Dwie kuchnie, jedna pasja
Przestrzeń domu jest jasna i otwarta. Odzwierciedla współczesny styl życia wymagających lokatorów. Część dzienna znajduje się na otwartym planie. Jest czytelna, logiczna i sprawia wrażenie niezwykle przestronnej. Składa się na nią lekko tylko zaznaczona strefa wypoczynkowa, jadalnia oraz reprezentacyjna kuchnia. Tę ostatnią można oddzielić szklanym, osadzonym na czarnej, industrialnej ramie, systemem drzwi przesuwnych. Rama ta stanowi przy tym kontrastowy akcent kolorystyczny względem utrzymanej w jasnych szarościach kuchni z wyspą. To ta reprezentacyjna przestrzeń do wspólnego gotowania i spożywania posiłków w większym gronie, bo w domu poznańskich lekarzy znajduje się również kuchnia robocza. Niewidoczna. Umiejscowiona za drzwiami ukrytymi w wysokiej zabudowie. Trochę tajemnicza i przeznaczona do intensywniejszego gotowania oraz zmywania. Prywatna.
Kuchnia Z1 marki Zajc doskonale odzwierciedla w tym przypadku gusta i potrzeby mieszkańców domu. Niezwykle elegancka i minimalistyczna. Daje wrażenie przestrzeni czystej, jasnej i wprost stworzonej do tego, by oddawać się w niej ulubionemu zajęciu. To kuchnia drobiazgowo przemyślana funkcjonalnie. Wykonana na wymiar i perfekcyjnie zintegrowana z wnętrzem, wychodząca naprzeciw przyzwyczajeniom i indywidualnym potrzebom małżeństwa lekarzy. Doskonała wentylacja sprawia przy tym, że zapachy powstające nawet podczas intensywnego gotowania, szybko ulatują na zewnątrz. To sprawia, że część reprezentacyjna kuchni jest idealną przestrzenią do spotkań. Z dorosłymi dziećmi, które czasem wpadają na obiad czy przyjaciółmi. Czasem zresztą goście uczestniczą we wspólnym gotowaniu. Przestronność pomieszczenia i wyrafinowana estetyka tylko temu sprzyjają. Utrzymana w szarościach kuchnia zaciekawia delikatnym kontrastem pomiędzy połyskiem szafek, a blatami wykonanymi z konglomeratu odwzorowującego marmur Statuario. Wygodny system listwowy do otwierania szafek pozwolił na stworzenie regularnych, gładkich płaszczyzn, wzmacniających wrażenie czystej formy. Idealnego tła do gotowania wielobarwnych, aromatycznych potraw. www.zajc.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.