Komunikaty PR

DYNACOOK - kuchenne oszczędzanie

2023-11-28  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Ostatnie lata przynoszą nam wyzwania związane z rosnącymi cenami energii i gazu. W takim kontekście coraz ważniejsze staje się znalezienie sposobów na oszczędności w codziennym przygotowywaniu posiłków. Wybór odpowiedniego sprzętu AGD może znacząco wpłynąć na nasz budżet domowy. Jakie rozwiązania zagwarantują nam oszczędne gotowanie oraz piękny design? Na to pytanie odpowiada Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Kiedy budujemy nowy dom lub przeprowadzamy remont mieszkania, bardzo ważny aspekt stanowi dobór nowoczesnych, funkcjonalnych, ale i przede wszystkim oszczędnych rozwiązań do kuchni. Co ciekawe, ostatnio w tym temacie popularność wzmacniają gazowe płyty ceramiczne, które w pewnym stopniu odciążą finansowo codzienne przygotowywanie posiłków. Dlaczego stały się one wyborem numer jeden dla osób, które poszukują oszczędności w kuchni?

Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK podkreśla, że gaz jest zdecydowanym faworytem pod względem ekonomicznego gotowania. Gazowe płyty ceramiczne to doskonała alternatywa dla drogich w eksploatacji kuchenek indukcyjnych.

- Technologia "gaz pod szkłem" polega na umieszczeniu palników gazowych pod gładką, ceramiczną płytą. Dzięki temu osiągamy większe bezpieczeństwo podczas korzystania z gazu, a także jego bardziej ekonomiczne zużycie. Spalanie gazu odbywa się w sposób kontrolowany, a same palniki działają w systemie pulsacyjnym co pozwala nam na oszczędność w zużyciu gazu o 50%.

Warto podkreślić, że gazowe płyty ceramiczne zużywają śladowe ilości prądu, co jest właściwie niezauważalne w naszych rachunkach za energię. To zdecydowanie oszczędniejsza opcja niż kuchenki elektryczne, które generują zdecydowanie wyższe koszty.

Design, estetyka i wygoda

Oprócz aspektów ekonomicznych, gazowe płyty ceramiczne charakteryzują się również eleganckim designem. Gładka ceramiczna powierzchnia, prosty w obsłudze panel sterowania i jasno określone pola grzewcze na płycie sprawiają, że stanowią one nie tylko urządzenie kuchenne, ale także ozdobę kuchni.

- Tego typu płyty grzewcze pasują zarówno do wnętrz o minimalistycznym wyglądzie, jak i do kuchni w stylu high-tech, loftowym, skandynawskim, rustykalnym czy boho. To sprzęt, który doskonale integruje się z różnymi stylami, nie naruszając ich estetyki – dodaje ekspert marki DYNACOOK.

Różnorodność rozmiarów dla wszystkich potrzeb

Warto wspomnieć, że gazowe płyty kuchenne posiadają różne rozmiary, które można dostosować do wszelkich potrzeb użytkowych.

- Jeśli potrzebujemy więcej miejsca do gotowania, model z trzema polami grzewczymi jest wygodnym wyborem. Dla większych rodzin lub miłośników gotowania polecamy model X4 60 Modern z klasyczną ilością palników, ale rozmieszczonych na większej powierzchni. Największą przestrzeń do gotowania oferuje model X5 z pięcioma polami grzewczymi – podpowiada Stanisław Szyling z DYNACOOK.

Warto również wspomnieć, że gazowe płyty ceramiczne nie wymagają specjalnych garnków. Możemy korzystać z tych, które mamy, co dodatkowo oszczędza nasz budżet.

Polska technologia na najwyższym poziomie

Gazowe płyty ceramiczne są nie tylko ekonomiczne i designerskie, ale również wyjątkowo bezpieczne. Dzięki technologii "gaz pod szkłem" unikamy otwartego ognia, co jest szczególnie ważne dla rodziców i właścicieli zwierząt domowych. Specjalny mikroprocesorowy system dba o bezpieczeństwo i kontroluje dostęp gazu, co dodaje spokoju podczas gotowania.

- Co ważne, rozwiązania DYNACOOK to polskie produkty rozwijane od 17 lat przez firmę Dynaxo. Łączą w sobie oszczędność, estetykę i bezpieczeństwo. Wybierając więc te gazowe płyty ceramiczne, inwestujemy w kuchnię przyszłości, która nie tylko zachwyci designem, ale także zaoszczędzi nam wiele pieniędzy na rachunkach za energię – podsumowuje ekspert marki DYNACOOK.

W ostatnich latach poszukiwanie oszczędnych rozwiązań w kuchni staje się niezwykle istotne. A wybór odpowiedniego sprzętu AGD ma kluczowe znaczenie dla naszego budżetu domowego. Gazowe płyty ceramiczne, takie jak te oferowane przez markę DYNACOOK, stanowią doskonałą odpowiedź na te wyzwania. Z technologią "gazu pod szkłem" gwarantują ekonomiczne gotowanie, a przy tym imponują pięknym designem. To rozwiązanie, które łączy w sobie oszczędność, estetykę i bezpieczeństwo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.