Komunikaty PR

E-hulajnogi Lime wracają nad polskie morze

2024-06-24  |  11:20
Biuro prasowe

Lime, największa na świecie firma oferująca współdzielone pojazdy elektryczne ogłosiła, że rozpoczyna kolejny sezon nad polskim morzem. W te wakacje e-hulajnogi będą dostępne w aż 24. nadmorskich miejscowościach.

W ubiegłym roku e-hulajnogi Lime cieszyły się rekordowym zainteresowaniem wśród turystów wypoczywających nad polskim morzem, dlatego firma postanowiła wprowadzić swoją usługę do kolejnych popularnych kurortów.

„Wakacje są zawsze dla nas pracowitym czasem, cieszymy się że tak wiele osób używa naszych pojazdów podczas swoich urlopów i wykorzystuje je do podróży po polskim wybrzeżu. W tym roku zgodnie z oczekiwaniami naszych użytkowników, postanowiliśmy udostępnić większą flotę i zaoferować usługę w miejscowościach, w których jeszcze nas nie było. Ponadto zostaliśmy partnerem festiwali Sunrise, Sun i Sunset Square. Uczestnicy tych wydarzeń będą mogli łatwo na nie dotrzeć i zaparkować przy samym wejściu”- komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager, Lime Polska.

W 2023 r. najdłuższy przejazd nad morzem, biorąc pod uwagę jego czas, trwał 1 godzinę i 34 minuty, natomiast jeśli chodzi o odległość to wyniósł prawie 24 km. Dzięki korzystaniu z e-hulajnóg Lime udało się uniknąć ponad 82 tysięcy przejazdów samochodami, co przekłada się na średnio ponad 137 tysięcy kilometrów. Dzięki społeczności użytkowników Lime nad polskim morzem udało się zredukować poziom emisji CO2 o 25 ton.

Lista nadmorskich miejscowości, w których dostępna jest oferta Lime:

  • Ustka
  • Władysławowo
  • Jastrzębia Góra
  • Chałupy
  • Chłapowo
  • Jastarnia
  • Jurata
  • Kuźnica
  • Kołobrzeg
  • Mielno
  • Mielenko
  • Unieście
  • Ustronie Morskie
  • Sianożęty
  • Łeba
  • Gdynia
  • Gdańsk
  • Sopot
  • Darłowo
  • Dąbki
  • Darłówko
  • Bobolin
  • Grzybowo
  • Dźwirzyno
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.