Komunikaty PR

DYNACOOK - kuchenne oszczędzanie

2023-11-28  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Ostatnie lata przynoszą nam wyzwania związane z rosnącymi cenami energii i gazu. W takim kontekście coraz ważniejsze staje się znalezienie sposobów na oszczędności w codziennym przygotowywaniu posiłków. Wybór odpowiedniego sprzętu AGD może znacząco wpłynąć na nasz budżet domowy. Jakie rozwiązania zagwarantują nam oszczędne gotowanie oraz piękny design? Na to pytanie odpowiada Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Kiedy budujemy nowy dom lub przeprowadzamy remont mieszkania, bardzo ważny aspekt stanowi dobór nowoczesnych, funkcjonalnych, ale i przede wszystkim oszczędnych rozwiązań do kuchni. Co ciekawe, ostatnio w tym temacie popularność wzmacniają gazowe płyty ceramiczne, które w pewnym stopniu odciążą finansowo codzienne przygotowywanie posiłków. Dlaczego stały się one wyborem numer jeden dla osób, które poszukują oszczędności w kuchni?

Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK podkreśla, że gaz jest zdecydowanym faworytem pod względem ekonomicznego gotowania. Gazowe płyty ceramiczne to doskonała alternatywa dla drogich w eksploatacji kuchenek indukcyjnych.

- Technologia "gaz pod szkłem" polega na umieszczeniu palników gazowych pod gładką, ceramiczną płytą. Dzięki temu osiągamy większe bezpieczeństwo podczas korzystania z gazu, a także jego bardziej ekonomiczne zużycie. Spalanie gazu odbywa się w sposób kontrolowany, a same palniki działają w systemie pulsacyjnym co pozwala nam na oszczędność w zużyciu gazu o 50%.

Warto podkreślić, że gazowe płyty ceramiczne zużywają śladowe ilości prądu, co jest właściwie niezauważalne w naszych rachunkach za energię. To zdecydowanie oszczędniejsza opcja niż kuchenki elektryczne, które generują zdecydowanie wyższe koszty.

Design, estetyka i wygoda

Oprócz aspektów ekonomicznych, gazowe płyty ceramiczne charakteryzują się również eleganckim designem. Gładka ceramiczna powierzchnia, prosty w obsłudze panel sterowania i jasno określone pola grzewcze na płycie sprawiają, że stanowią one nie tylko urządzenie kuchenne, ale także ozdobę kuchni.

- Tego typu płyty grzewcze pasują zarówno do wnętrz o minimalistycznym wyglądzie, jak i do kuchni w stylu high-tech, loftowym, skandynawskim, rustykalnym czy boho. To sprzęt, który doskonale integruje się z różnymi stylami, nie naruszając ich estetyki – dodaje ekspert marki DYNACOOK.

Różnorodność rozmiarów dla wszystkich potrzeb

Warto wspomnieć, że gazowe płyty kuchenne posiadają różne rozmiary, które można dostosować do wszelkich potrzeb użytkowych.

- Jeśli potrzebujemy więcej miejsca do gotowania, model z trzema polami grzewczymi jest wygodnym wyborem. Dla większych rodzin lub miłośników gotowania polecamy model X4 60 Modern z klasyczną ilością palników, ale rozmieszczonych na większej powierzchni. Największą przestrzeń do gotowania oferuje model X5 z pięcioma polami grzewczymi – podpowiada Stanisław Szyling z DYNACOOK.

Warto również wspomnieć, że gazowe płyty ceramiczne nie wymagają specjalnych garnków. Możemy korzystać z tych, które mamy, co dodatkowo oszczędza nasz budżet.

Polska technologia na najwyższym poziomie

Gazowe płyty ceramiczne są nie tylko ekonomiczne i designerskie, ale również wyjątkowo bezpieczne. Dzięki technologii "gaz pod szkłem" unikamy otwartego ognia, co jest szczególnie ważne dla rodziców i właścicieli zwierząt domowych. Specjalny mikroprocesorowy system dba o bezpieczeństwo i kontroluje dostęp gazu, co dodaje spokoju podczas gotowania.

- Co ważne, rozwiązania DYNACOOK to polskie produkty rozwijane od 17 lat przez firmę Dynaxo. Łączą w sobie oszczędność, estetykę i bezpieczeństwo. Wybierając więc te gazowe płyty ceramiczne, inwestujemy w kuchnię przyszłości, która nie tylko zachwyci designem, ale także zaoszczędzi nam wiele pieniędzy na rachunkach za energię – podsumowuje ekspert marki DYNACOOK.

