Dzieła wybitnych warszawskich architektów na licytacji charytatywnej dla Ukrainy
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Dochód z Aukcji wesprze Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie i pomoże odbudować domy w zniszczonych wioskach w obwodzie kijowskim.
14. czerwca 2022 r. wystartowała pierwsza Aukcja dobroczynna, podczas której będzie można zalicytować i kupić dzieła plastyczne wybitnych warszawskich architektów. Całkowity dochód z aukcji wesprze Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie, które podjęło się dzieła odbudowy domów w zniszczonych wioskach w obwodzie kijowskim.
Jak wyjaśnia Anna Stadnicka z Fundacji Charytatywni, która wspiera działania Centrum:
– Pieniądze z Aukcji przeznaczymy na zakup pokryć dachowych, artykułów remontowo-budowlanych, narzędzi, wyposażenia domów oraz sprzętu do kontenerów mieszkalnych. W ten sposób wspieramy osoby starsze, samotne oraz rodziny wielodzietne, które straciły dach nad głową w wyniku rosyjskiej agresji.
Inicjatorzy Aukcji, profesor Konrad Kucza-Kuczyński oraz dr Aleksander Chylak, wielokrotnie zachwycali się pięknem ukraińskich krajobrazów, uwieczniając je w swoich pracach. Dzisiaj postanowili zgromadzić środowisko warszawskich architektów w słusznej sprawie. Jak podkreśla profesor Mirosław Orzechowski, Prodziekan oraz kierownik Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którego prace również wystawione będą na sprzedaż:
– Wobec destrukcji niesionej przez wojnę, środowisko warszawskich architektów chce pomóc osobom najbardziej pokrzywdzonym, których wojna pozbawiła dachu nad głową. Sama Aukcja zaś dedykowana jest wszystkim osobom interesującym się klasycznym rysunkiem, malarstwem, grafiką i fotografią o tematyce architektonicznej.
Otwarcie Aukcji to początek długotrwałej współpracy. Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej już zbiera kolejne prace i planuje następne edycje. Druga Aukcja już w październiku tego roku. Profesor Orzechowski dodaje:
– Gdy pierwszy zapał opada, jest to odpowiedni moment, aby podejmować stałe i trwałe działania wspierające potrzeby obywateli Ukrainy.
Aukcja będzie mieć formę zdalną, dostęp za pośrednictwem linku:
https://art73.gallery/pages/aukcje
Prace licytować można do 29 czerwca 2022 roku. Wpłaty z Aukcji będą przekazywane bezpośrednio na konto Fundacji Charytatywni, która wspiera działalność Centrum św. Marcina. Wydarzenie współorganizowane jest wraz z warszawskim oddziałem SARP.
nr konta Centrum św. Marcina: 17 1240 6292 1111 0010 7726 6870
Organizatorami Aukcji są:
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
Fundacja Charytatywni
Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych
Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Dom i ogród
Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki

Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.