Komunikaty PR

Edzio Rap ambasadorem projektu Niebieskie Trampki - kroki ku życiu

2022-05-09  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Do pobrania NotkaPR ( 0.08 MB )

Piotr Bylina, znany jako Edzio Rap, został ambasadorem projektu „Niebieskie Trampki - kroki ku życiu” Fundacji Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA. Poprzez twórczość muzyczną będzie wspierać działania na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami i zaburzeniami psychicznymi.

Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA od 2008 roku działa w obszarze szeroko pojętego zdrowia psychicznego realizując rocznie blisko 30 projektów. Jeden z nich, „Niebieskie Trampki - kroki ku życiu” kierowany jest do dzieci i młodzieży w kryzysie. Pierwszym ambasadorem inicjatywy jest Piotr Myszka, mistrz windsurfingu i olimpijczyk, teraz dołączył do niego Edzio Rap.

 – Edzio Rap jest głosem młodego pokolenia, artystą, który robi to, co mu w duszy gra, o czym marzy i czerpie z tego satysfakcję. Będąc idolem może swoją postawą i muzyką wspierać oraz motywować młodych ludzi – mówi Daria Sas-Bojarska z Fundacji FOSA.

Wykonawcy muzyczni poruszają tematy istotne, uniwersalne, ale i problematyczne dotyczące różnego rodzaju zmagań. – Niektórzy piszą wprost o kryzysach psychicznych, tak jak ostatnio  Organek w utworze „Walcz” czy  Edzio Rap o trudnościach dorastania w utworze „Nie zrozumiesz mnie” – dodaje.

Jak Edzio został ambasadorem?

Twórcy muzyczni, którzy występują w koncertach Fundacji FOSA, przekazują ważne przesłania, wspierają, pokazują perspektywy wyjścia z kryzysów.

 – Edzio Rap, jeszcze jako freestyler, wraz z Janem Elfem i DJ-em Fala, wzięli udział w „Ogrodzie tolerancji” już w 2016 i 2017 roku. Zrobili furorę i wrażenie na ekspertach znanych  w środowisku psychiatrycznym, profesorze Bogdanie de Barbaro czy profesorze Jacku Wciórce – opowiada Alina Kaszkiel-Suska, Prezes Fundacji FOSA.

W marcu tego roku po raz pierwszy odbyło się wydarzenie muzyczne „Niebieskie Trampki - kroki ku życiu”. Zaproszono na nie Edzia z ekipą, zespoły Mitra i Etna Kontrabande.

Edzio Rap zdobył nasze serca swoim zachowaniem po koncercie, kiedy to wytrwale przez około godzinę robił zdjęcia z młodą publicznością, rozdawał autografy, podpisywał trampki. Był zaangażowany w sprawy fanów i ich uczucia – wspomina rozmówczyni.  

Gdański raper lubi być blisko ludzi i faktycznie po każdym koncercie zostaje ze słuchaczami.  Dodatkowo rozmowy artysty z najbliższymi, wśród których znajdują się także psychologowie, ale i doświadczenia własne sprawiają, że Edzio Rap rozumie emocje współczesnych nastolatków.

W ostatnim czasie z im młodszą publicznością mam do czynienia, tym częściej podpisuję przedramiona pełne blizn, rozcięć i ran.  Widzę więc , jaką epidemią w dzisiejszych czasach staje  się depresja i zaburzenia psychiczne wśród młodzieży. Wiem, jak łatwo na pewnym etapie dorastania popaść w depresyjne stany, dlatego chciałbym zaangażować się w pomoc młodzieży dotkniętej tymi problemami – mówi Edzio Rap.

Nowy ambasador, ma na co dzień kontakt z młodzieżą poprzez social media i dostrzega, jak wielkie szkody w psychice i rozwoju młodych osób wyrządziła pandemia czy uzależnienie od smartfonów.

Ograniczenie realnego kontaktu z rówieśnikami i rodzicami, skutkuje zamykaniem się w sobie i pogłębianiem depresji. Chciałbym zwiększać świadomość ludzi w tym temacie i przyczynić się do przeciwdziałania temu zjawisku – podkreśla.

Wspólne działania, czyli załóż Niebieskie Trampki i żyj

„Niebieskie Trampki - kroki ku życiu” to projekt przeciwdziałający samobójstwom wśród dzieci i młodzieży, który ma prowadzić ku życiu i sprawić, że w tej podróży nikt nie będzie samotny. Zapewnia m.in. wsparcie psychologiczne w ciągu 48 godzin od zgłoszenia potrzeby. Same trampki symbolizują odbiorców pomocy psychologicznej realizowanej przez lata w Fundacji FOSA.

Cele projektu są ambitne, a wrażliwość zespołu na ludzkie emocje wysoka. Kolejny koncert „Niebieskie Trampki - kroki ku życiu” z udziałem Edzia odbędzie się w 21 marca 2023 roku. W planach są spotkania, warsztaty muzyczne i stała promocja inicjatywy, aby młodzi ludzie i ich opiekunowie wiedzieli, dokąd zwrócić się w potrzebie, a osoby lub firmy chcące wesprzeć Fundację FOSA mogły łatwo to zrobić. Liczy się każde działanie, które niesie pozytywną energię.

Więcej informacji o projekcie „Niebieskie Trampki - kroki ku życiu”, jego historii i możliwościach wsparcia znajduje się na stronie www: www.fundacjafosa.pl/niebieskie-trampki.

O twórcy

Piotr ‍Bylina, ‍znany ‍jako ‍Edzio ‍Rap, to pochodzący z Gdańska artysta muzyczny, który stanowi inspirację dla młodego pokolenia. ‍Jest ‍dwukrotnym ‍mistrzem ‍Polski ‍we  ‍freestyle’u i ‍rapowym ‍królem ‍polskiego TikTok’a. W wolnym od koncertowania czasie, rozwija pasje sportowe i angażuje się w projekty społeczne. Swoje skrzydła rozwija pod profesjonalnym okiem firmy Ten Fajny Management, która skupia influencerów tworzących ciekawe treści, jej mocną grupę stanowią TikTokerzy, w tym Edzio Rap.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Klasyka w szortach: Sobotnie święto wiolonczeli Biuro prasowe
2024-08-13 | 16:20

Klasyka w szortach: Sobotnie święto wiolonczeli

Nieczęsto grywany repertuar i unikalna obsada instrumentalna to dwa niewątpliwe atuty kolejnego koncertu w ramach cyklu „Klasyka w szortach”. Na plenerowej scenie
Muzyka Nowe bezprzewodowe słuchawki Panasonic RB-HF630B
2024-08-13 | 12:00

Nowe bezprzewodowe słuchawki Panasonic RB-HF630B

Dzięki zastosowaniu technologii XBS, użytkownicy mogą cieszyć się mocnym, energetyzującym basem, a imponująca 72-godzinna żywotność baterii gwarantuje nieprzerwane słuchanie.
Muzyka Trwa Manu Summer Jazz Sundays
2024-08-08 | 10:00

Trwa Manu Summer Jazz Sundays

W sierpniowe niedziele na rynek Manufaktury powróciły lubiane przez łodzian jazzowe koncerty w ramach cyklu Manu Summer Jazz Sundays. Od 15 lat wydarzenie umila lato w mieście. Co

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.