Duxiana Polska zaprasza na panel dyskusyjny podczas 4 Design Days w Katowicach
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Agnieszka Bujak, Marta Niemywska-Grynasz, Dawid Grynasz, Michał Mróz, Zuzanna Telka i Agnieszka Flak, wezmą udział w panelu dyskusyjnym podczas prestiżowego wydarzenia 4 Design Days w Katowicach. Dyskusja prowadzona przez Tomasza Pągowskiego, zatytułowana "Czy fotel Barcelona jest hot? Design, cena, materiały – czy wszystko razem zagwarantuje trwałość produktów?" obiecuje być refleksyjnym zbadaniem kluczowych elementów wpływających na długowieczność mebli. Dyskusja dotknie także tego, jak filozofia marki Duxiana współgra z szerszym tematem panelu, podkreślając zaangażowanie firmy w produkcję jakościowych i trwałych mebli, które przetrwają lata.
Jednym z kluczowych elementów, które sprawiają, że meble takie jak fotel Barcelona, Jetson, Pernilla 69 czy Spider, są nadal "hot", czyli modne i pożądane, jest ich uniwersalny design. Fotele Duxiana są rzeczywistym dziełem rzemieślniczym, a ich solidna konstrukcja sprawia, że mogą przetrwać wiele lat użytkowania bez utraty swego pierwotnego blasku. Oryginalna, geometryczna forma zaprojektowanego w 1969 roku fotela Jetson Duxiana, sprawia, że mebel doskonale komponuje się z różnymi stylami wnętrz, od nowoczesnych po klasyczne. To właśnie jego wszechstronność sprawia, że z łatwością odnajduje swe miejsce w różnorodnych przestrzeniach.
Jakość i klasyka bronią się same
Kolejnym czynnikiem decydującym o długowieczności mebli zaprojektowanych kilkadziesiąt lat temu jest wysoka jakość wykonania oraz użyte materiały. Fotel Pernilla 69, autorstwa Bruno Mathssona, łączący pikowanie z wyraźnym szwem wraz z gięta bukową ramą i ergonomicznym podnóżkiem, to klasyka elegancji, trwałości i funkcjonalności. Ponadto, ikoniczne projekty takie jak fotel Jetson, czy Spider, często nawiązują do klasyki, co sprawia, że są ponadczasowe. Design, który nie podlega modom i trendom, z łatwością przetrwa zmieniające się gusta i preferencje. Ludzie chętnie sięgają bowiem po meble, które nie tylko pełnią funkcję użytkową, ale są także wyrazem pewnego rodzaju dziedzictwa kulturowego i estetyki.
Tomasz Pągowski w roli moderatora
Panel, moderowany przez Tomasza Pągowskiego, projektanta, osobowość telewizyjną i współzałożyciela Pągowski Studio, zajmie się subtelnościami balansowania estetyki designu, strategii cenowej oraz wyboru materiałów wykończeniowych, elementów, które wpływają na osiągnięcie jak najlepszej trwałości produktu. Poprzedzi go prezentacja „Szwedzki sposób na nieśmiertelny design” poprowadzona przez Agnieszkę Bujak. Agnieszka Bujak, jako Country Manager Duxiana Polska, odgrywa ważną rolę w promowaniu zobowiązania producentów mebli do jakości, innowacji i ponadczasowego designu. Jej spostrzeżenia będą więc szczególnie wartościowe, biorąc pod uwagę praktyczne doświadczenie w kierowaniu w Polsce szwedzką marką meblową premium, która harmonijnie łączy te elementy. Dzięki swojemu doświadczeniu w dziedzinie projektowania i wyposażania wnętrz, przyniesie panelowi bogactwo eksperckiej wiedzy.
Data: 25 stycznia 2024
Godzina: 12:30 -14:00
Miejsce: 4 Design Days, Scena 1| Sala Balowa C, Katowice
Więcej na: www.premiumliving.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.