Komunikaty PR

Ekologiczne nawyki – praktykuj je także na wakacjach!

2022-06-29  |  16:56
Biuro prasowe

Wyjazd wakacyjny nie powinien być czasem rezygnacji z ekologicznych nawyków, które praktykujemy na co dzień w domu. Oszczędzajmy zasoby, sprzątajmy naturalnymi środkami czystości, a przy okazji dajmy dobry przykład innym towarzyszom wakacji!

Wszędzie, gdzie jedziesz – bądź sobą, także w kwestii ekologii! Natura nie zna bowiem granic, dlatego nawet na innym kontynencie powinniśmy wciąż dbać o nią tak, jak robimy to w domu. Jak zaadaptować nasze codzienne nawyki do urlopowej wersji? Podpowiadamy!

Zero waste zawsze i wszędzie

Zasada nieoszczędzania na przyjemnościach jest pożądanym elementem każdego urlopu, ale nie powinna dotyczyć marnowania np. wody czy jedzenia. Bez względu na to, gdzie jesteśmy, warto pozostać wiernym swoim ideałom. Dlatego nawet w zagranicznym kurorcie pamiętajmy o zakręcaniu wody kranowej podczas mycia zębów, czy o segregacji śmieci. Tak jak w domu praktykujmy również wyłączanie niepotrzebnego światła w pomieszczeniach czy niemarnowanie jedzenia, nawet jeśli w hotelowej restauracji mamy do niego nieograniczony dostęp. Planeta będzie nam za to wdzięczna!

Sprzątanie w stylu eko

Jeśli naszą wakacyjną destynacją jest domek na działce albo przyczepa kempingowa to, tak jak w domu, będziemy musieli zadbać o czystość tego miejsca. W tej kwestii także nie musimy rezygnować ze swoich proekologicznych przyzwyczajeń. Naprzeciw oczekiwaniom miłośników naturalnej czystości wychodzi marka Bethru, która stworzyła linię produktów pochodzących w 92 proc. z naturalnych składników, przeznaczonych do czyszczenia różnych powierzchni. Innowacyjna forma tabletki musującej, która po zalaniu wodą staje się płynem do czyszczenia, sprawdzi się w urlopowym bagażu, bo nie zajmuje wiele miejsca. Estetyczna, wielorazowa butelka z atomizerem, która jest dołączona do zestawu startowego będzie doskonałym kompanem letnich porządków. Bethru to trzy linie produktów – niebieska zadba o idealną czystość luster i szkła, a różowa przeznaczona jest do czyszczenia łazienek. Żółta z kolei świetnie sprawdzi się w przypadku wszelkich innych powierzchni, także tych nietypowych. Możemy wyczyścić tym naturalnym detergentem np. blat stołu ogrodowego, wakacyjny leżak albo… ubrudzony podczas letniej przejażdżki rower!

Zakupy bez plastiku

Nieodłącznym elementem wyjazdów wakacyjnych są zakupy, zarówno spożywcze, jak i takie, podczas których nabywamy lokalne pamiątki. Warto więc pamiętać, żeby do swojej walizki wrzucić ekologiczną, materiałową torbę na zakupy oraz wielorazową butelkę na wodę. Unikniemy dzięki temu generowania kolejnych plastikowych śmieci w postaci jednorazowych foliówek i butelek po napojach.

Wakacje to czas beztroski i dobrej zabawy, ale warto przy okazji zadbać o to, by środowisko naturalne nie ucierpiało podczas naszego urlopu. Nie trzeba dokonywać wielkich rewolucji w tym celu – wystarczy, że, poza dobrym humorem i kremem w filtrem, na urlop zabierzemy także nasze codzienne, proekologiczne nawyki!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE Biuro prasowe
2024-08-14 | 16:00

OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE

OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE Dla teatromanów gościnne improwizowane spektakle w ramach cyklu „Impro Goście”, dla najmłodszych smakoszy warsztaty tworzenia pizzy, a dla
Styl życia Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie
2024-08-14 | 12:30

Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Koszalinie postanowił pobić Rekord Polski w kategorii „Największa zapiekanka ziemniaczana”. Aby to zrobić,
Styl życia Ten duet skradnie łódzkie podniebienia! Od 19 sierpnia rusza autorski Festiwal H
2024-08-14 | 10:00

Ten duet skradnie łódzkie podniebienia! Od 19 sierpnia rusza autorski Festiwal H

Sierpień w Manufakturze to czas, który na stałe wpisał się w kalendarz miłośników wyjątkowych smaków, a to za sprawą autorskiego Festiwalu Hot&Sweet! 5. edycja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.