W ostatnich latach poszukiwanie oszczędnych rozwiązań w kuchni staje się niezwykle istotne. A wybór odpowiedniego sprzętu AGD ma kluczowe znaczenie dla naszego budżetu domowego. Gazowe płyty ceramiczne, takie jak te oferowane przez markę DYNACOOK, stanowią doskonałą odpowiedź na te wyzwania. Z technologią "gazu pod szkłem" gwarantują ekonomiczne gotowanie, a przy tym imponują pięknym designem. To rozwiązanie, które łączy w sobie oszczędność, estetykę i bezpieczeństwo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Luksus na dwóch poziomach Biuro prasowe
2024-02-25 | 12:10

Luksus na dwóch poziomach

Przestronny dwupoziomowy apartament w Zielonej Górze jest swoistą przystanią dla młodego małżeństwa, w ich licznych podróżach po świecie. Miał być elegancki, światowy, ale
Dom Odkryj z nami LEO
2024-02-23 | 14:00

Odkryj z nami LEO

20 lutego świat natury, sztuki i nowoczesnej technologii połączył się pod wspólnym szyldem LEO. Za nową, innowacyjną marką na rynku wyposażenia wnętrz stoją Łukasz Kmieciński i
Dom Dlaczego warto zdecydować się na toaletę myjącą?
2024-02-23 | 11:00

Dlaczego warto zdecydować się na toaletę myjącą?

Nowoczesne rozwiązania w łazience mają nie tylko zapewniać komfort, ale przede wszystkim dbać o higienę i poprawiać jakość codziennego życia. Produkty zaawansowane technologicznie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jerzy Stuhr: Kończę swoją karierę teatralną i pedagogiczną. Już nie wyjdę na scenę, ale jeszcze mam ciągotki filmowe

Wybitny aktor, reżyser i pedagog żegna się z teatralną sceną dramatem Tadeusza Słobodzianka zatytułowanym „Geniusz”. Artysta wyreżyserował ten spektakl, a także gra w nim jedną z głównych ról. Wciela się w niezwykle ważną dla niego postać Konstantina Stanisławskiego, mistrza metody gry aktorskiej, którą sam przez wiele lat rozpowszechniał studentom na całym świecie. To pierwsza rola Jerzego Stuhra po dłuższej przerwie i jak się okazuje – ostatnia. Tą sztuką podsumowuje bowiem swój dorobek zawodowy i kończy karierę. Przedstawienie będzie wystawiane na deskach Teatru Polonia.

Zdrowie

Coraz gorsza kondycja psychiczna polskich nastolatków. Szkoły potrzebują narzędzi, żeby reagować na depresję i kryzysowe sytuacje

Stan psychiczny dzieci i młodzieży w Polsce się pogarsza. – W polskich szkołach brakuje psychologów, często też wrażliwości i wsparcia. A jeśli dziecko nie będzie mieć go w domu, to tym bardziej powinno mieć je w szkole – mówi Barbara Nowacka, ministra edukacji. – Statystyki pokazują, że w Polsce na depresję cierpi 2 proc. dzieci w wieku 6–12 lat i aż 20 proc. w grupie młodzieńczej – mówi Katarzyna Dubno, członkini zarządu Fundacji Adamed. Na te niepokojące dane w ostatnich latach wpłynęły m.in. izolacja spowodowana pandemią, sytuacja geopolityczna zaburzająca poczucie bezpieczeństwa. To dodatkowo nakłada się na sytuacje kryzysowe w domu czy szkole. Fundacja Adamed nawiązała współpracę z ekspertami serwisu Życie warte jest rozmowy, a efektem tego partnerstwa program Wspierająca Szkoła, którego celem jest profilaktyka zachowań samobójczych.

Nauka

Prognozy bólu powiązanego z pogodą byłyby pożyteczną innowacją. Osoby wrażliwe na zmiany aury mogłyby się lepiej do nich przygotować

Ponad 70 proc. osób cierpiących na migrenę zależną od warunków pogodowych chętnie skorzystałoby z narzędzia prognozującego wystąpienie u nich bólu. Niemal połowa z nich uważa, że taka wiedza pozwoliłaby im podjąć działania w celu uniknięcia przykrych dolegliwości lub ograniczenia aktywności we wskazanym czasie. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Georgii w Athens. Skutecznego narzędzia prognostycznego jeszcze nie wynaleziono. Z meteopatią zmaga się nawet co trzeci człowiek na świecie, a 10 proc. ludzi doświadcza natomiast migreny.