Komunikaty PR

Dziękujemy Wam! DHL Express wznosi się na wyżyny wdzięczności

2020-06-01  |  21:05
Kontakt

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni – to bohaterowie, którzy na pierwszej linii walczą każdego dnia z pandemią koronawirusa i zasługują na wyjątkowe podziękowania za bohaterskie i szlachetne czyny.

W ramach akcji „Rainbows & Heroes” DHL Express postanowił uhonorować służby medyczne na całym świecie za nieustanne ratowanie ludzkich żyć. Przemalowany samolot ozdobiony napisem „THANK YOU” już dwukrotnie wylądował na warszawskim Okęciu.

Murale, bicie braw, koncerty na żywo, grane z balkonu lub z dachu budynku czy #hot16challenge. Form podziękowania i okazywania wdzięczności za świadczenie usług medycznych lekarzom i pracownikom służby zdrowia było już wiele.

Teraz słowa wdzięczności pojawiły się również w powietrzu. Firma kurierska DHL Express przemalowała jeden ze swoich samolotów marki Boeing B757-200 PCF, umieszczając na wysokości skrzydeł tęczę i napis „Dziękujemy Wam”.

Samolot kursujący na trasach międzynarodowych na co dzień doręcza przesyłki – również te zawierające artykuły higieniczne oraz medyczne, wyposażenie krytyczne dla szpitali, a także inne środki niezbędne do walki z globalną pandemią. Tym samym przyczynia się do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na całym świecie.

Kolorowy samolot pojawił się już dwukrotnie na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina. Maszyna jeszcze przez cztery tygodnie będzie kursować na trasach międzynarodowych, pokazując naszą ogromną wdzięczność dla wszystkich bohaterów naszej nowej codzienności. Do tej pory samolot odwiedził już 11 miast i 9 krajów europejskich. Nasza strategia „Connecting people, improving lives” (Łączymy ludzi, poprawiamy życie) w takich czasach jak teraz znaczy jeszcze więcej – nie tylko w słowach, a przede wszystkim w działaniu – informuje Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji w DHL Express.

Przemalowanie samolotu wpisuje się w strategię działań CSR-owych międzynarodowej firmy jaką jest DHL Express, będąca częścią grupy DHL Deutsche Post.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!

Jesień i zima to zdecydowanie czas na Azje, w której panuje właśnie pora sucha i pełnia słońca. W tym roku Azja zaskoczyła wzrostem popularności w porównaniu do roku
Podróże Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
2024-12-23 | 11:00

Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzać święta Bożego Narodzenia poza domem, szukając miejsc, które łączą tradycyjny klimat z możliwością wyjątkowego wypoczynku. W
Podróże SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
2024-12-19 | 16:25

SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl

Sun & Snow Sp. z o.o dołączył do partnerów sieci handlowej Lidl. Od grudnia do końca stycznia 2025 polscy użytkownicy aplikacji Lidl Plus mają możliwość skorzystania ze zniżki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.