnego garażu wprost do swojego apartamentu.

Skąd takie luksusowe rozwiązanie w polskim kurorcie? Pierwotnym deweloperem projektu była zagraniczna spółka realizująca ultraluksusowe apartamentowce w Dubaju m.in. najnowszy projekt 219 Boat Club, w którym każdy z lokali ma dla odmiany swój prywatny basen. Podobny, niespotykany w polskich kurortach standard wprowadzono do Wisły. Apartamenty mają duże metraże, większość 70–90 mkw., po kilka tarasów przypisanych do jednego lokalu, duże ogródki. – To standard rzadko spotykany w segmencie apartamentów wakacyjnych w Polsce, choć w naszym kraju pojawia się coraz więcej zamożnych osób, które chcą mieć luksusowy second home na własne potrzeby w górach -  wyjaśnia Jacek Twardowski, prezes spółki WeWell, która przejęła projekt.

Pełna prywatność z panoramą na Beskidy

Inwestycja wpisuje się w trend poszukiwania przez nabywców dużych apartamentów wakacyjnych w  kameralnych budynkach zlokalizowanych tak, by zapewniały maksimum prywatności.  Choć w polskich kurortach apartamentowce na kilkadziesiąt czy 200-300 lokali nadal cieszą się zainteresowaniem, to wkracza do nich także segment premium. – Spora grupa kupujących ceni sobie prywatność, nie chcą spędzać weekendów w tłumie turystów. To nabywcy, którzy bywali w dziesiątkach luksusowych hoteli na świecie, na szybki weekendowy odpoczynek w Polsce nie wybierają hoteli, stawiają na kameralność i otoczenie natury – ocenia Jacek Twardowski.

Spółka do opracowania koncepcji wykończenia wnętrz w Magicznym Horyzoncie zaprosiła więc projektantki, które mają doświadczenie w aranżowaniu luksusowych wnętrz, m.in. Sylwię Pogorzelską z warszawskiej pracowni OIKOI, która w londyńskiej pracowni projektowała wnętrza hotelu Ritz Carlton oraz przestrzenie W Hotels - sieci należącej do Marriotta. W teamie projektującym apartamenty w Wiśle znalazła się również architektka Magdalena Śliwka z pracowni Black Deer Workshop, która wspólnie z Sylwią Pogorzelską stworzyła także pracownię MoveIn.Book.

Dubaj, Indie, Polska i magiczny realizm

W projekcie od samego początku splatają się różne wątki: zagraniczny inwestor z Indii budujący w Dubaju, magiczny realizm po sąsiedzku – ponieważ tuż obok apartamentowców zlokalizowane jest największe w Polsce Muzeum Magicznego Realizmu, ale i silnie polski akcent – piękno Beskidów za oknami apartamentów. Takie też mają być wnętrza apartamentów. Projektantki postawiły na międzynarodowy miks, z silnym akcentem na polskość. W ramach pakietów wykończeniowych zaplanowano więc hiszpańską i włoską glazurę z firm Ceramiche Refin oraz Baldocer, niemieckie tapety A.S. Creation. Dominują jednak rodzimy projektanci: na podłodze przewidziano Charme Parquet Luxury Vinyl.

- Krzesła wybrałyśmy z linii Fameg, mają łagodną linię nadającą lekkości wnętrzu, a jednocześnie wysoką jakość i trwałość dlatego często zdobią wnętrza prestiżowych restauracji i 5* hoteli – wyjaśnia Sylwia Pogorzelska z OIKOI. Lekki, ażurowy design wyróżnia też oświetlenie, w tym modną lampę wiszącą Capello.

Do lokalizacji budynków w otoczeniu natury projektantki nawiązują kolorystyką. Dużo tu stonowanych barw: drewna, szarości, delikatnej, naturalnej zieleni.

Taką kolorystkę zyska też modernizowana na budynkach elewacja oraz tarasy. Za koncepcję zewnętrznych zmian odpowiada architekt Paweł Stec, który wcześniej w Wiśle zrealizował m.in. hotel Aries.

Zakończenie modernizacji planowane jest na lato 2023 r. Magiczny Horyzont tworzą w sumie 3 budynki z 28 apartamentami. Ich otoczenie blisko natury jest spójne z całą koncepcją jaką spółka WeWell wprowadziła na rynek. To budowa apartamentów wakacyjnych dla osób, które nastawione są na odpoczynek w duchu wellbieingu – blisko natury, aktywnie, z dbałością zarówno o zdrowie fizyczne jak i dobrostan psychiczny. Turystyka i spędzanie czasu zgodnie z trendem slow turystyki jest w Polsce coraz popularniejsze. Wiele osób w czasie wyjazdów i tych, którzy apartamenty w kurortach kupują dla siebie szuka miejsc poza masową turystką. I podobnie jak na świecie wśród osób zamożnych znane i cenione są kameralne hotele z sieci Small Luxury Hotels, tak chętnie jako prywatne miejsca wypoczynku kupują wille i mieszkania wakacyjne z kategorii Boutique Luxury Apartments. Ceny apartamentów w Magicznym Horyzoncie zaczynają się od 500 tys. do 1,6 mln zł.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: .
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sposób na piękną i estetyczną jadalnię Biuro prasowe
2024-08-08 | 14:00

Sposób na piękną i estetyczną jadalnię

Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd
Dom Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?
2024-08-08 | 10:00

Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?

Aranżacja małej łazienki może być wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi doskonałą okazję do stworzenia wnętrza pełnego charakteru i elegancji. Materiały wykończeniowe i detale
Dom Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie
2024-08-08 | 01:00

Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie

W Polsce żyją miliony ludzi, w milionach domów i mieszkań i nieskończoną liczbą różnych łazienek. Duże, średnie, małe, te z oknem czy wąskie – każda z nich jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.